Jump to content
Trufa

Vožnja sa stranim tablicama - rad za stranog poslodavca

Preporučene objave

Zanima me mogu li voziti auto stranih tablica u RH ako je auto registriran na mog poslodavca koji je iz zemlje EU (Bugarska)? Je li potrebna neka punomoć na moje ime od strane poslodavca?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Imam jedan problem. Bivši muž sa prebivalištem u Hrv a boravište Njemačka kupio je auto na leasing. On bi ga poklonio meni zbog naših kćeri sa posebnim potrebama. Sada dolazimo do problema i mojeg pitanja. Naravno ne može ga pokloniti niti prodati dok je vlasnik banka (leasing) pa bi on mene opunomoćio u Njemačkoj osiguravajućoj kući da smijem voziti auto u korist kćerki. Moje pitanje glasi: dali ja kršim zakon ako ja vozim u Hrv auto sa njemačkim tablicama? S time da platimo trošarinu i sve što treba po zakonu. Ako imam određeni rok kao npr 6 mj itd što moram napraviti da auto ostane u Hrv sa njemačkim tablicama a ja ga vozim sa hrv vozačkom dozvolom? 🤔

Unaprijed zahvaljujem 

Lp 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Mamacita je napisao:

Pozdrav! Imam jedan problem. Bivši muž sa prebivalištem u Hrv a boravište Njemačka kupio je auto na leasing. On bi ga poklonio meni zbog naših kćeri sa posebnim potrebama. Sada dolazimo do problema i mojeg pitanja. Naravno ne može ga pokloniti niti prodati dok je vlasnik banka (leasing) pa bi on mene opunomoćio u Njemačkoj osiguravajućoj kući da smijem voziti auto u korist kćerki. Moje pitanje glasi: dali ja kršim zakon ako ja vozim u Hrv auto sa njemačkim tablicama? S time da platimo trošarinu i sve što treba po zakonu. Ako imam određeni rok kao npr 6 mj itd što moram napraviti da auto ostane u Hrv sa njemačkim tablicama a ja ga vozim sa hrv vozačkom dozvolom? 🤔

Unaprijed zahvaljujem 

Lp 

Ovo što ste naveli je kršenje carinskih propisa. Jedini način da izbjegnete to je da auto prebacite na hrvatske tablice tj. da ga uvezete. U Hrvatskoj ne postoji opcija da platite i da vozite automobil sa stranim tablicama jer je hrvatskim državljanima zabranjeno upravljanje autom sa stranim tablicama na teritoriju RH i nema izuzetaka auto je vlasništvu mame, tate, muža, žene, djeteta i itd. koji žive u inozemstvu. Ovo što ste naveli odnosi se na zamjenu vozačke jer kad se preselite npr. u Njemačku smijete 6 mjeseci voziti s hrvatskom dozvolom, a po isteku 6 mjeseci morate je zamjeniti za njemačku dozvolu. Postoji opcija i za automobile ali to se ne može primjeniti u vašem slučaju nikako jer automobil ima teret na sebi i njemački zakoni sprječavaju otuđenje.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad