Jump to content

Brisanje iz Policijske Evidencije (MUP)


SecondChance

Preporučene objave

Pozdrav,

Naime nasao sam nekoliko slicnih tema ali nisam nasao konkretan odgovor na moje pitanje.

Prije nekoliko dana sam dobio rijesenje o rehabilitaciji sa ispisom kaznenih djela za koje sam bio osudjivan i datumima kada je rehabilitacija nastupila za svako od tih djela.

Djela su pocinjena dok sam bio mladji punoljetnik te sam kaznu izdrzao jos davne 2005 godine a sama rehabilitacija je zakonski nastupila jos 2011 godine.

Od tada se dosta stvari iz lude mladosti promjenilo te sam se u medjuvremenu zasnovao predivnu obitelj.

Sve bi bilo u redu da prije nekoliko godina Policijska sluzbenica nije mojoj supruzi na Splitskom aerodromu igrom slucaja spomenula da sam ja kaznjavan te ju upitala da li ona to zna.

Zivim u sretnom braku i nemam nikakvih tajni ali se ne zelim dovesti u situaciju da jedan dan tako nesto cuju moja maloljetna djeca. 

Ono sto me sad konkretno zanima je da li imam pravo zatraziti brisanje Policijske evidencije i ako da koji je proces podnosenja zahtjeva?

Dakle pitanje se odnosi iskljucivo na Policijsku evidenciju i nema nikakve veze sa kaznenom evidencijom HR Pravosudja.

Koliko traje proces brisanja Policijske evidencije? Da li se brisanjem Policijske evidencije sprijecava uvid granicnoj i prometnoj Policiji u istu?

Da li Policajac zakonski smije iznositi informacije o djelima prilikom legitimiranja ili utvrdjivanja identiteta?

Molio bih za odgovor i linkove ako netko ima konkretne informacije.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, policajci ne smiju iznositi te podatke niti komentirati to pred drugim osobama ni u kakvoj situaciji.

Za brisanje se možeš obratiti mailom (bilo koji mail na stranicama MUP-a ili policijske uprave), pa ćeš u roku od 30 dana dobiti odgovor (obavezno navedeš svoje osobne podatke u mailu). Ti podaci bi se trebali brisati redovno, ali se to najčešće ne radi, nego se briše tek na zahtjev. Uglavnom, tako ćeš dobiti precizan i obrazloženi odgovor.

Što se tiče policijskih kontrola, neke stvari će uvijek vidjeti i ne mogu se obrisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uz Drotov post mogu samo dodati da, ukoliko se radilo o drogi, s time će vas vječno gnjaviti. Znam osobe, koje zbog jednog jointa (kad je to još bilo kazneno djelo) iz studoških dana od prije 10-ak godina i dan-danas imaju probleme prilikom redovitih kontrola gjde ih se tretira poput dilera.

Jasno je da se podaci ne smiju iznositi drugim osobama, to je po meni, osnova za izvanredni otkaz iz državne službe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija