Jump to content

Trajno-Privremeno hrvi


keoma

Preporučene objave

Prije 47 minuta, Skywalker007 je napisao:

Tendencija braniteljskih udruga je da se privremeno rješenje s 3 godine smanji na 2 godine. Nadam se da će ministarstvo branitelja ispoštovati dogovor s braniteljskim udrugama.

 

To su za sada samo još uvijek želje.

Osobno nisam za tako nešto jer i sam sam išao 3 puta pred komisiju za hrvi vezano za ptsp.

3 puta i to u razmaku od oko 1.5 godine od komisije do komisije. Tako da je prošlo i više od 5 godina , a ne samo 3 godine dok nisam dobio 30% hrvi trajno.

Zašto bi im se sada smanjilo na 2 puta da izađu pred prvostupanjsku komisiju.?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Kompa je napisao:

To su za sada samo još uvijek želje.

Osobno nisam za tako nešto jer i sam sam išao 3 puta pred komisiju za hrvi vezano za ptsp.

3 puta i to u razmaku od oko 1.5 godine od komisije do komisije. Tako da je prošlo i više od 5 godina , a ne samo 3 godine dok nisam dobio 30% hrvi trajno.

Zašto bi im se sada smanjilo na 2 puta da izađu pred prvostupanjsku komisiju.?

 

 

Da prema uredbi o metodologijama vještačenja stoji do 3 godine privremeno, ali je stav braniteljskih udruga da se onim braniteljima koji su u kumuliranim mirovina prema zakonu o braniteljima a koji nemaju HRVI s dugotrajnim liječenjem od 10 do 15 godina da pravo da ostvare trajno HRVI nakon 2 komisije tj. dvije godine. Samim time njima se ništa ne povećava mirovina nego će dobiti naknadu za invalidnost i dopunsko zdravstveno osiguranje. Znači oni mogu dati na novi izračun ali protekom 10-15 godina izgubili su puno pridodanog staža pa smatram da nema baš nekog povećanja nego se samo daje satisfakcija braniteljima koji nisu imali HRVI da sad imaju. I ja sam u postupku na I stupanjskoj 30% na II manje od 20, ali sam otišao u starosnu mirovinu s 41 staža prema čl. 6 zakona o DVO i PS a ova mirovina s HRVI bi mi bila neznatno veća s obzirom da imam status dragovoljca 1800 dana bs, specijalna policija, 41 godina staža i viši pol. narednik-bojnik. Pa ako bude bude jer sam zbog bolesti morao napustiti službu ali da nisam bolestan bio bi i dalje u službi s 8500 kn plaće i radio bi dok me mogu trpiti ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako neko ima 10,15,20g lijecenja a nije ostvario rvi iz razloga što je zakasnio ili do sada nije podnio zahtjev zbog ptsp-a a sada dobije postotak pozitivan on nema šta dokazivati više jer mnogi su iskoristili pomutnju opču i dobili postotke na upola ako ne i na 10-ak nalaza u odnosu na sadašnje ptsp-ovce 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , keoma je napisao:

Pa ako neko ima 10,15,20g lijecenja a nije ostvario rvi iz razloga što je zakasnio ili do sada nije podnio zahtjev zbog ptsp-a a sada dobije postotak pozitivan on nema šta dokazivati više jer mnogi su iskoristili pomutnju opču i dobili postotke na upola ako ne i na 10-ak nalaza u odnosu na sadašnje ptsp-ovce 

U mom slučaju je bilo tako, da sam tek nakon 6 god liječenja predao zahtjev za priznavanjem statusa hrvi/ptsp. A nakon tog predavanja išao sam na 3 komisije prvostupanjske što je bilo još cca 5 do 6 god liječenja dok nisam dobio za trajno nakon treče prvosupanjske.

Nakon trajnog, liječim se i dalje idučih 6 godina.

Prvo sam otišao u mirovinu zbog prof nesposonosi a po ostvarivanju prava rvi trajno, napravio sam obnovu postupka u hzmo i dobio prabvo na opću. 

1. Prvostupanjska mi je odredila 30%

2. Prvostupanjska 20%

3. Prvosupanjska 30 % teži oblik.

Sve su uvijek potvrdile i drugo stupanjske.

Nema preskakanja. Neka ide sve kako smo i mi prošli. Ne vidim zašto bi se sada pogodovalo pa umjesto tri puta, izašlo samo dva puta na prvostupanjsku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa, Šimunac, kolega Specijalac ;-) sve stoji kako si prošao postupak i mislim da ljudima koji su u mirovini bez HRVI i koji se liječe 10-20 godina ta još jedna godina ne predstavlja ništa ako su i do sada čekali, njima je bitno da se nešto pokrenulo u pozitivnom smjeru za njih i da država rješava nešto. Mada je meni ovo sve kozmetički da se malo zamaže i da nam se da neka moralna satisfakcija, jer sad zamisli jednog pripadnika neprijateljske postrojbe koji je pucao na nas i mirnom reintegracijom došao raditi kod nas u policiju MUP RH će imati istu mirovinu kao ja, koji sam se borio za stvaranje države a on se borio za rušenje iste. Imam prijatelja i kolega srba koji su bili s nama cijelo vrijeme i za njih sve najbolje želim, ali ljudima koji nisu htjeli ovu državu i pokušavali je rušiti ne vidim što su zaslužili da im se država odužuje mirovinama koju većinom potroše u srbiji, i zbog toga su ljudi ljuti. Mislim da smo i mi branitelji malo zavidni između sebe ali ja polazim sa stavom ako je netko nešto ostvario na vrijeme tko mi je kriv što nisam i ja ili hvala bogu pa sam bio zdrav i što sam mogao raditi tako dugo a sad kad ne mogu polako mirovina pa samo da dobro zdravlje potraje ;-)

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , keoma je napisao:

Eto vidiš Kompa 6g i 10,15,20g gdje ima vise papirologije ne omalovazavam nicije papire ali što je,je.Biti če kako bude.

A vidi. U biti baš me briga, samo kažem neka bude svima jednakan postupak. Svi su mogli onda predati isto. Nitko koji je predao do kraja 2005 god nije u povoljnijem položaju od ovoga koji predaje ove godine jer su svi , a poglavito oni koji su se liječili mogli predati do 2005. 

Neka im i odma daju kaj se mene tiče, no to nije po pravilnicima, barem ne ovim kojoma su još na snazi.

Sretno svima. Borite se za sebe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani Kompa, Šimunac, kolega Specijalac ;-) sve stoji kako si prošao postupak i mislim da ljudima koji su u mirovini bez HRVI i koji se liječe 10-20 godina ta još jedna godina ne predstavlja ništa ako su i do sada čekali, njima je bitno da se nešto pokrenulo u pozitivnom smjeru za njih i da država rješava nešto. Mada je meni ovo sve kozmetički da se malo zamaže i da nam se da neka moralna satisfakcija, jer sad zamisli jednog pripadnika neprijateljske postrojbe koji je pucao na nas i mirnom reintegracijom došao raditi kod nas u policiju MUP RH će imati istu mirovinu kao ja, koji sam se borio za stvaranje države a on se borio za rušenje iste. Imam prijatelja i kolega srba koji su bili s nama cijelo vrijeme i za njih sve najbolje želim, ali ljudima koji nisu htjeli ovu državu i pokušavali je rušiti ne vidim što su zaslužili da im se država odužuje mirovinama koju većinom potroše u srbiji, i zbog toga su ljudi ljuti. Mislim da smo i mi branitelji malo zavidni između sebe ali ja polazim sa stavom ako je netko nešto ostvario na vrijeme tko mi je kriv što nisam i ja ili hvala bogu pa sam bio zdrav i što sam mogao raditi tako dugo a sad kad ne mogu polako mirovina pa samo da dobro zdravlje potraje ;-)

U pravu si za ove četnike.

To je užas da za njih imaju a za naše dečke nemaju. 

Znam za takve slučajeve. Jadno od državne politike, ne samo ove nego svih do sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

U pravu si za ove četnike.

To je užas da za njih imaju a za naše dečke nemaju. 

Znam za takve slučajeve. Jadno od državne politike, ne samo ove nego svih do sada.

Imaju cak i vece privilegije pri odlasku u mirovinu, automatski im povecavaju 2 zvanja vise a da im mirovina bude sto veca, dok meni recimo ministar na zamolbu o povecanju zvanja odgovara: Za to nema potrebe. Pokusajte kod HV-a, mozda vam oni izadju u susret.

uređeno: od petar2013
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Sve je to dosta nejasno i zapetljano.Ako treba biti 3g. privremeno a priznaje se od dana podnošenja zahtjeva do prvog riješenja prođe 18mj. Koliko onda treba još biti privremeno otkuda još 3-4 g. Znači nisu bitni mjeseci niti godine nego izlazak na komisiju od 3 puta privremeno i jednom ako za stalno ili???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani. Moram sa vama podijeliti iskustvo od zadnjeg vještačenja za hrvi. Inače imam 20%privremeno.Došao sam na komisiju 3.put i dotična gospođa vještakinja gleda papire i kaže pa mogla bi ja vama povisiti na 30%.mene odma ogrijalo sunce pomisli da će stvarno napisat 30%ali joj njezina tajnica nešto reče i ona odusta od povećanja. A ja donio masu nalaza u kojima piše pogoršanje. I inače se lječim od 2003.god.Eto kako vještače.! Molim vaša mišljenja! Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani dečki i cure imam pitanje. Naime u Osijeku 04.2019. na I stupanjskoj dobio 30% u Zagrebu na II stupanjskoj mi 06.2019. dali manje od 20%. Na moju žalbu na II stupanjsko rješenje 09.2019. mi potvrdili manje od 20%. U uredu za branitelje su mi rekli da mogu ponovo podnijeti zahtjev nakon 6 mjeseci i danas odem pitati, te mi u uredu za branitelje kažu da mogu ponovo podnijeti za par dana ali da onima kojima je dano manje od 20% moraju ponovo ići u bolnicu za utvrđivanje uzročno-posljedične veze oboljenja od rata. Molim vas da li netko ima iskustva s tim tj. da li se opet mora sve iz početka jer nam je prošle godine rečeno da trebamo ponoviti postupak ako imam HRVI stalno manje od 20% ali u Centrima za vještačenje a ne i uzročno posljedičnu vezu pred komisijama u bolnici.   Hvala.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija