Jump to content

Ovrha nad stambenim kreditom


Dankobananko

Preporučene objave

Postovani,

Molim vas pomoc u zavrzlami oko ovrhe kredita. 

2009 sam uzeo kredit u banci na 30 god koji sam 2014 zbog gubitka posla i usprkos trazenju odgode placanja upao u problem jer je cijeli kredit dosao na otplatu u iznosu od 1500000 kuna.

Tad sam vise puta trazio od banke rekonstruiranje kredita da bi 2016 po pismu namjere pristali uz placanje mjesecno odgodili ovrhu na 12mj pa onda opet  po pismu namjere sljedecih 6mj pa i treci put isto na 12mj. Uvijet je bio placanje navrijeme sto sam ispunio i smanjio dug ispod milijun kuna. Oni su se obvezali da nece vrsit dodatnu ovrhu nad imovinom duznika i da ce razmotriti rekonstruiranje kredita odnosno biti spremni dogovoriti nacin otplate duga. Svaku godinu se trazi na sudu odgoda ovrhe jer su se dvije stranke dogovorile i taj predmet je opet na sudu. Sad je nastao problem jer sam svoju placu stavljao na clana obitelji i s njezinog racuna sam uplacivao na svoj kredit sto su rekli prije da nije problem samo da novci dolaze. Sad njima nije jasno jeli to od moje place ili nesto drugo. Imam platne liste i ugovor sto je lako dokazivo. Na FINI imam nesto jadno od mirovinskog i zdrastvenog za platit ali nikakve druge trazbine ili ovrhe nemama.

Imam redovita primanja medjutim banka opet tromo rijesava problem sto je meni nerazumljivo. Vidit cemo neznamo i tako. Vidim da se jedna bankarica trudi ali tromost bankraskog sustava je takav da te opterecuje s necim sto je vrlo jednostavno rijesit. Netrazim nista nego rekonstruiranje postojeceg duga otvaranjem eventualno novog kredita kako bi mi se racun odblokirao i redovito u sljedecih 8 godina isplatio dug. 

Htio bi znati koliko puta se ovrha moze odgodit da bi sud odbacio ovrhu i nalozio strankama da se dogovore van suda jer bi se i tim sud rasteretio nepotrebnom ovrhom?

Dali sud moze nalozit banci da pristupi dogovoru po pismu namjere van suda jer je ocito da stranka ima sredstva za placanje u mjesecnim iznosima.

Dali se mogu pozvat na nenadoknadivu stetu koja bi mi se prouzrokovala da me ovrse?

Imate li kakav savjet sto radit?

Lijep pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Dankobananko je napisao:

Htio bi znati koliko puta se ovrha moze odgodit da bi sud odbacio ovrhu i nalozio strankama da se dogovore van suda jer bi se i tim sud rasteretio nepotrebnom ovrhom?

Ako je prijedlog za odgodu sporazumno upućen od ovrhovoditelja i ovršenika, tada se može postupak odgađati više puta tj. nema ograničenja. Sud nema ovlasti okončati postupak na temelju ovih činjenica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Dankobananko je napisao:

Dali sud moze nalozit banci da pristupi dogovoru po pismu namjere van suda jer je ocito da stranka ima sredstva za placanje u mjesecnim iznosima

Ne, nema te ovlasti.

prije 18 sati , Dankobananko je napisao:

Dali se mogu pozvat na nenadoknadivu stetu koja bi mi se prouzrokovala da me ovrse?

Ne, to je njihovo pravo. Ionako Vam sa ovim odgodama izlaze u susret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija