Jump to content

Privremena mjera - Alimentacija


Sasa Golotic

Preporučene objave

Poštovanje.

Sud je dosudio privremenu mjeru u kojoj stoji da su djeca 8 mjesec kod majke, a u 9. mjesecu kod mene. Nikakvo drugo rješenje nikada prije nije donešeno. U stvarnosti su djeca malo živjela sa mamom, a malo sa mnom. Za sve mjeseca sam plačao alimentaciju, čak i kada su djeca bila sa mnom. To bi nekada bilo i par mjeseci. Međutim, napominjem, sada po prvi puta imamo ovakvu privremenu mjeru. Pravomoćnu. Dali ja moram platiti alimentaciju ženi za 9 mjesec kada su djeca po sudskom rješenju sa mnom? Ja sam za 8 mjesec uredno dao ženi alimentaciju.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Temeljem koje odluke plaćate alimentaciju i kako glasi ta odluka vezano za ovu obvezu?

Alimentaciju ne plaćam temeljem nikakve odluke nego zato jer djeca žive sa mamom. Mada su su bila i sa mnom, ali znate kako to ide, žena ode, uzme djecu i centar ustanovi da djeca žive sa mamom. Ponavljam, sa mnom su boravila isto veliki dio vremena. Čak bi se usudio reći pola pola. Sada imamo po prvi puta, nakon godine dana privremenu mjeru kakvu sam gore opisao. Nigdje se ne spominje alimentacija. Ne znam što sada da radim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Prema ovome što navodite, dužni ste i dalje podmirivati alimentaciju. Također, ne bi bilo loše da uredite stvarno stanje u smislu – tko je dužan plaćati alimentaciju, koliko i u kojem roku?

Oprostite ali mi zaista nije jasno kako to funkcionira. Npr, mlađi sin je bio 3 i pol mjeseca u komadu sa mnom. Centar to zna jer je voditeljica privremene mjere o tome obavijestila centar. Ja sam u tom periodu uredno isplačivao alimentaciju. Sada imamo rješenje po prvi puta, mjesec dana žive sa mnom, a mjesec sa ženom. Zašto ja opet moram isplačivati alimentaciju!? Tko je taj koji utvrđuje i temeljem čega koliko djeca sa kojim roditeljom borave? Kao što sam ranije naveo, oba djeteta su bila podjednako sa mnom koliko i sa suprugom, s time da je mlađe dijete bilo puno više sa mnom. Samim time što je žena otišla s djecom ja sam dužan plaćati alimentaciju? Tako sam mogao i ja "otići" prijaviti to centru, a onda ženi dati djecu više od pola vremena ili cijelo vrijeme. To bi značilo da bi ona meni bila dužna plaćati alimentaciju?

Oprostite ali jednostavno ne razumijem, ne samo pravnu stranu gore napisanog, nego i neku logičku stranu. 

Čak sam Centru napismeno dao vrijeme provedeno sa djecom. Nije problem dati novce, to su moja djeca, ali ako je mlađe dijete sa mnom 3 i pol mjeseca + sada će oboje biti mjesec dana........Dakle mlađe će biti sa mnom 4 i pol mjeseca u komadu....Pa s kime onda djeca žive!?

Po nekoj logici za 3 i pol mjeseca nitko nikome nije trebao plaćati alimentaciju, kao i za ovaj period 8 i 9 mjesec. Pogotovo zato jer nema sudske odluke, osim ove privremene mjere.

Centar je ustvrdio samo u jednom trenutku od mjesec dana, kada sam imao molbu od Centra da ne viđam djecu, da oni žive sa majkom. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Sasa Golotic je napisao:

Po nekoj logici za 3 i pol mjeseca nitko nikome nije trebao plaćati alimentaciju, kao i za ovaj period 8 i 9 mjesec. Pogotovo zato jer nema sudske odluke, osim ove privremene mjere.

Logika ovdje nije dobrodošla. Alimentaciju ne plaćate ženi, već svom djetetu. Također, svako dijete je individua za sebe, tako da iznosi alimentacije ovise o mnogočemu. Jeste li bar u mogućnosti sa bivšom suprugom dogovoriti iznose i načine isplate alimentacije, to bi Vam bilo najbolje rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Logika ovdje nije dobrodošla. Alimentaciju ne plaćate ženi, već svom djetetu. Također, svako dijete je individua za sebe, tako da iznosi alimentacije ovise o mnogočemu. Jeste li bar u mogućnosti sa bivšom suprugom dogovoriti iznose i načine isplate alimentacije, to bi Vam bilo najbolje rješenje.

Znam da je alimentacija pravo djeteta. Kada kažem da plaćam ženi to je zato jer njoj na ruke isplaćujem novce. Ali kažem, tom logikom je i žena dužna isplaćivati alimentaciju svojoj djeci ako žive sa mnom 3 ili više mjeseci.

Sa ženom sam načelno dogovorio svotu i tako isplaćujem. 

Poanta moga posta je da muškarac plaća alimentaciju za djecu živjela ona s njime ili ne, ili tko prvi njegova djevojka? Ja sam možda trebao načelno otičć u Centar i reći da sam zatražio razvod i da djeca žive sa mnom?

Nema veze, ne morate više pisati i tako nema smisla sve ovo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Sasa Golotic je napisao:

Poanta moga posta je da muškarac plaća alimentaciju za djecu živjela ona s njime ili ne, ili tko prvi njegova djevojka? Ja sam možda trebao načelno otičć u Centar i reći da sam zatražio razvod i da djeca žive sa mnom?

Osobno mi nije bitno plaća li alimentaciju muškarac ili žena. Bitno je da se plaća s razlogom, da je iznos osnovan i da nitko nije oštećen, bilo dijete ili roditelj.

U kojoj fazi Vam je postupak razvoda braka? Imate li ikakve dokaze o izvršenim uplatama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Borbena7 je napisao:

Osobno mi nije bitno plaća li alimentaciju muškarac ili žena. Bitno je da se plaća s razlogom, da je iznos osnovan i da nitko nije oštećen, bilo dijete ili roditelj.

U kojoj fazi Vam je postupak razvoda braka? Imate li ikakve dokaze o izvršenim uplatama?

U gore navedenoj fazi. U godinu dana imamo samo jednu privremenu mjeru. Plaćam ženi na ruke uz potpis priznanice jer ne želi drukčije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Sasa Golotic je napisao:

Plaćam ženi na ruke uz potpis priznanice jer ne želi drukčije.

Presudom o razvodu braka, osim činjenice razvoda regulirati će se pitanje s kojim će roditeljem djeca živjeti nakon razvoda, na koji način će se viđati djeca s roditeljem s kojim ne žive, kao i visina iznosa kojim će roditelj koji ne živi s djecom pridonositi njihovom uzdržavanju. Čuvajte ove potvrde o uplati alimentacije, jer u postupku razvoda braka možete zatražiti od suda da dosadašnja plaćanja prebije u Vašu korist, naravno ukoliko odlukom o razvodu braka bude utvrđeno drugačije nego li ste do sada postupali tj. ukoliko se utvrdi da je majka Vama trebala plaćati alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija