Jump to content

Rješenje o radu za opće dobro


bubevv

Preporučene objave

Pozdrav, 

Imam nekih starih prekršajnih kazni iz 2016 i 2017 godine. Kazne su veće od 2000 kuna, a nisam ih platio jer sam računao na zastaru. Jučer sam dobio rješenje o zamjeni kazne za rad za opće dobro (ukoliko ga prihvatim). Ako ne, kazna se zamjenjuje kaznom zatvora, što naravno za mene nije opcija. Moje pitanje je slijedeće... Da li nakon ovog dopisa (rješenja) treba stići još jednom u kojem će mi sud naloziti gdje i kako ću raditi za opće dobro ili se s ovim rješenjem ja trebam javiti na sud? U rješenju piše da kada rješenje bude pravomoćno i izvršno da se okrivljenik treba javiti na sud. Ne znam da li da čekam da me pozovu, ili se ovo rješenje smatra pozivom. Nadam se da sam dobro objasnio i unaprijed hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Rješenje možete smatrati pozivom, kada ono stekne svojstvo pravomoćnosti i izvršnosti.

Hvala na odgovoru, ali iz rješenja mi nije jasno ni kome se javiti ni kada ni gdje? Očekivao sam poziv na sud s poznatim terminom i slično. I što ovo znači kada stekne svojstvo pravomoćnosti i izvrsnosti, kako ću znati da je to to? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, bubevv je napisao:

I što ovo znači kada stekne svojstvo pravomoćnosti i izvrsnosti, kako ću znati da je to to? 

To bi značilo da je prošao rok za žalbu i da su ispunjeni svi uvjeti za ispunjenje izreke rješenja. Možete se Vi i odreći prava na žalbu, te tako ubrzati ovu proceduru, te sa javiti na sud koji Vam je i dostavio ovo rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

To bi značilo da je prošao rok za žalbu i da su ispunjeni svi uvjeti za ispunjenje izreke rješenja. Možete se Vi i odreći prava na žalbu, te tako ubrzati ovu proceduru, te sa javiti na sud koji Vam je i dostavio ovo rješenje.

Puno hvala, malo mi je jasnije, a u kojem roku to moram učiniti? Radim u drugom gradu, i moram to organizirati, na omotnici stoji datum 8.8.2019., ja sam dobio omotnicu tek danas pa me muči rok u kojem se moram javiti jer mi je radi posla nezgodno doći u jutarnjem terminu. Koliko sam shvatio iz rješenja navodi se nekakav zakonski rok ali ne piše koliki je? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jednostavno pričekajte još neko vrijeme. Prekršajni sud izvršenja, nakon pravomoćnosti i izvršnosti rješenja o zamjeni novčane kazne radom za opće dobro, bi Vas trebao pozvati kao osuđenika, a radi uručivanja naredbe o upućivanju na izvršavanje rada za opće dobro. Ovom pozivu se onda morate odazvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Ma jednostavno pričekajte još neko vrijeme. Prekršajni sud izvršenja, nakon pravomoćnosti i izvršnosti rješenja o zamjeni novčane kazne radom za opće dobro, bi Vas trebao pozvati kao osuđenika, a radi uručivanja naredbe o upućivanju na izvršavanje rada za opće dobro. Ovom pozivu se onda morate odazvati.

Ma otic cu to riješiti sljedeći tjedan, samo me bilo strah da nemam rok od tri dana ili tako nešto, ili ne daj Bože ako se ne odazovem da mi stigne poziv za odlazak u zatvor... Hvala puno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, bubevv je napisao:

Ma otic cu to riješiti sljedeći tjedan, samo me bilo strah da nemam rok od tri dana ili tako nešto, ili ne daj Bože ako se ne odazovem da mi stigne poziv za odlazak u zatvor... Hvala puno 

Ako kao osuđenik izjavite da ne prihvaćate rad za opće dobro ili se na uredan poziv suda izvršenja ne odazovete, radi uručenja naredbe o upućivanju na izvršenje rada, tada sud izdaje naredbu za upućivanje osuđenika na izdržavanje zatvora, ali prije ovoga nemate straha od zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Borbena7 je napisao:

Ako kao osuđenik izjavite da ne prihvaćate rad za opće dobro ili se na uredan poziv suda izvršenja ne odazovete, radi uručenja naredbe o upućivanju na izvršenje rada, tada sud izdaje naredbu za upućivanje osuđenika na izdržavanje zatvora, ali prije ovoga nemate straha od zatvora.

Hvala.. Otići ću se javiti... Nadam se da nisam promašio rok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija