Jump to content

Eos Matrix traži da hitno iznesem svoju ponudu


andreja3

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Po ni sam više ne brojim koji put, opet Eos Matrix!

Dobila sam mail u kojem mi nabrajaju moja dugovanja prema njima, 6 stavaka, cca skoro 200.000, kn. Za dvije stavke znam o čemu se radi, treću pretpostavljam da je to prastari minus po tekućem, al za ove ostale tri nemam pojma o čemu se radi jer oni pišu "dugovanje broj 1234567891...... iznosi:   kn"

Odgovorim na mail da nemam pojma o čemu se radi i kakvim dugovanjima pišu.

Dobijem odgovor opet isto: nabrojenia dugovanja pod brojevima ".............." iznos taj i taj.

 

I na kraju: Molimo da nam hitno dostavite očitovanje o mogućnostima otplate ....."

 

E sad, meni već poslodavac ovršuje 1/4 plaće (po nečem šta nema veze sa Matrixom) a oni čekaju na Fini i to sa 3 a ne 6 stavaka koliko su mi ih sad naveli.

 

Imam plaću 4000 kn, 1000 mi skida poslodavac za ovrhu , znači od ovog šta mi ostane ja njima mogu plaćat max 300 kn mjesečno. U prijevodu, dok sam živa neću otplatit skoro 200000kn. 

Molim Vas savjet, šta da radim? Ako ima napišem 300 kn, otkantat će me, samim tim priznat ću neka dugovanja za koja nemam blage veze o čemu se radi. jer nisu mi htjeli odgovoriti o čemu se radi ni poslati dokumentaciju. 

Imovine nemam, ni nekretnine ni pokretnine, znači samo plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Odgovorite im da možete nastaviti komunikaciju tek kada Vam navedu ime ovrhovoditelja od kojega su otkupili dug, kao i poslovne brojeve, te datume donošenja svake pojedine ovršne isprave, po kojima navodno imate prema njima dugovanje.

Hvala Vam, tako ću napraviti pa dalje u borbu! 

Samo bojim se da tome nikad kraja.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , andreja3 je napisao:

U prijevodu, dok sam živa neću otplatit skoro 200000kn

 

prije 5 sati , andreja3 je napisao:

Imovine nemam, ni nekretnine ni pokretnine, znači samo plaća.

 

prije 5 sati , andreja3 je napisao:

Molim Vas savjet, šta da radim?

otiđite u finu i raspitajte se o osobnom bankrotu....šta Vam ne bude jasno pitajte ovdje.....

na taj način možete riješiti dugovanja u roku 5/6 godina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Mister-X je napisao:

 

 

otiđite u finu i raspitajte se o osobnom bankrotu....šta Vam ne bude jasno pitajte ovdje.....

na taj način možete riješiti dugovanja u roku 5/6 godina....

Hvala vam na savjetu. 

Sad mi nešto nije jasno (očito nisam dobro upoznata sa zakonima jer sam godinama živjela u inozemstvu) 

Ali pročitala sam da se osobni bankrot može "proglasiti" ako se radi o dugovanjima do 20.000,00 kn. 

Jel to zaista tako? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , andreja3 je napisao:

Ali pročitala sam da se osobni bankrot može "proglasiti" ako se radi o dugovanjima do 20.000,00 kn. 

Jel to zaista tako?

nije tako....to što vi mislite je za one sa manjim dugom i radi se o pojednostavljenom postupku.......kod tebe se radi o "klasičnom " obliku stečaja koji traje 5 godina,ako se ne sklopi u međuvremenu nagodba...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Odgovorite im da možete nastaviti komunikaciju tek kada Vam navedu ime ovrhovoditelja od kojega su otkupili dug, kao i poslovne brojeve, te datume donošenja svake pojedine ovršne isprave, po kojima navodno imate prema njima dugovanje.

Naveo bih svoj slucaj. Nedavno sam dobio pismo od EOS-a kao opomenu pred ovrhu za dug broj 1731535 (bezvezni broj.). Piše samo broj dugovanja, iznos i datum kada je otkupljen.

Nakon sto sam ih kontaktirao, trebalo je 4-5 mailova da mi navedu od koga su otkupili dug. Dug je malen, 175 kuna i 200 kn kamata. Sve zajedno 400-njak kn. Nisu mi dali na uvid nikakav dokument, samo privolu koju sam kao trebao potpisati i sloziti se sa naplatom potrazivanja.

No, nikada nisam imao nista sa tim operaterom (telekominacijski operater, ne zelim navoditi ime firme jer mozda nisu krivi), i oni su mi potvrdili da im nisam u sustavu i da nema razloga zasto bi prodali moj dug agenciji za naplatu, i da kontaktiram EOS.

Kada sam to prenio EOS-u, receno mi je opet da su otkupili dug od njih, i da se za vise informacija javim telek.operateru.  

Tjedno imam 2-3 poziva sa 095, ne javim se, zovem kasnije nazad pa se javi sekretarica  EOS-a.

Kako stati tome na kraj ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Javite se i odbijte podmiriti dug, te ih uputite da sudskim putem traže naplatu ukoliko raspolažu ovršnom ispravom.

Evo samo da javim novosti. Zvao me poslodavac, sada i od njih traze naplatu duga. Pravnica mi je rekla da je račun za koji me terete iz 2007. godine, da je citiram : ''PREDMETNO RJEŠENJE postalo je pravomoćno i ovršno dana 23.10.2008. god.''

Istekao je rok od 10 godina za pokretanje naplate 2018.godine, poslao sam prigovor EOS-u mailom i postom u kojem trazim povlacenje potrazivanja zbog isteka apsolutne zastare. 

Od EOS-a nikakav odgovor, niti su povukli potrazivanje . Sada mi je rekao prijatelj koji je neko vrijeme bio odvjetnik da se moze  pokrenuti kaznena prijava protiv poznate osobe, iako ja nemam koristi od toga (mogu im samo komplicirati kao sto oni meni kompliciraju), ali da se ovo tretira kao pokusaj prijevare, jer je rok istekao i zakonski nemaju pravo na to potrazivanje. Ali ce mi i dalje uzeti taj iznos.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Damir1986 je napisao:

''PREDMETNO RJEŠENJE postalo je pravomoćno i ovršno dana 23.10.2008. god.''

Istekao je rok od 10 godina za pokretanje naplate 2018.godine, poslao sam prigovor EOS-u mailom i postom u kojem trazim povlacenje potrazivanja zbog isteka apsolutne zastare. 

Ako je itko od ovrhovoditelja do sada pokušao bilo kakvu naplatu, tada je ovaj rok prekinut.

prije 3 sati , Damir1986 je napisao:

da se ovo tretira kao pokusaj prijevare

Ukoliko je nastupila zastara, tada se koristi protuovrha i putem nje se vrši povrat neosnovano naplaćenih sredstava. Slabo će Vam ovdje služiti kaznena prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Ako je itko od ovrhovoditelja do sada pokušao bilo kakvu naplatu, tada je ovaj rok prekinut.

Ukoliko je nastupila zastara, tada se koristi protuovrha i putem nje se vrši povrat neosnovano naplaćenih sredstava. Slabo će Vam ovdje služiti kaznena prijava.

Provjerio sam, nije bilo pokusaja naplate. Poslao sam prigovor EOS-u za zastaru, mailom i poštom, nisu povukli potrazivanje. Čak dapače, sad su mi poslali mail i traze da im dostavim očevidnik iz FINA-e :) . Tako da ce mi svakako skiniti sa plaće 500njak kuna, a moram vidjeti da li se isplati (ovisno koliko je komplicirano), i hocu li traziti povrat novca. Poslodavac mora postupiti prema zahtjevu EOS-a. Ovo za povrat ovrsenih sredstava mi je novi pojam, nisam jos skuzio sto ni kako... Hvala na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Damir1986 je napisao:

Pravnica mi je rekla da je račun za koji me terete iz 2007. godine, da je citiram : ''PREDMETNO RJEŠENJE postalo je pravomoćno i ovršno dana 23.10.2008. god.''

Ima li pravnica ovo rješenje u originalu ili ovjerenoj kopiji?

prije 2 sati , Damir1986 je napisao:

Provjerio sam, nije bilo pokusaja naplate.

Gdje ste sve provjerili, jer u vrijeme nastanka ovog rješenja nije bilo FINE, pa su pokušaji naplate išli redovno preko sudskog ovršnog postupka?

prije 2 sati , Damir1986 je napisao:

Čak dapače, sad su mi poslali mail i traze da im dostavim očevidnik iz FINA-e

To nije Vaša dužnost, oni bi trebali znati gdje sve provode ovrhu.

prije 2 sati , Damir1986 je napisao:

Poslodavac mora postupiti prema zahtjevu EOS-a.

Da, ali samo ukoliko ima podobne isprave za postupanje.

prije 2 sati , Damir1986 je napisao:

Ovo za povrat ovrsenih sredstava mi je novi pojam, nisam jos skuzio sto ni kako.

Za više o protuovrsi pogledajte Ovršni zakon od čl. 62. pa nadalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija