Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
Kotamose

Pao tijekom roka kušnje - molim pomoć!

Preporučene objave

Poštovani,

nadam se da će se naći netko sa iskustvom, znanjem ili pretpostavkom za BiH kazneno pravo. Uglavnom, prije 2 godine osuđen sam na uslovnu kaznu prema članu 239, st.3 (FBiH krivičnog zakona); 6 mjeseci zatvora tj 1 godina uslovne (paketic marihuane 0.5g i 1 pilula ekstazija) u FBiH. Ova uslovna je protekla prošle godine u 11. mjesecu (2018) i rečeno mi je da još imam 1 godinu roka kušnje nakon ove uslovne. To mi je bilo prvo kazneno djelo sa 19 godina u vrijeme kada sam postao student. Međutim evo par mjeseci prije nego je istekao rok kušnje opet sam pao sa dva smotana jointa (mješavina duhana i trave) po 1,05g, ali u RS(Republika Srpska). Zadržali su me u stanici 2 sata, priznao sam krivnju, potpisao da sam dobrovoljno predao, dobio sam par papira (potvrda o privremenom oduzimanju predmeta, potvrda o lišenju slobode, potvrda predaji lica lišene slobode i potvrdu o otpustu lica lišenja slobode). Ovdje piše da sam lišen slobode na osnovu člana 197. i člana 204. zakona o krivičnom postupku RS, odnosno na osnovu člana 170. zakona o prekršajima RS zbog postojanja sumnje da je počinio krivično djelo, odnosno prekršaj iz člana ( i sada nisu naveli nikakve stavke ni član). U policijskoj stanici su mi rekli da će mi na adresu doći papir na koji se mogu žaliti, a ako se ne želim žaliti izreći će mi se novčana kazna i da ne trebam dolaziti na sud u RS. Ali nigdje na papire ne piše koja me kazna očekuje... Oba puta sam priveden na festivalima.

Student sam još i trenutno se upisujem na diplomski studij. Strah me je ovog kompleksnog sistema i moje nepameti pa ako mi možete reči šta mogu očekivati da će se desiti? Oće li mi trebati odvjetnik i koji su moji sljedeći koraci? Dali mi prijeti zatvor? Dali su ova dva entiteta povezana i oće li mi ići pod ruku obe presude? 

Zahvalan sam na svaku pomoć i odgovor! 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this