Jump to content

Porezna olakšica na djecu


Lady49

Preporučene objave

Poštovani,na poreznoj kartici imala sam dvoje djece,međutim poreznu olakšicu nikad nisam dobila poslodavac nije plaćao porez i prirez dok su djeca bila na kartici..Međutim djeca su maknuta sa moje kartice i automatski mi je poslodavac skinuo plaću za iznos koji on mora platiti porez..Molim Vas da li je to zakonito ili sam ja oštećena..Po tome porez. Ja plaćam..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, i u cemu je sad problem.

Dok su djeca bila prijavljena na vas vas osobni odbitak + odbitak na djecu smanjivao vam je poreznu osnovicu pa ste placali i manji porez i prirez, isplacena placa vam je bila veca.

Nakon sto ste maknuli djecu sa vase porezne kartice, ostali ste samo na vasem osobnom odbitku i osnovica za obracun poreza i prireza vam je porasla a sa time ste placali veci porez i prirez i automatski vam se smanjila isplacena placa.

Parametri za izračun plaće za 2019. godinu

  • Osnovni osobni odbitak iznosi 3.800,00 kn
  • Osnovica za uzdržavane članove i djecu iznosi 2.500,00 kn
  • Koeficijenti za djecu:
    • za 1. dijete - 0,7
    • za 2. dijete - 1
    • za 3. dijete - 1,4 itd.
  • Koeficijenti za svakog uzdržavanog člana (0,7)
  • Koeficijenti za djelomičnu invalidnost - 0,4 a za 100% invalidnost 1,5
  • Porezni razredi za stope poreza:
    • 24% - osnovica do 30.000,00 kn (za 2018. je do 17.500,00 kn)
    • 36% - osnovica sve više od 30.000,00 kn (za 2018. je iznad 17.500,00)
uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Lady49 je napisao:

Poštovani,na poreznoj kartici imala sam dvoje djece,međutim poreznu olakšicu nikad nisam dobila poslodavac nije plaćao porez i prirez dok su djeca bila na kartici..Međutim djeca su maknuta sa moje kartice i automatski mi je poslodavac skinuo plaću za iznos koji on mora platiti porez..Molim Vas da li je to zakonito ili sam ja oštećena..Po tome porez. Ja plaćam..Hvala

Prvo bi bilo dobro da utvrdimo zašto su djeca skinuta s porezne kartice? Jeste li to Vi dobrovoljno učinili, zbog toga što ini više ne zadovoljavaju uvjete za uzdržavanu djecu? Ako jeste, a djeca vam po isteku ove godine ipak budu ostvarivala uvjete za uzdržavanog člana, imate pravo podnijeti ZPP obrazac kojim možete ostvariti povrat poreza. 

Nadalje, po Vašem ugovoru o radu, je li ugovorena plaća u bruto ili neto iznosu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Lady49 je napisao:

Djeca su počela raditi pa su skinuta sa porezne kartice..A plaća je ugovorena neto

Ne znam jesam li Vas uspio dobro razumjeti, ali ako Vam je plaća ugovorena u neto iznosu, kako vam je onda sada smanjena bez da je ugovor promijenjen? Neto plaća mora biti ili fiksno određena ili odrediva prema nekim parametrima. 

Po meni, inače, ugovaranje plaće u neto iznosu nije zakonito, jer onda nikakve osobne porezne olakšice i poticaji za radnike nemaju smisla, ali Ministarstvo rada i mirovinskog sustava se ne slaže samnom: 

https://www.mrms.hr/pitanje/ugovaranje-place-u-neto-iznosu/

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, malicovjek je napisao:

Tocno i to je po zakonu, skidanjem djece sa porezne kartice promjenio vam se osobni odbitak a time i visina porezna osnovica a onda i visina isplaceneog iznosa place.

Nije mi jasno zašto onda nisam dobila olakšicu  kada su djeca bila na kartici,ali su mi lijepo skinuli kad su odjavljeni..Skinuli su mi nešto što nisam nikad dobila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Lady49 je napisao:

Nije mi jasno zašto onda nisam dobila olakšicu  kada su djeca bila na kartici,ali su mi lijepo skinuli kad su odjavljeni..Skinuli su mi nešto što nisam nikad dobila..

Kako su vam skinuli nesto za sto tvrdite da nikad niste ni dobili, pa nemate vi sta dobiti vec vam se kod obracuna place obracunava porez i za taj iznos poreza na placu koji morate platiti drzavi placa vam je manja, dok ste imali prijavljenu djecu manje su vam uzimali za porez (dobili ste vise novaca na tekuci racun) a sad kad nemate djecu na poreznoj kartici uzimaju vam malo vise tog poreza na placu (dobijete manje novaca na tekuci racun).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, malicovjek je napisao:

Tocno i to je po zakonu, skidanjem djece sa porezne kartice promjenio vam se osobni odbitak a time i visina porezna osnovica a onda i visina isplaceneog iznosa place.

Problem je u tome što gospođa ima ugovorenu neto plaću. Po meni, smije se ugovarati samo bruto plaća i jedino je to u duhu zakona, ali nema veze, kad svi rade kako hoće. 

Ako je ugovorena neto plaća od npr 6.000,00 kn, onda se od tog iznosa kreće prema bruto plaći, olakšice uopće nemaju veze, slažete li se? 

uređeno: od Mario137
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, malicovjek je napisao:

Kako su vam skinuli nesto za sto tvrdite da nikad niste ni dobili, pa nemate vi sta dobiti vec vam se kod obracuna place obracunava porez i za taj iznos poreza na placu koji morate platiti drzavi placa vam je manja, dok ste imali prijavljenu djecu manje su vam uzimali za porez (dobili ste vise novaca na tekuci racun) a sad kad nemate djecu na poreznoj kartici uzimaju vam malo vise tog poreza na placu (dobijete manje novaca na tekuci racun).

O tome Vam govorim nisam dobivala više novaca na račun..Dobivala sam istu plaću kao moja kolegica koja nema djece..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , malicovjek je napisao:

Sve vam pise dok ste imali djecu na poreznoj kartici zbog veceg osobnog odbitka (vas + djeca) niste placali porez i prirez drzavi, kad ste skinuli djecu sa porezne kartice pao vam je osobni odbitak na 3800 kn i sad vam je isplata place manja za cca 221 kn uplacenog poreza i prireza.

Ali meni nije išla ta olakšica ..vidim i ja da nije plaćen porez i prirez..Tu korist imaju poslodavci ne ja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Lady49 je napisao:

Ali meni nije išla ta olakšica ..vidim i ja da nije plaćen porez i prirez..Tu korist imaju poslodavci ne ja..

Primjer plača mi je 4580 imam dvoje djece na sebi plača 4580.Moj šef ima plaću 7000 ima troje djece na sebi plača 9000 ja odjavio djete plaća 4360 šef odjavi djecu plaća 7000

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Lady49 je napisao:

Poštovani,na poreznoj kartici imala sam dvoje djece,međutim poreznu olakšicu nikad nisam dobila poslodavac nije plaćao porez i prirez dok su djeca bila na kartici..Međutim djeca su maknuta sa moje kartice i automatski mi je poslodavac skinuo plaću za iznos koji on mora platiti porez..

Ne plaća porez i prirez poslodavac nego zaposlenik a cifra ovisi o veličini odbitka.Poslodavac samo uplaćuje novac državi i gradu umjesto zaposlenika.

Po platnim listama sve je ok (plaća je manja jer se plaća porez i prirez)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Lady49 je napisao:

Djeca su počela raditi pa su skinuta sa porezne kartice..A plaća je ugovorena neto

 

prije 3 sati , Lady49 je napisao:

Primjer plača mi je 4580 imam dvoje djece na sebi plača 4580.Moj šef ima plaću 7000 ima troje djece na sebi plača 9000 ja odjavio djete plaća 4360 šef odjavi djecu plaća 7000

Provjerite jos jednom vas ugovor o radu, dali je vama placa ugovorena u bruto ili neto iznosu, po ovome sto pisete ispada da vas sef ima ugovorenu placu u neto iznosu a ako imate i vi, onda vam placu nisu dobro obracunali.

Postovani Mario137 je u pravu vec duzi niz godina u HR zakonski bi se trebala placa ugovarati u bruto iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, malicovjek je napisao:

 

Provjerite jos jednom vas ugovor o radu, dali je vama placa ugovorena u bruto ili neto iznosu, po ovome sto pisete ispada da vas sef ima ugovorenu placu u neto iznosu a ako imate i vi, onda vam placu nisu dobro obracunali.

Postovani Mario137 je u pravu vec duzi niz godina u HR zakonski bi se trebala placa ugovarati u bruto iznosu.

Imam u neto plaću ugovorenu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Lady49 je napisao:

Imam u neto plaću ugovorenu

Ako je tako ravno referentu koji vam obracunava place naka vam to ispravi, vam je obracun napravljen kao da imate bruto ugovorenu placu od 5728,10 kn.

Prije 12 minuta, Lady49 je napisao:

7000 po ugovoru a ima troje djece na sebe i na račun dobije 9

Mozda kao sef dobija nekakvu stimulaciju (kao dobar sef) pa mu isplate 9000 kn, valjda, ali zasto onda kad makne troje djece pisete da dobije 7000 kn, trebao bi i dalje primati 9000 kn (ako se radi o ugovorenoj neto placi), cudno, i cudni obracuni platnog referenta.

Mozda ste u zadnje vrijeme mjenjali onoga ko vam obracunava place, a ovaj novi obracunava na neki svoj nacin.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, malicovjek je napisao:

Ako je tako ravno referentu koji vam obracunava place naka vam to ispravi, vam je obracun napravljen kao da imate bruto ugovorenu placu od 5728,10 kn.

Mozda kao sef dobija nekakvu stimulaciju (kao dobar sef) pa mu isplate 9000 kn, valjda, ali zasto onda kad makne troje djece pisete da dobije 7000 kn, trebao bi i dalje primati 9000 kn (ako se radi o ugovorenoj neto placi), cudno, i cudni obracuni platnog referenta.

Mozda ste u zadnje vrijeme mjenjali onoga ko vam obracunava place, a ovaj novi obracunava na neki svoj nacin.

Da ugovorena mu je 7 tisuća ali pošto ima djecu to mu je uvećano..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nemoze mu se isplacena placa uvecavati na konto djece, ako ima ugovorenu neto placu od 7000 kn onda mu mora biti placa isplacena u visini od 7000 kn, nema kemijanja sa osobnim odbicima i porezima tu je zakon jasan.

Ako se njemu isplacuje 9000 kn to je onda 2000 kn dodatka za nesto drugo a ne na konto djece, kao sto je napisao i Mario137 u svom gornjrm postu "Ako je ugovorena neto plaća od npr 6.000,00 kn, onda se od tog iznosa kreće prema bruto plaći, olakšice uopće nemaju veze"

Nemozemo sefa uzeti kao primjer i pisati na pamet o njegovim isplatama dok ne vidimo njegovu obracunatu placu, nazalost.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, malicovjek je napisao:

Pa nemoze mu se isplacena placa uvecavati na konto djece, ako ima ugovorenu neto placu od 7000 kn onda mu mora biti placa isplacena u visini od 7000 kn, nema kemijanja sa osobnim odbicima i porezima tu je zakon jasan.

Ako se njemu isplacuje 9000 kn to je onda 2000 kn dodatka za nesto drugo a ne na konto djece, kao sto je napisao i Mario137 u svom gornjrm postu "Ako je ugovorena neto plaća od npr 6.000,00 kn, onda se od tog iznosa kreće prema bruto plaći, olakšice uopće nemaju veze"

Nemozemo sefa uzeti kao primjer i pisati na pamet o njegovim isplatama dok ne vidimo njegovu obracunatu placu, nazalost.

Onda ovako ako je ugovorena neto plaća 4 tisuće da li imaju pravo umanjiti taj iznos kada se djeca maknu sa porezne kartice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Lady49 je napisao:

Onda ovako ako je ugovorena neto plaća 4 tisuće da li imaju pravo umanjiti taj iznos kada se djeca maknu sa porezne kartice

Ako vam je u ugovoru o radu striktno navedeno da je ugovorena neto placa od 4000 kn, onda to izgleda ovako:

Sa osobnim odbitkom u kojem su uracunata djeca upisana na vasu poreznu karticu prva tablica:

 

 

Obračun plače.jpg

i bez djece upisane u poreznoj kartici druga tablica:

 

Obračun plače_.jpg

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, malicovjek je napisao:

Ako vam je u ugovoru o radu striktno navedeno da je ugovorena neto placa od 4000 kn, onda to izgleda ovako:

Sa osobnim odbitkom u kojem su uracunata djeca upisana na vasu poreznu karticu prva tablica:

 

 

Obračun plače.jpg

i bez djece upisane u poreznoj kartici druga tablica:

 

Obračun plače_.jpg

O tome ja i govorim moja neto plaća je 4582 kn  kad su djeca maknuta smanjila se za 221 kn gore imate moju listu prije skidanja djece i poslije tj djeteta

uređeno: od Lady49
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa napisao sam ti otidji u financijsku, kadrovsku ili pravnu sluzbu (ponesi svoj ugovor o radu i isplatne liste) pa priupitaj zasto vam tako obracunavaju placu (nemoj spominjati place ostalih kolega za usporedbu, jer to bas i nije popularno a place su i tajne), bas me zanima njihov odgovor.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, malicovjek je napisao:

Pa napisao sam ti otidji u financijsku, kadrovsku ili pravnu sluzbu (ponesi svoj ugovor o radu i isplatne liste) pa priupitaj zasto vam tako obracunavaju placu (nemoj spominjati place ostalih kolega za usporedbu, jer to bas i nije popularno a place su i tajne), bas me zanima njihov odgovor.

I mene zanima. Moje je mišljenje da onaj tko obračunava plaću nema mrtve veze kakav je ugovor potpisan i radi se sve napamet i po inerciji. 

Uostalom, nejasno je zašto se uopće dopušta ugovaranje neto plaće, kad iz propisa proizlazi samo bruto. Kad je sudski spor, sud presuđuje u bruto iznosima. Plaća je uvijek bruto, neto je individualna stvar. Kada država propisuje porezne olakšice ili korekcije u doprinosima koje su u korist radnika, one nemaju nikakvog učinka ako su ugovorene neto plaće. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mario137 je napisao:

I mene zanima. Moje je mišljenje da onaj tko obračunava plaću nema mrtve veze kakav je ugovor potpisan i radi se sve napamet i po inerciji. 

Uostalom, nejasno je zašto se uopće dopušta ugovaranje neto plaće, kad iz propisa proizlazi samo bruto. Kad je sudski spor, sud presuđuje u bruto iznosima. Plaća je uvijek bruto, neto je individualna stvar. Kada država propisuje porezne olakšice ili korekcije u doprinosima koje su u korist radnika, one nemaju nikakvog učinka ako su ugovorene neto plaće. 

Izgleda da taj referent stvarno radi po inerciji ali izgleda po pisanju Lady49 ipak ne za sve radnike isto izgleda da je sef na sistemu "svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih", tako da je to sve cudno, ali za sefa nemozemo striktno tvrditi dok nevidimo njegovu obracunsku listu place, nazalost.

Mislim da kad je ugovorena neto placa, firma samo gubi.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da sam pitala i bunila se ali oni su rekli da oni tako obračunavaju plaće i da je to normalno. Kao što je i normalno neizdavanje platnih lista kao što je normalno da ne znamo koliko imamo godišnjeg odmora pa možemo koristiti samo 12 dana u godini..To je tako u našoj firmi a da napomenem da vlasnica firme vodi sve to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, malicovjek je napisao:

Izgleda da taj referent stvarno radi po inerciji ali izgleda po pisanju Lady49 ipak ne za sve radnike isto izgleda da je sef na sistemu "svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih", tako da je to sve cudno, ali za sefa nemozemo striktno tvrditi dok nevidimo njegovu obracunsku listu place, nazalost.

Mislim da kad je ugovorena neto placa, firma samo gubi.

Šef je u rodbinskoj vezi sa vlasnicima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, malicovjek je napisao:

Onda oni nije prava referenca za usporedbu. :-D

Naravno da nije ,ali nije bitan on..Ja se u to ne razumijem samo vidim da ima puno nepravilnosti a ako nisam informirana onda se ne mogu sa njima raspravljati.Zato eto tražim neko objašnjenje ako je sve po zakonu onda naravno mogu širiti a ako nije onda mogu tražiti svoja prava ali bez argumenata ne mogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, malicovjek je napisao:

Kako tocno glasi ta recenica u vasem "ugovoru o radu" vezano na ugovorenu "neto" placu, slikajte taj dio ugovora gdje se to navodi pa stavite sliku ovdje ili prepisite taj dio u ugovoru.

Ugovor sam potpisala ali ga nisam nikad dobila..Znam da je pisalo ugovorena neto plaća od 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Lady49 je napisao:

Naravno da nije ,ali nije bitan on..Ja se u to ne razumijem samo vidim da ima puno nepravilnosti a ako nisam informirana onda se ne mogu sa njima raspravljati.Zato eto tražim neko objašnjenje ako je sve po zakonu onda naravno ne mogu ništa ako nije onda mogu tražiti svoja prava ali bez argumenata ne mogu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, malicovjek je napisao:

Neznam koliko vam se isplati sa rogastim bosti, ali ovo je zrelo za prijavu inspekciji rada. :|

Nista onda bez ovog sto sam vam vec napisao, ali... neznam koliko cete dugo vremena kod njih onda ostati raditi.

A da je nepravda prema radnicima ovo sve sto ste napisali u gornjrm postu, je:

"Naravno da sam pitala i bunila se ali oni su rekli da oni tako obračunavaju plaće i da je to normalno. Kao što je i normalno neizdavanje platnih lista kao što je normalno da ne znamo koliko imamo godišnjeg odmora pa možemo koristiti samo 12 dana u godini..To je tako u našoj firmi a da napomenem da vlasnica firme vodi sve to"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, malicovjek je napisao:

Nista onda bez ovog sto sam vam vec napisao, ali... neznam koliko cete dugo vremena kod njih onda ostati raditi.

A da je nepravda prema radnicima ovo sve sto ste napisali u gornjrm postu, je:

"Naravno da sam pitala i bunila se ali oni su rekli da oni tako obračunavaju plaće i da je to normalno. Kao što je i normalno neizdavanje platnih lista kao što je normalno da ne znamo koliko imamo godišnjeg odmora pa možemo koristiti samo 12 dana u godini..To je tako u našoj firmi a da napomenem da vlasnica firme vodi sve to"

Ako imam ikakve šanse da nešto učinim da se to ispravi onda ću to i učiniti..Mi radnici smo ovdje oštećeni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Lady49 je napisao:

Ugovor sam potpisala ali ga nisam nikad dobila..Znam da je pisalo ugovorena neto plaća od 

 

Prije 40 minuta, Lady49 je napisao:

Ako imam ikakve šanse da nešto učinim da se to ispravi onda ću to i učiniti..Mi radnici smo ovdje oštećeni

Prvensteveno morate doci do primjerka ugovora o radu, da ustanovite sto vam tocno pise neto ili bruto placa, ovo "mislim da je pisalo neto placa", macku o rep.

Ovo "mi radnici" pa koliko vas ima ?

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Lady49 je napisao:

Nije mi jasno zašto onda nisam dobila olakšicu  kada su djeca bila na kartici,ali su mi lijepo skinuli kad su odjavljeni..Skinuli su mi nešto što nisam nikad dobila..

Tko zna što Vaš šef ima, možda kakav neoporezivi bonus ili nešto slično, no uvećanje osobnog odbitka za uzdržavane članove obitelji (djecu, ono što Vi kolokvijalno nazivate "porezna olakšica") nije vidljivi iznos novca koji se izražava kao uvećanje Vaše plaće u odnosu na osnovnu, već je veća plaća koju dobivate zato što Vam je porezno opterećenje manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu radi se isto o djeci.

Imam dvoje djece na svojoj kartici jer mi je veća plaća nego supruzi, međutim supruga će dobiti veliki iznoz iz inozemstva koji će biti drugi dohodak i platit će porez na njega. To će biti samo jednokratna uplata.

Da li mi se isplati onda prebaciti djecu na njenu poreznu karticu čak i ako je ona već primila tu jednokratnu uplatu i platila porez mjesec prije?

Ako se ne varam kod drugog dohotka se gleda na kraju godine iznos poreza koji treba platiti i uplaćen porez ... pa onda na osnovu toga 2022 stiže povrat poreza sa sve više uplaćeno. Ali mući me to što se dogaća ako se djeca prebace mjesec kasnije - jer ja kada prebacim ću imati manju plaću, pa se bojim da onda neću time napraviti ništa već ćak i izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili da pojednostavnim - da li se osobni odbitak na djecu može koristiti i kod isplata prema ugovoru o djelu (kao honorari) gdje se davanja plaćaju kao drugi dohodak ili je to pimjenjivo samo kod plaća?

Naime drugi dohodci ili honorari mogu stizati par puta mjesečno ili jednom godišnje - nisu redovna primanja.

uređeno: od abusaef
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav,  ni ja ne bi otvarala novu temu a radi se o djeci na PK. Promijenila sam firmu i također govore da je interno ugovoreno da nitko nema djecu na pk jer se dio radnika, Odjel prodavača i skladište koji ima neto plaću ugovorenu ,bunio kako ne dobe svi isto za odrađeno a teško im je bilo isto pojasniti. Međutim ja sam Odjel Prodaje i marketinga i u Ugovoru mi stoji bruto od 1420 eura +stimulacija...a novi anex ide na 1533 eura bruto +stimulacija. Kada sam išla preračunati bruto u neto, tek tada sam primijetila da mi je neto isplata kao da nemam 1 dijete na pk. To znači da poslodavac uplaćuje porez koji nije potrebno uplaćivali i trebam tražiti povrat poreza. No, moje je pitanje, imam li je pravo sama odlučiti da mi mjesečno poslodavac sukladno mojoj pk s 1 djetetom uplati manje poreza tj.koristi moje pravo na olaksicu i time sa bruto u neto dobit više na račun...ili ja moram slijediti upute firme i skinuti dijete sa pk pa sama tražit povrat poreza?

uređeno: od Nynsy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Ako ste stavili dijete na poreznu karticu, samim tim cinom ste odlucili da vam poslodavac manje uplacuje poreza i da imate veci neto.

 

Pozdrav,  tako i ja smatram..no poslodavac nije uplatio manje poreza već uplatio kao da nemam dijete na pk. Što mi savjetujete ? Bruto je definiran Ugovorom 1420 eura ( uz 12% prireza) neto je 1000 eura a trebao je biti cca 1057 eura .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba koja radi na obracunu placa je duzna obracunat placu po onome sta pise na poreznoj kartici, a ne prema internoj politici firme.

Tako da je na vama hocete ih prijaviti za ovo i boriti se da vam placa bude veca na mjesecnoj razini ili cete ici laksim putem i podnositi jednom godisnje ZPP DOH pa dobiti povrat poreza jednokratno.

Dobit cete isti iznos, samo u ovoj drugoj opciji ce vam jednokratno sjest cca 700 eura i jos cete cekati 6 do 8 mjeseci od Nove godine na novce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 09. 2023. u 0:19, Miran89 je napisao:

Osoba koja radi na obracunu placa je duzna obracunat placu po onome sta pise na poreznoj kartici, a ne prema internoj politici firme.

Tako da je na vama hocete ih prijaviti za ovo i boriti se da vam placa bude veca na mjesecnoj razini ili cete ici laksim putem i podnositi jednom godisnje ZPP DOH pa dobiti povrat poreza jednokratno.

Dobit cete isti iznos, samo u ovoj drugoj opciji ce vam jednokratno sjest cca 700 eura i jos cete cekati 6 do 8 mjeseci od Nove godine na novce.

Hvala za informacije.  Razumijem dio povrata poreza I na taj način povrata iznosa..no nisam bila sigurna u uzimanje za pravo da ne uplacuju prema poreznoj kartici...jer za ovih mjeseci u kojima nisu uplaćivali . Povrat ni ne mogu dobiti dok ne skinem dijete sa porezne..no što je sa iznosima koje su uplaćivali sada dok mi je dijete na poreznoj .?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija