Jump to content

Poništenje darovanja


slavkos

Preporučene objave

Prije godinu dana na nagovor sina ,darovnim ugovorom kod javnog bilježnika darovao sam mu svoj dio nekretnine koju sam dijelio u suvlasništvu sa mojom sestrom (svako po pola kuće). Obzirom na ljubaznost, tadašnju brigu i nepostojanje nikakve sumnje u njega i njegove iskrene namjere nigdje nismo naveli da su me za uzvrat dužni uzdržavati do moje smrti. Barem tako mislim jer meni nisu dali moj primjerak tog ugovora.Od onda su se stvari baš kao i odnos sina prema meni promijenile i zbog takvog ponašanja i poremećenih obiteljskih odnosa sada sam odlučio raskinuti taj darovni ugovor.Zanima me na koji način mogu to poništiti i povratiti nekretninu u moje vlasništvo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , slavkos je napisao:

 sada sam odlučio raskinuti taj darovni ugovor

Raskid je nemoguć jer je ugovor ispunjen. 

 

prije 9 sati , slavkos je napisao:

.Zanima me na koji način mogu to poništiti i povratiti nekretninu u moje vlasništvo ?

Otvorite link i utvrdite da li u vašem slučaju postoji osnov za opoziv darovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Imam pitanje ako mi netko može odgovoriti..2005 godine darovali smo stan svojoj kćeri dok je bila maloljetna, sada bi ona kupila sebi stan preko APN-a i želi koristiti povlastice sa budućim suprugom...rečeno joj je da mora dati izjavu da mora dati izjavu da će u roku od 2 godine prodati nekretninu.

.....e sada....molim da me netko savjetuje....dali je moguće da ona vrati darovanu nekretninu ili dali je moguće da spomenutu nekretninu daruje svome rođenom bratu, dali se plaća porez na nekretnine u tom slučaju???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija