Jump to content

Obračun kamata po presudi


Atkins_92

Preporučene objave

Poštovani,

molio bi Vas kratko objašnjenje u vezi izračuna zateznih kamata, sve mi je novo pa trebam pomoć.

Pravna osoba je dobila sudsku presudu prema kojoj treba isplatiti kamate. U presudi su navedeni iznosi (više njih i datumi dospijeća, odnosno od kada se računa kamata). 

Kamata se isplaćuje odvjetniku. Gledam sada zakon i vidim da postoje stope za fizičke i pravne osobe. Ovdje se radi o odvjetniku koji je zastupao pravnu osobu koja ga nije platila. Po kojim stopama se računa kamata?

Unaprijed zahvaljujem svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Atkins_92 je napisao:

Poštovani,

molio bi Vas kratko objašnjenje u vezi izračuna zateznih kamata, sve mi je novo pa trebam pomoć.

Pravna osoba je dobila sudsku presudu prema kojoj treba isplatiti kamate. U presudi su navedeni iznosi (više njih i datumi dospijeća, odnosno od kada se računa kamata). 

Kamata se isplaćuje odvjetniku. Gledam sada zakon i vidim da postoje stope za fizičke i pravne osobe. Ovdje se radi o odvjetniku koji je zastupao pravnu osobu koja ga nije platila. Po kojim stopama se računa kamata?

Unaprijed zahvaljujem svima na pomoći.

Čini mi se da primjenjuje zateznu kamatu na 'ugovore između trgovaca', kako bi rekli b2b (business to bussiness), jer je u oba slučaja riječ o poslovnim subjektima, tj. u vašem slučaju nema 'građana' , 'ostalih' i 'osoba javnog prava'. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija