Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

zmarx

sagrađeno na tuđem

Preporučene objave

Pozdrav.Prije par godina kupio sam nekretninu.Kasnije sam primjetio ,da ima susjed odprilike 20m2 na mojoj čestici sagrađenu garažu.Zanima me dal susjed može legalizirati garažu ako ta stoji djelomično na tuđem.Ja bih htjeo,da se izdradi ponovo izmjera čestica,da mi susjed plati neku malu odštetu i nakraju sve troškove oko uređenja međe.Sad me zanima šta mogu, ako se sa susjedom ne mogu dogovoriti mirnim putem?Mogu li tražiti,da se sruši sve što je na mojem?

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, zmarx je napisao:

Zanima me dal susjed može legalizirati garažu ako ta stoji djelomično na tuđem

Može. Rješenje o izvedenom stanju ne utječe na vlasništvo, to se rješava dogovorom ili u postupku pred sudom prema odredbama čl.155 Zakna o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

, zmarx je napisao:

Mogu li tražiti,da se sruši sve što je na mojem?

Prema sudskoj praksi gdje bi susjed i u ovome slučaju bio pošteni graditelj, teško.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad