Jump to content

Naslijeđe i prodaja stana


nikolina94

Preporučene objave

Prije 5 minuta, nikolina94 je napisao:

Ugovor o osnivanju osobne služnosti-pravo stanovanja. U kojem je navedeno da su stanovatelji u posjedu nekretnine.

 

prije 1 sat, nikolina94 je napisao:

pa me zanima mogu li te dvije osobe prodati nekretninu i na koji način ako mogu?

Prodati mogu, no novi vlasnik(kupac) mora da trpi izvršavanje sadržaja služnosti, glede čega potencijalni kupci zaobilaze takve nekretnine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Matrix je napisao:

 

Prodati mogu, no novi vlasnik(kupac) mora da trpi izvršavanje sadržaja služnosti, glede čega potencijalni kupci zaobilaze takve nekretnine. 

Postoji i problem što je navedeno u zemljišnim knjigama da je vlasnik stana još uvijek bivši vlasnik, jer se nije sredilo etažiranje. Pa me zanima da li bez obzira što je on upisan kao vlasnik mi na temelju kupoprodajnog ugovora možemo prodati(jedna osoba je kupila odnosno moja mama i prenijela na sestru i mene odmah nakon kupnje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, nikolina94 je napisao:

vlasnik stana još uvijek bivši vlasnik, jer se nije sredilo etažiranje. Pa me zanima da li bez obzira što je on upisan kao vlasnik mi na temelju kupoprodajnog ugovora možemo prodati

Može, no kupac pri upisu svog prava vlasništva bi morao uz ugovor sklopljen sa vama, priložiti i ugovor kojim je trenutno upisani vlasnik prenijeo svoje pravo na vas (vidi odredbe čl. 46 st. 1 ZZK) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Matrix je napisao:

Može, no kupac pri upisu svog prava vlasništva bi morao uz ugovor sklopljen sa vama, priložiti i ugovor kojim je trenutno upisani vlasnik prenijeo svoje pravo na vas (vidi odredbe čl. 46 st. 1 ZZK) 

Taj vlasnik koji je upisan ne želi prenijeti vlasništvo i ne javlja se i ne može se doći do njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija