Jump to content
Frankie2000

Nadstrešnica na višestambenoj zgradi

Preporučene objave

Postovani,

Vlasnik sam stana na 1.katu etazirane zgrade. Susjed u prizemlju je izgradio nadstresnicu na svojoj etazi povrsine do 20m2, bez moje suglasnosti. Pozvana je gradjevinska inspekcija koja mi nije htjela dati status stranke u ovom postupku uz obrazlozenje da je nadstresnica na etazi susjeda (bez obzira na to sto se radi o fasadi kao zajednickom dijelu zgrade i sto sam objasnila svoj pravni interes jer je moj stan sada lako provaljiv uz nadstresnicu duz cijeloga stana) i da oni samo nadziru Zakon o gradnji a ne ZVDSP.

Pitanja su:

1. Da li je trebao suglasnost svih suvlasnika (ima 4 suglasnosti a 3 stana mu nisu dala sugl)?

2. Mogu li ga tuziti i po kojoj osnovi (da li je to tuzba zbog naknade stete ili nesto drugo)? Ima li rok za podnosenje tuzbe?

3. Ima li vec sudske prakse u vezi toga (jer me stah kakvi su mi izgledi u eventualnom sudskom sporu)?

Lijep pozdrav i hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Postovana, hvala na brzom odgovoru. Upit i odgovor na koji ste me uputili sam vec procitala prije nego sto sam vam se javila. Ipak, molila da mi odgovorite na moja pitanja br.2 i 3. 

Srdacan pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Možete tužiti samo bi vam trebala pomoć osobe pravne struke koja bi znala u kojem smjeru napraviti tužbeni zahtjev (npr. oko dijela stvarnog prava, neimanje suglasnosti i sl.) jer je dostupna sudska praksa u sličnim zahtjevima oko uklanjanja donosila odluke da to nije zahtjev koji se riješava u sudskom postupku nego u upravnom, posebno ako je već izlazila građevinska inspekcija i donijela nekakovo rješenje.  

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad