Jump to content
Atkins_92

Obračun kamata po presudi

Preporučene objave

Poštovani,

molio bi Vas kratko objašnjenje u vezi izračuna zateznih kamata, sve mi je novo pa trebam pomoć.

Pravna osoba je dobila sudsku presudu prema kojoj treba isplatiti kamate. U presudi su navedeni iznosi (više njih i datumi dospijeća, odnosno od kada se računa kamata). 

Kamata se isplaćuje odvjetniku. Gledam sada zakon i vidim da postoje stope za fizičke i pravne osobe. Ovdje se radi o odvjetniku koji je zastupao pravnu osobu koja ga nije platila. Po kojim stopama se računa kamata?

Unaprijed zahvaljujem svima na pomoći.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 18 sati , Atkins_92 je napisao:

Poštovani,

molio bi Vas kratko objašnjenje u vezi izračuna zateznih kamata, sve mi je novo pa trebam pomoć.

Pravna osoba je dobila sudsku presudu prema kojoj treba isplatiti kamate. U presudi su navedeni iznosi (više njih i datumi dospijeća, odnosno od kada se računa kamata). 

Kamata se isplaćuje odvjetniku. Gledam sada zakon i vidim da postoje stope za fizičke i pravne osobe. Ovdje se radi o odvjetniku koji je zastupao pravnu osobu koja ga nije platila. Po kojim stopama se računa kamata?

Unaprijed zahvaljujem svima na pomoći.

Čini mi se da primjenjuje zateznu kamatu na 'ugovore između trgovaca', kako bi rekli b2b (business to bussiness), jer je u oba slučaja riječ o poslovnim subjektima, tj. u vašem slučaju nema 'građana' , 'ostalih' i 'osoba javnog prava'. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad