Jump to content

Snimanje policijskih službenika


fozzeh81

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Jučer sam imao raspravu s frendom oko toga je li dozvoljeno snimanje policijskih službenika u slučaju kad vam se približe ili zaustave iz bilo kojeg razloga. Na netu sam slabo našao konkretnih informacija. Je li istina da je snimanje policijskog službenika jedino dozvoljeno ako se ispune uvjeti njegovog pristanka i znanja o snimanju ili je situacija nešto drugačija? Ako biste mogli priložiti kakve linkove, bilo bi lijepo.

Ispričavam se ako sam ovo postavio na krivi podforum.

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na javnom mjestu nije zabranjeno snimanje policijskih postupanja. Nemam ti konkretne linkove, ali imam prakse i mišljenja AZOP-a prema kojima je snimanje dozvoljeno kao način kontrole rada policajaca, ali objavljivanje takvih snimki nije dozvoljeno radi zaštite osobnih podataka (ako se zamagle lica i dr. identifikacijski podaci, onda bi to bilo ok).

Mogu ti zabraniti snimanje radi zaštite osobnih podataka (ako snimaš postupanje prema drugim osobama, pogotovo maloljetnicima) i radi zaštite dostojanstva ljudi (osobni primjer kada smo branili snimanje pijanca koji leži na tlu i povraća dok smo čekali hitnu, a prolaznicima je to baš bilo zanimljivo za snimiti), jer bi se tu u slučaju neke kasnije žalbe/tužbe vagalo između tvog prava na snimanje i njegovog prava na intimu.

Da ne kompliciramo i širimo priču, ako snimaš uobičajeno postupanje (legitimiranje, kontrola prometa, intervencije...) prema sebi, dozvoljeno je, ali moraš ih upozoriti da snimaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Na javnom mjestu nije zabranjeno snimanje policijskih postupanja.

A što je primjerice sa snimanjem na nečijim posjedu u najmu ili vlasništvu?

 

prije 3 sati , drot13 je napisao:

ali imam prakse i mišljenja AZOP-a prema kojima je snimanje dozvoljeno kao način kontrole rada policajaca

Kako se naši sudovi odnose prema tom mišljenju AZOP-a u praksi? Smatraju li se njegova mišljenja nadređenim hrvatskom pravnom poretku kao izvor prava EU? . Zanima me samo koliko je to jednoobrazno u praksi, budući da imaš puno iskustva s tim, a i sve češće se može pročitati na portalima o postupcima koji uključuju problematiku (ne)zakonitog snimanja.

 

prije 3 sati , drot13 je napisao:

ako snimaš uobičajeno postupanje (legitimiranje, kontrola prometa, intervencije...) prema sebi, dozvoljeno je, ali moraš ih upozoriti da snimaš.

I taj dio me muči. Zašto je potrebno reći da snimaš ako je to dozvoljeno prema mišljenju AZOP-a u svrhu kontrole rada službenika? Što se točno povređuje snimanjem bez prethodnog upozorenja?

Oprosti ako previše razvlačim, prestat ću na prvu opasku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ako policajac snima vlastito postupanje pa to objavi na netu? 

Jedan je snimao pijanog počinitelja prekršaja i objavio na instagram story. Također, poznato je da je jedan dobio otkaz jer je tjerao migrante da viču Dinamo. 

Općenito, smije li policajac snimati svoje postupanje i osobe prema kojima postupa? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , fozzeh81 je napisao:

A što je primjerice sa snimanjem na nečijim posjedu u najmu ili vlasništvu?

Vlasnik/korisnik prostora smije snimati kao da je na javnom mjestu (nije mu zabranjeno), isto uz upozorenje.

 

prije 5 sati , fozzeh81 je napisao:

Kako se naši sudovi odnose prema tom mišljenju AZOP-a u praksi? Smatraju li se njegova mišljenja nadređenim hrvatskom pravnom poretku kao izvor prava EU? . Zanima me samo koliko je to jednoobrazno u praksi, budući da imaš puno iskustva s tim, a i sve češće se može pročitati na portalima o postupcima koji uključuju problematiku (ne)zakonitog snimanja.

Nema neke konkretne i jedinstvene sudske prakse, a u slučajevima u kojima sam vidio mišljenja AZOP-a nisu pokretani nikakvi sudski postupci.

 

prije 5 sati , fozzeh81 je napisao:

I taj dio me muči. Zašto je potrebno reći da snimaš ako je to dozvoljeno prema mišljenju AZOP-a u svrhu kontrole rada službenika? Što se točno povređuje snimanjem bez prethodnog upozorenja?

Prikrivenim snimanjem možeš počiniti kazneno djelo, a i takva snimka se ne može kasnije koristiti u nikakvom postupku, tako da ne može poslužiti niti za kontrolu rada.

 

prije 5 sati , fozzeh81 je napisao:

Oprosti ako previše razvlačim, prestat ću na prvu opasku.

Ne razvlačiš, ta situacija je uvijek problem.
 

 

prije 3 sati , atomic95 je napisao:

Što ako policajac snima vlastito postupanje pa to objavi na netu? 

Jedan je snimao pijanog počinitelja prekršaja i objavio na instagram story. Također, poznato je da je jedan dobio otkaz jer je tjerao migrante da viču Dinamo. 

Općenito, smije li policajac snimati svoje postupanje i osobe prema kojima postupa? 

Policajac smije snimati službenim uređajima, također uz upozorenje da se snima, ali snimke ne smije uzimati na privatne medije niti objavljivati. Svojim ne smije snimati niti objavljivati.

Ali i tu praksa govori svašta, s obzirom da je jedan koji je objavljivao fotografije pretrage na sudu oslobođen... Sudska praksa nam je baš svakakva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel to onaj sa umjetničkim slikama slučaj? Pitam čisto da vidim mislimo li na isto ili ima još. U magli mi je da je on oslobođen baš za to. 

Jasno je da smije snimati službenim uređajima, međutim koliko znam to je ukinuto iz primjene jer su radili previše grešaka u postupanju, ako se ne varam. 

 

 

Što se tiče snimanja policije. Koliko sam ja pratio stvar, kažnjivo je snimati jedino unutar postaje. Za to je i gonjen jedan građanin jer je snimao policajca u službenim prostorijama, odnosno nejavno izgovorene riječi. Mislim da je epilog uvjetna osuda. 

 

Nadalje, oko upozorenja da se snima postupanje policajca na javnom mjestu. Upozorenjem možete potpaliti situaciju, skrivenim uhvatiti nezakonito postupanje. Gledajte situaciju koliko mediji bez zadrške objavljuju snimke policajaca koji su snimani bez upozorenja. Od novinara koji istražuju problematiku migranata, pa sve do raznih situacuja, a jedna medijski eksponirana mi pada na pamet. Snimano je policijsko postupanje u ugostiteljskom objektu, nakon proloma videa kroz medije, policija je počela spominjati neovlašteno snimanje. Slučaj ipak nije imao kao epilog kaznenu prijavu. Ako snimate policajce, savjetujem da to radite s razlogom. Međutim, ipak, nekako i dalje mislim, da svakom tko se ponaša u skladu sa životnim normama neće to trebat, ali eto, nikad ne znaš, istina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Btw, da dodam. 

Drot govori ispravno i logično, kako bi se trebao zakon slijediti. 

Ali praksa nije takva. Kad razmišljam o temi, brzo se prisjetim puno takvih koje demantiraju i upozorenja i osobne podatke itd. Imate i danas video od prije koju godinu na yotubeu gdje se privodi muškarac od strane policije. Sredstva prisile su pokušavali primjeniti barem 15 minuta. Taj video ima blizu milijun pregleda. Nitko nikada nije spomenuo neovlašteno snimanje... 

 

Mislim da bi se tu reagiralo kada bi se snimalo zaista nešto neukusno, ružno i nepotrebno, ili kako je droz rekao, maloljetnike. To su po meni osjetljivije situacije. Ali ove "obične", teško da će ih tko sankcionirati, a i pitanje je ima li tu kažnjive radnje ako se ne upozori snimanje javne površine itd 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, atomic95 je napisao:

Jel to onaj sa umjetničkim slikama slučaj? Pitam čisto da vidim mislimo li na isto ili ima još. U magli mi je da je on oslobođen baš za to. 

Je, to je to.

 

Prije 9 minuta, atomic95 je napisao:

Jasno je da smije snimati službenim uređajima, međutim koliko znam to je ukinuto iz primjene jer su radili previše grešaka u postupanju, ako se ne varam. 

Ne, nije ukinuto, i dalje se snimaju postupanja ako ima dostupnih ispravnih uređaja.

 

Prije 9 minuta, atomic95 je napisao:

Što se tiče snimanja policije. Koliko sam ja pratio stvar, kažnjivo je snimati jedino unutar postaje. Za to je i gonjen jedan građanin jer je snimao policajca u službenim prostorijama, odnosno nejavno izgovorene riječi. Mislim da je epilog uvjetna osuda. 

Nije li tu bila stvar da ih nije upozorio na snimanje?

 

Prije 9 minuta, atomic95 je napisao:

Nadalje, oko upozorenja da se snima postupanje policajca na javnom mjestu. Upozorenjem možete potpaliti situaciju, skrivenim uhvatiti nezakonito postupanje. Gledajte situaciju koliko mediji bez zadrške objavljuju snimke policajaca koji su snimani bez upozorenja. Od novinara koji istražuju problematiku migranata, pa sve do raznih situacuja, a jedna medijski eksponirana mi pada na pamet. Snimano je policijsko postupanje u ugostiteljskom objektu, nakon proloma videa kroz medije, policija je počela spominjati neovlašteno snimanje. Slučaj ipak nije imao kao epilog kaznenu prijavu. Ako snimate policajce, savjetujem da to radite s razlogom. Međutim, ipak, nekako i dalje mislim, da svakom tko se ponaša u skladu sa životnim normama neće to trebat, ali eto, nikad ne znaš, istina. 

Ovo je problem načina na koji je to regulirano kod nas, tj. da se u slučaju snimki koje bi bile formalno nezakonite (snimanje bez upozorenja) iste ipak mogu upotrijebiti u slučaju od općeg interesa. A sad ti znaj što je opći interes...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali koliko se sjećam prijavljen je radi snimanja unutar prostorije. To je ono, nejavno izgovorena riječ, prostorija zaštićena od pogleda ako se ne varam. 

 

Oko kamerica na policijskoj uniformi, moram priznati da sam zadnju vidio prije skoro 3 godine. Krećem se po najvećim Hr gradovima i ne vidim je uopće. Čak ni u Zagrebu, a nedavno su potegli to pitanje u Saboru. Zašto ih nema, a krenulo se sa ciljem da ih svi nose.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, atomic95 je napisao:

Oko kamerica na policijskoj uniformi, ....... Zašto ih nema, a krenulo se sa ciljem da ih svi nose..

bit će ih sve više...al ne na uniformama,nego po semaforima ,stupovima itd...

kamere za prekršaje imaju dobro stranu...kažnjavaju građane u prekršaju....kamere na uniformama osim  snimaja prekršitelja,snima i policajaca u postupanju....

Prije 42 minuta, atomic95 je napisao:

Nadalje, oko upozorenja da se snima postupanje policajca na javnom mjestu. Upozorenjem možete potpaliti situaciju, skrivenim uhvatiti nezakonito postupanje.

da,nisu poneki policajci oduševljeni kad im kažete da ih snimate...najjednostavnije rješenje je da policajac službenom kamerom snima postupanje i onda nema ni potrebe za snimanjem građanina njihovog postupanja prema njemu i osiguralo bi se da građanin u prekršaju bude sankcioniran,ali isto tako i da policajci moraju koreketno i zakonito raditi svoj posao....međutim,te kamere nisu baš prioritet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, drot13 je napisao:

Evo, ja ti mogu reći da ih mi stalno nosimo i snimamo.

Stvarno? Mislim na kamere na uniformi, najpoznatije po slučaju iz Osijeka od prije koju godinu. Moram priznati da sam stvarno obratio pozornost i stvarno ne pamtim kad sam ih vidio..Koliko se sjećam to je bio pilot projekt sa ciljem da zaživi u kompletu, e sad, jel još uvijek pilot pa se koristi samo negdje, to ne znam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Mister-X je napisao:

...kamere na uniformama osim  snimaja prekršitelja,snima i policajaca u postupanju...

Kad su ih počeli uvoditi, čitali smo zanimljive analize vanjskih policija prema kojima se smanjio broj sukoba s policajcima, em zato što su se neki policajci smirili, ali i zato što su se neki ljudi smirili kad znaju da će postojati objektivni dokaz tijeka događaja (prvenstveno zvuk i tijek razgovora, što se na stacionarnim kamerama ne vidi).

U našoj maloj sredini se možda kao najveći problem pokazao nemogućnost puštanja za banalne stvari koje bi inače policajci puštali (ne mislim na mito, nego baš na idi i ne okreći se sine), za što je i dobar primjer snimka slučaja iz Osijeka gdje se policajac vjerojatno ne bi ni zamarao postupanjem da nije snimao kamerom.

 

Prije 10 minuta, atomic95 je napisao:

Stvarno?

Da, stvarno, nose se i snimaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

U našoj maloj sredini se možda kao najveći problem pokazao nemogućnost puštanja za banalne stvari koje bi inače policajci puštali

mogao bi se sa ovim složit uz dodatak naiđe neki prijatelj,poznanik,radni kolega i slično i onda problem nastade kako ga pustiti a snima se :).........međutim ja iako mislim da su kamere dobra stvar ,ne bih baš išao do te mjere da sad netko treba pregledavati snimke cijeli dan policajaca kako su radili ili nisu....čak bi to i zabranio bez opravdanog razloga...dovoljno bi bilo da se postupanja snimaju i ako dođe do nekih problema ,tek onda se mogu pregledavati snimci....npr.osoba tvrdi da nije to napravila ili se ljudi žale na neljubaznost,neprimjereno ponašanje policajca itd....sadašnje žalbe na postupanja ili nekorektnosti policajaca teško prolaze i to bi bila jedna dobra stvar...

na taj način bi policajac ipak imao neku slobodu i da ne mora baš paziti na svaki detalj ili ako odluči možda nekome progledati "kroz prste"....a građani bi bili u mogućnosti lakše dokazati ako neki policajac nije primjeren svome poslu.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , drot13 je napisao:

U našoj maloj sredini se možda kao najveći problem pokazao nemogućnost puštanja za banalne stvari koje bi inače policajci puštali (ne mislim na mito, nego baš na idi i ne okreći se sine), za što je i dobar primjer snimka slučaja iz Osijeka gdje se policajac vjerojatno ne bi ni zamarao postupanjem da nije snimao kamerom.

Ne ostavlja li prekrsajni zakon i dalje mogucnost usmenog upozorenja, ako policijski sluzbenik procijeni da je pocinjeno djelo beznacajno? Ne moze vise reci "da te vise nisam tu vidio inace ides s nama" ali moze reci nesto tipa "imas upozorenje, udalji se s mjesta"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može samo reći, mora i evidentirati, a i to samo za prekršaje s fiksnom kaznom do 1000 kn bez drugih predviđenih sankcija.

Nekad je postojao posebni obrazac za pismeno (3 listića od kojih 1. ide prekršitelju, 2. u evidenciju, a 3. ostaje u bloku), a posebni za usmeno upozorenje (2 listića od kojih 1. ide u evidenciju, a 2. ostaje u bloku), dok sada i jedno i drugo ide na ovaj prvi princip, samo što u slučaju usmenog upozorenja ne daješ 1. listić prekršitelju, nego i 1. i 2. idu u evidenciju. Ne znam koliko se uopće izriču usmena, kad je na isti obrazac, pa je lakše dati čovjeku njegov primjerak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, drot13 je napisao:

Na javnom mjestu nije zabranjeno snimanje policijskih postupanja. Nemam ti konkretne linkove, ali imam prakse i mišljenja AZOP-a prema kojima je snimanje dozvoljeno kao način kontrole rada policajaca, ali objavljivanje takvih snimki nije dozvoljeno radi zaštite osobnih podataka (ako se zamagle lica i dr. identifikacijski podaci, onda bi to bilo ok). 

Pozdrav Drot,

Napisao si da je snimanje policajca kao službene osobe dozvoljeno, ako ga prethodno upozoriš. No podrazumijeva li to da on također mora dati privolu da ga snimaš odnosno dopustiti?

Nedavni primjer je kada je jedan građanin pokušao platiti krčki most u kovanicama. Bilo je tu svega, ali idem sam na postupanje policije. Naime, policajac mu je rekao da je snimanje policije kazneno djelo. Ti i neki drugi izvori tvrde da nije tako, ako ga prethodno upozoriš i ako nije u pitanju privatna površina, zatvorenoj prostor itd. (I pardon, ako gnjavim, ali može li li netko poslati članak/ke zakona koji to definiraju, ako znate di su? Dosta je nejasno ovo i pokušavam na netu naći, ali mi ne ide.).

Ono što mene zanima je, ako ga smiješ snimati uz upozorenje na javnoj površini, podrazumijeva li to da on mora dati i privolu, odn. Što se dogodi ako ti kaže: "Hvala na upozorenju, ne dajem dopuštenje da me snimate, ugasite kameru." Smije li on to ili ga vi i dalje možete snimati. Naravno, pod uvjetom da to ne distribuirate u javnost ili ako da da mu zamaskirate lice, glas i ostale osobne podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privola nije bitna ako se radi o ovome što si naveo (javno mjesto, upozorenje, bez distribuiranja snimke), jer si dužan upozoriti da se snima, a ne tražiti privolu. Iznimke bi bila pojedina postupanja, kao što smo prije pričali.

Nije to nigdje regulirano na način da je direktno napisano da se policajce smije snimati, ali je građanima dozvoljeno raditi sve što nije direktno zabranjeno, a snimanje policajaca nije nigdje direktno zabranjeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A u konkretnom slučaju je policajac u krivu. Jedino što je građanin trebao napraviti bez opiranja je postupanje po zapovijedi policajca. A snimat može. 

A da je građanin pametniji, poslušao bi policajca, prošao bi rampu, stao bi sa strane. Pokušao je platiti novcem, a on je neopravdano odbijen. Sva moć policajca u konkretnom slučaju bila bi u legitimiranju i hvala i doviđenja. Jer nije prekršaj nikakve vrste plaćati službenom valutom. A i u ovom slučaju građanin vjerojatno nije na nikakav način sankcioniran, osim što je riskirao provođenje jer nije slušao zapovijedi 

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što ću vam još kazati iz svog iskustva, u svakom kutku ovog svijeta ima dobrih i loših ljudi, takvih ima i u razno raznim službama, institucijama k tako dalje. Ali meni je iskustvo reklo kad je policija u pitanju da jedan ljudski odnos, kulturno i pristojno ophođenje neovisno o krivici, iziskuje najbolji rezultat.. Na kraju krajeva, ima na forumu policajaca, pa i sami mogu posvjedočiti. Na kraju dana smo svi samo obični ljudi. Svakako, da će vam netko pokazati poštovanje ako ste polomili ženu ili dijete ili ste udrili starca, ne treba ni očekivati, niti je to životno, i takve osobe zaslužuju tretman u skladu sa njihovim pravima, ali one sigurno nemaju želju snimati policajce pa da se pitaju je li to zakonito. Pošto pitate za snimanje, pretpostavljam da ste imali nekakvo iskustvo ili se isključivo želite informirati, a smatrate sa bi mogli imati situaciju kao i gospodin na mostu. Na takve situacije ja mislim kada spominjem ljudski odnos. Zato ću u takvim situacijama uvijek predložiti ljudskost umjesto mobitela. Vjerujte, to vas više štiti. Mobitel samo nepotrebno diže tenzije. Mene kao pasivnog promatrača također iritira kad građani laici glume pravnike, suce američkog vrhovnog suda i tako dalje. Primjerice, vikati gdje ti je nalog i snimati kad policajac privodi npr u kafiću, na što ima pravo ako je u pitanju remećenje javnog reda i mira ili nešto slično. Jedino za što mu treba nalog je za pretragu objekta. A u slučaju kojeg spominjem, će gosti i osoba koju privode vikati gdje ti je nalog, snimati i govoriti o neovlaštenom upadu na privatan posjed, a nisu u pravu.. Svakako, odmak od našeg većinskog mentaliteta u svakoj situaciji je put ka boljemu. Onaj tko se želi igrati pravnika, uvijek to može na sudu kasnije :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo tema je jako "škakljiva" tematika,a pogotovo što se kod nas nikad ništa jasno ne definira....umjesto da se zakonom/propisom jasno definira -smije se snimati policajac u postupanju kad se obavijesti (osim izuzetaka) ili ne smije se uopče snimati...kod nas je sve nedorečeno,pa onda postupa svako kako hoće...

evo primjer kako može završiti snimanje...

obavijestite policajca da ce te uključiti snimanje njegovog postupanja prilikom zaustavljnja u prometu,on vam kaže da ne možete i da prekinete snimanje.....odbijanje njegove zapovjedi rezultira privođenjem u postaju...osoba nema nikakvih mogućnosti da nastavi snimanje ako policajac u svom uvjerenju poduzme sve mjere da to sprijeći....osoba mora izvršiti zapovjed ,a kasnije nek se žali....s obzirom da je vrlo upitno kako bi i da li bi policajac bio kažnjen zbog toga dolazimo do zaključka da je snimanje zabranjeno ako policija ne dozvoli...

generalno je pitanje ovdje koliko mi imamo u sustavu policije zaposlenika koji misle da ih građanin ne smije snimati...iz tog podatka se može doći do zaključka kako ce proči oni koji snimaju i koliko je to pravo u praksi provedivo bez sankcija ili represije....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako ne kužim alergiju pojedinih policajaca na snimanje. Radiš svoj posao, korak po korak, po pravilu i u skladu sa zakonom. A on nek snima koliko ga je volja. Ionako mu nije cilj snimiti "Gospodine, molim Vas na uvid osobnu iskaznicu", nego je cilj dobiti nešto poput.. Odmah da si dao oosbnu, stao tu sa strane i začepio gubicu dok ja govorim.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , atomic95 je napisao:

Iako ne kužim alergiju pojedinih policajaca na snimanje.

kao i svagdje i u svim profesijama ima svakakvih ljudi....mrzovoljni,bahati,umišljeni,neraspoloženi,od prethodnog iznervirani itd.itd....iako je većina ok,mali postotak onih koji nepriliče poslu koji rade stvore loš dojam i nepovjerenje ...a uz to  ima i još jedna ljudska osobina .....ego..

viđao sam građane koji kad mu se policijac obrati na nepristojan i bahat način da neće dati ni osobnu...pa čak riskira i privođenje i slično...samo iz principa iako je jednostavnije dati osobnu i otići......tako i policajci ,dosta njih snimanje tumaće na način da ih se omalovažava,provocira  i slično....ja sam ipak skloniji da građani ne bi trebali imati pravo bez nekog posebnog povoda "prijetiti" se snimanjem,ali da policija obavezno snima postupanje...tako bi svi bili zadovoljni i " ne povrijeđenog ega"....

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija