Jump to content

Oduzimanje tablica zbog vožnje neregistriranog vozila


petarpetrovic2

Preporučene objave

Poštovanje,

Registracija vozila mi je istekla 16.6.2019.

Osiguranje je produženo 28.6.2019, isti datum je auto pao na tehničkom.

Slijedi period periodičnog hodanja po servisima (mehaničar, limar, lakirer, električar...).

Obzirom da sam te posjete u nekoliko slučajeva obavljao po "ma samo iza ćoška" principu, u jednom takvom posjetu sam zaustavljen i pripisana mi je kazna u iznosu 2700kn, te oduzete registarske tablice.

Kazna je plaćena u iznosu 50% ukupnog iznosa (i faksirana) u roku 3 dana, dakle prema propisima je podmirena u roku.

 

Ono što me interesira je da li je sada auto službeno odjavljen (obzirom da je naplaćena kazna za neodjavu u roku te oduzete registarske tablice), što hoće reći da mogu "na miru" popraviti auto u potpunosti,

ili je ovo samo kazna koja nema kao efekt odjavu, te ako želim izbjeći dodatne kazne moram auto u nekom roku popraviti i registrirati, ili otići i nekako "službeno" dodatno odjaviti?

Obzirom na količinu posla koji je potreban, nekako se nadam odgovoru da je auto sad službeno odjavljen i kad god ga popravim mogu odraditi tehnički i ponovno ga registrirati bez dodatnih kazni.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , drot13 je napisao:

Ne, ovo nije automatski i odjava, ali s obzirom da si sad kažnjen za neodjavljivanje u roku (tih 700 kuna), drugu istu kaznu više ne možeš dobiti.

Ako od isteka prođe godina dana, tek onda će oni te automatski odjaviti.

Dakle u kojem god periodu unutar godinu dana registriram auto, kaznu neću ponovno platiti, ali ako ne namjeravam obnavljati registraciju to ide automatikom nakon godinu dana, a mogu i osobno doći odjaviti.

Sve jasno, hvala!

uređeno: od petarpetrovic2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija