Jump to content

Svea ekonomi i ovrha


Elleny

Preporučene objave

Molim pomoć, ako netko zna. Rba banka mi je poslala ovrhe na Finu 2015. za kredit i mastercard. Tada su bili drugi u redu jer sam otplaćivala prvu ovrhu. U 8 mj 2018. obavijestili su mene i mog poslodavca da su potraživanje ustupili Svea ekonomi koja se upisala u očevidnik u Fini samo za mastercard, ali ne i za kredit. Kad sam prvu ovrhu otplatila, poslodavac mi je nastavio obustavljati zakonski dio po ovršnom zakonu, ali umjesto da taj iznos uplaćuje na moj redovni (blokirani) račun,  kako bi Fina mogla taj iznos usmjeriti za dug po mastercardu koji je sad prvi za naplatu u očevidniku, on to uplaćuje direktno na račun Svea ekonomi i to za kredit koji nije u očeviniku u Fini. Mislim da to nije u redu s obzirom da zna da mi je račun blokiran. Mišljenja sam da bi poslodavac trebao iznos koji mi obustavlja od plaće uplaćivati na moj redovni (blokirani) račun, a ne direktno Svea ekonomi. Zna li netko nešto o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema navedenom, izgleda da Svea ima u odnosu na Vas dva ovršna postupka. Jedan postupak je ovrha za mastercard i njega je pokušala naplatiti ovrhom na novčanim sredstvima preko Fine, pa ste zato blokirani i čeka se naplata. Dok je drugi ovršni postupak njih u odnosu na Vas za kredit, a njega su pokušali naplatiti preko ovrhe na plaći i to je razlog zašto poslodavac dozvoljeni dio plaće isplaćuje direktno njima. Provjerite kod poslodavca, da li postupa po ovrsi na plaći u odnosu na Sveu i kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima rješenje o ovrsi u korist prijašnjeg ovrhovoditelja (RBA) koji je bio i upisan u očevidnik u Fini. Ugovor o cesiji nema jer Svea ekonomi mu ga nije dostavila. Imaju samo dopis RBA banke kojim obaviještavaju da su potraživanje prenijeli na Svea ekonomi.

uređeno: od Elleny
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Elleny je napisao:

Ima rješenje o ovrsi u korist prijašnjeg ovrhovoditelja (RBA) koji je bio i upisan u očevidnik u Fini. Ugovor o cesiji nema jer Svea ekonomi mu ga nije dostavila. Imaju samo dopis RBA banke kojim obaviještavaju da su potraživanje prenijeli na Svea ekonomi.

Ukoliko je ovo sva dokumentacija, tada poslodavac nema osnovu za svoje postupanje, odnosno za ustezanje Vaše plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Elleny je napisao:

Hvala na odgovoru. Sada to treba objasniti poslodavcu. 

Poslodavac za postupanje mora imati ovršnu ispravu i ugovor o cesiji, a sve ovo mora biti u originalu ili u ovjerenoj kopiji. U protivnom, poslodavac nema niti obvezu, a niti ovlast za postupanje.

Prije 2 minuta, Elleny je napisao:

Koliko sam shvatila, budući da poslodavac nema osnova za sadašnje postupanje te bi iznos koji mi sad usteže trebao uplaćivati na moj tekući (blokirani) račun kako bi se namirio dug prvom tko je u očevidniku u Fini.

Tako je i zbog ovakvog nezakonitog postupanja izlaže se progonu zbog ovrhe koja čeka red naplate na Fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija