Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

foler

Porez 25% ako prodajem zemljište kupljeno unutar 3g???

Preporučene objave

Pozdrav

Pocetkom 2017 sam kupio zemljiste s rusevnom kucicom i stagljem. Sada to prodajem. Jel istina da trebam platiti nekakav porez od 25% na nekakvu razliku u cijeni? Ako da koja cijena, koja razlika...? Drugim rijecima ako trazim 100 ostati ce mi 75?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Imam kupca za nekretninu koja je u mojem vlasnistvu oko 2.5g. Znaci, podljezem porezu od 25% ako ju prodam u roku od 3g.thumbsdown.gif
1. E sada, kako sastaviti ugovor da kupac bude siguran da ce se moci uredno upisati na nekretninu kada prodje tih 3g a da ja odmah dobijem sav novac i ne platim ikakav porez, tj prije isteka te 3g? Kapara pa cekanje mi nije opcija.
2. Od kojeg datuma krece odbrojavanje tih 3g kada sam kupio nekretninu? Od dana potpisivanja ugovora ili upisa na mene u gruntovnici?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Počinje od datuma u poreznom rješenju koje ste dobili kad ste kupili taj plac , što se tiće 25 % nisam siguran u taj postotak ,prije je bilo 5% ,a sada je 3% isto pogledajte u poreznom rješenju tamo piše koliko morate platiti

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 13 sati , vukovar je napisao:

prije je bilo 5% ,a sada je 3%

Citirano je u smislu Zakona o porezu na promet nekretnina, no u konkretnom slučaju je u pitanju Zakon o porezu na dohodak

 

prije 14 sati , foler je napisao:

Od kojeg datuma krece odbrojavanje

Od dana nabavke stvari, odnosno od dana sklopljene kupoprodaje. 

 

prije 14 sati , foler je napisao:

ako ju prodam u roku od 3g.thumbsdown.gif

u roku dvije godine, vidi odredbe. čl.58 st. 2

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad


  • Online korisnici

    No members to show



×