Jump to content

Vožnja sa stranim tablicama - rad za stranog poslodavca


Trufa

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav! Imam jedan problem. Bivši muž sa prebivalištem u Hrv a boravište Njemačka kupio je auto na leasing. On bi ga poklonio meni zbog naših kćeri sa posebnim potrebama. Sada dolazimo do problema i mojeg pitanja. Naravno ne može ga pokloniti niti prodati dok je vlasnik banka (leasing) pa bi on mene opunomoćio u Njemačkoj osiguravajućoj kući da smijem voziti auto u korist kćerki. Moje pitanje glasi: dali ja kršim zakon ako ja vozim u Hrv auto sa njemačkim tablicama? S time da platimo trošarinu i sve što treba po zakonu. Ako imam određeni rok kao npr 6 mj itd što moram napraviti da auto ostane u Hrv sa njemačkim tablicama a ja ga vozim sa hrv vozačkom dozvolom? 🤔

Unaprijed zahvaljujem 

Lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mamacita je napisao:

Pozdrav! Imam jedan problem. Bivši muž sa prebivalištem u Hrv a boravište Njemačka kupio je auto na leasing. On bi ga poklonio meni zbog naših kćeri sa posebnim potrebama. Sada dolazimo do problema i mojeg pitanja. Naravno ne može ga pokloniti niti prodati dok je vlasnik banka (leasing) pa bi on mene opunomoćio u Njemačkoj osiguravajućoj kući da smijem voziti auto u korist kćerki. Moje pitanje glasi: dali ja kršim zakon ako ja vozim u Hrv auto sa njemačkim tablicama? S time da platimo trošarinu i sve što treba po zakonu. Ako imam određeni rok kao npr 6 mj itd što moram napraviti da auto ostane u Hrv sa njemačkim tablicama a ja ga vozim sa hrv vozačkom dozvolom? 🤔

Unaprijed zahvaljujem 

Lp 

Ovo što ste naveli je kršenje carinskih propisa. Jedini način da izbjegnete to je da auto prebacite na hrvatske tablice tj. da ga uvezete. U Hrvatskoj ne postoji opcija da platite i da vozite automobil sa stranim tablicama jer je hrvatskim državljanima zabranjeno upravljanje autom sa stranim tablicama na teritoriju RH i nema izuzetaka auto je vlasništvu mame, tate, muža, žene, djeteta i itd. koji žive u inozemstvu. Ovo što ste naveli odnosi se na zamjenu vozačke jer kad se preselite npr. u Njemačku smijete 6 mjeseci voziti s hrvatskom dozvolom, a po isteku 6 mjeseci morate je zamjeniti za njemačku dozvolu. Postoji opcija i za automobile ali to se ne može primjeniti u vašem slučaju nikako jer automobil ima teret na sebi i njemački zakoni sprječavaju otuđenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija