Jump to content

Ovrha nekretnine od strane Erste banke


kresoq

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Prije 2 mjeseca pokrenut je postupak ovrhe nad nekretninom koju sam kupio kreditom preko Erste banke, radi se o prvoj nekretnini, kredit je podignut 2006. godine.
Došao mi je dopis od nekog odvjetničkog društva, sve skupa nekoliko papira i račun od tog odvjetničkog društva na 12.500,00 kn troškova.
Bio sam na na sudu gdje je na prvom ročištu esrste banka utvrdila iznos procjene nekretnine sa kojime sam se složio.

Rata kredita je oko 3500kn no ja uplaćujem mjesečno 1500kn jer više ne mogu. Kredit je podignut u vrijeme prije nego sam postao samohrani roditelj dvoje djece, no to je sada nebitno za ovu priču.

Moje pitanje je, imam i auto na svoje ime, vrijednosti 15ak tisuća kuna, može li mi Erste banka ovršiti i taj auto? Ako da, da li mi je pametno prepisati g ana sina, oca, nekoga ili imate neki drugi savjet?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , kresoq je napisao:

pitanje je, imam i auto na svoje ime, vrijednosti 15ak tisuća kuna, može li mi Erste banka ovršiti i taj auto?

Može, ali vjerujem da neće sve dok je u tijeku postupak naplate putem ovrhe na nekretnini. Ukoliko budu pokušali treba se žaliti na rješenje o ovrsi, i pri tome se pozvati da činjenicu da nisu ispunjeni uvjeti po čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

prije 16 sati , kresoq je napisao:

Ako da, da li mi je pametno prepisati g ana sina, oca, nekoga ili imate neki drugi savjet?

Od ovoga nemate koristi, jer vjerovnik može pobijati pravnu radnju dužnika. Učinkovitije je ovo što sam Vam naprijed navela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija