Jump to content

Ponasanje odvjetnika


anonimno

Preporučene objave

Vodim 20 godina dugu građansku parnicu oko nerijesenih suvlasnickih odnosa. Prvi puta protivnicka strana voljna je pristati na nagodbu i isplatiti nas iznosom koji je dosta ispod stvarne vrijednosti, ali smo voljni pristati. No, nacin na koji to zele uciniti je nama neprihvatljiv - naime, oni zele da im damo privolu da stave zajednicku nekretninu pod hipteku, od kredita koji bi dobili otkupiti stan koji koriste i onda ga prodati pa tek onda nas isplatiti. Nas odvjetnik nas na neki nacin prisiljava na tu privolu i indirektno prijeti da ce otkazati zastupanje jer parnica dugo traje i njemu se ne da.

 

Ima li on to pravo, odnosno pod kojim uvjetima nam moze otkazati zastupanje, i moramo li mi pristati na uvjete koji nam ne odgovaraju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost mi imamo spisa u kojim nitko već 5-6 godina nije platio niti lipe a očekuju da smo 100% u njihovom predmetu.

 

A da li ste ih obavijestili o troskovima koji su nastali i radnjama koje ste preduzimali? Garantovano NISTE.

 

Ja se prepirem sa svojim odvjetnikom jer trazim da ga placam unaprijed, trazim da se obavjestava sta radi, hocu da znam sta se na predmetu desava bez da ga ja zovem i ocekujem da mi objasni sta je radio i koliko me je to kostalo, a ako smatra da treba nesto da uradi mora me prvo pitati, osim u hitnosti.

 

Odvjetnici u HR su prije svega skupi/neproduktivni, uzasno neprofesionalni i bahati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji odvjetnička tarifa koja je dostupna svima pa lijepo provjerite i znati ćete u svakom trenutku koliko što košta........da se razumijemo, ukoliko je spor male vrijednosti SVI će vam ga raditi usput, a uistinu se baviti važnim stvarima. Toliko, nije bajno ali što je tu je...to vam je kao frizer...kad ne paše promjenite ga!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Postoji odvjetnička tarifa koja je dostupna svima pa lijepo provjerite i znati ćete u svakom trenutku koliko što košta........da se razumijemo, ukoliko je spor male vrijednosti SVI će vam ga raditi usput, a uistinu se baviti važnim stvarima. Toliko, nije bajno ali što je tu je...to vam je kao frizer...kad ne paše promjenite ga!!!!!!!!!!!!!

Pa zar SVI odvjetnici kako pišete za sporove male vrijednosti rade tako usput jer da nema dobre zarade?, a veliko cifrene sporove smatraju više važnim stvarima valjda jer se bolje zaradi?

Ipak bi trebalo biti da su SVI poslovi bez obzira na zaradu jednako vazni poslovi a posebno na malim poslovima bi se odvjetnici trebali trenirati da nauce nesto pametno, a kako na veliko cifrenim poslima- sporovima nebi delali vece greske?

Zar se odvjetnici mogu usporođivati sa frizerima?

Grozno ako je to tako da ides kod frizera kao kod odvjetnika, samo sto frizer 10x manje kosta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sporove male vrijednosti rade s uzitkom i dignitetom. Pa tko ne bi ulozio 10 sati rada za 200,00 kn i onda od toga pola dao drzavi. S dignitetom.

 

Posebno je to lijepo kad tim dignitetom nahranis dijete, kupis nove cipele da mozes s dignitetom derati dzonove od suda do suda.

 

Ma nema nista bolje od digniteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo pateticno. Mozemo li razgovarati o sporu od 10 sati i 200KN pa da vidimo tko tu koga ...

 

Radi se o pogresnoj, uglavnom gramzivoj i psiholoski izopacenoj radnoj etici koja ne shvata sta je profrsionalno obavljanje posla - nema malih i velikih, na svakom poslu se zaradi. Ako se ne zaradi, znaci da Vam je upravljenje lose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Radi se o pogresnoj, uglavnom gramzivoj i psiholoski izopacenoj radnoj etici koja ne shvata sta je profrsionalno obavljanje posla - nema malih i velikih, na svakom poslu se zaradi. Ako se ne zaradi, znaci da Vam je upravljenje lose.

 

U tom cijelom cuspjazu izmedju stranaka koje bi se sudile za petsto kuna (iz principa!) s jedne strane i sudova kojima se bas i ne radi (sa ili bez principa) s druge strane, odvjetnici upravljaju samo i jedino svojim vremenom, a i to ne u cijelosti. Kako ziv covjek ipak ima neke limite, odvjetnik moze raditi najvise 200 do 300 sati mjesecno. Ako na kraju mjeseca na prihodnoj strani ima manje od recimo 10.000,00 kn (odredjeno odokativnom metodom), radio je za cavle i mora dodati iz svog dzepa da bi imao nesto za jesti. Pa ti zaradjuj i upravljaj s 200 kn za 10 sati rada.

 

Cemu trabinjas o necemu o cemu pojma niti elementarne logike nemas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nemojmo prodavati bajke - hajde da cujemo primjer u kojem se radilo 10 sati i dobilo 200 KN.

To mogu samo volonteri, koji u pravilu dobiju vise od 200KN/ali indirektno za topli obrok ili nesto sto nije direktno lova, za 10sati rada i pritom su vise nego sretni i ispunjeni.

Pozdravi :-D

I Majka Tereza nije mogla zivjeti samo od ljubavi, a bila je svjetska volonterka i humanitarka, pa i Papa odnosno svecenici u crkvama ne zive bas od Bozje ljubavi, vec u najvecem djelu od limozine. :-? :roll: :misli::mir: :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

laylo je napisao:

Nažalost mi imamo spisa u kojim nitko već 5-6 godina nije platio niti lipe a očekuju da smo 100% u njihovom predmetu.

I vreća krumpira od takovih stranaka bi bila zgoditak :-x

Da ste 100% u predmetu od početka, bilo bi i plaćeno.

Ako su ti predmeti još nerješeni, dobili ste upravo toliko koliko ste u napravili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ste 100% u predmetu od početka, bilo bi i plaćeno.

Ako su ti predmeti još nerješeni, dobili ste upravo toliko koliko ste u napravili.

 

Citam ja ovo pa mi sve nesto nije jasno. Nisam odvjetnik, a ni nemam bas puno posla s njima ali me jedno zanima:

- ako je odvjetnik u mojem predmetu 100%, onda u necijem drugom ne moze biti 100% jer je to matematicki nemoguce

- ako odvjetnik zivi od svog rada onda ga mora i naplatiti, ukoliko mu stranka ne placa, od cega ti ljudi onda mogu zivjeti

- zasto svi urlaju na odvjetnike, a ne urlaju na lijecnike, biljeznike (ljudi sto je to tek skup sport!), mesare, arhitekte...

- zasto nitko ne spominje sud kad su predmeti nerjeseni, jer koliko ja znam sud odlucuje kad ce biti rasprava i koliko ce brzo napredovati, a ne odvjetnik.

 

Pa nikad se krava nije pobola sama. Uvijek ima i ona druga strana koja svom odvjetniku govori sto hoce u sporu. A i vi govoriti svom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Citam ja ovo pa mi sve nesto nije jasno. Nisam odvjetnik, a ni nemam bas puno posla s njima ali me jedno zanima:

- ako je odvjetnik u mojem predmetu 100%, onda u necijem drugom ne moze biti 100% jer je to matematicki nemoguce

- ako odvjetnik zivi od svog rada onda ga mora i naplatiti, ukoliko mu stranka ne placa, od cega ti ljudi onda mogu zivjeti

- zasto svi urlaju na odvjetnike, a ne urlaju na lijecnike, biljeznike (ljudi sto je to tek skup sport!), mesare, arhitekte...

- zasto nitko ne spominje sud kad su predmeti nerjeseni, jer koliko ja znam sud odlucuje kad ce biti rasprava i koliko ce brzo napredovati, a ne odvjetnik.

1. Slaba ti je matematika. Ne može biti 100% u drugom predmetu jedino i samo ako tvoj prednmet zahtjeva angažman puno radno vrijeme, svaki dan. A malo koji predmet to zahtjeva. Pravilnom raspodjelom posla može voditi više predmeta.

Jel bi bilo fora da soboslikar okreči pola tvog stana i ode radit kod drugog?

2. Svakome, pa i odvjetniku, treba platiti ako je pošteno odradio posao.

3/4. Ovdje se ne raspravlja o sudu, lječnicima i mesarima zato jer ovdje nije niti mjesto za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i pitanje koje je bilo:

 

...." Nas odvjetnik nas na neki nacin prisiljava na tu privolu i indirektno prijeti da ce otkazati zastupanje jer parnica dugo traje i njemu se ne da.

 

Ima li on to pravo, odnosno pod kojim uvjetima nam moze otkazati zastupanje, i moramo li mi pristati na uvjete koji nam ne odgovaraju?".....

 

 

ponovno skretanje sa teme - zaključavam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija