Jump to content

2,3g marihuane


Intelcoreduo

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Situacija je sljedeca: policajci u civilu su naisli autom kod dva prijatelja i mene dok sam ja u autu na vozacevom mjestu mrvio marihuanu i dok su oni izasli iz vozila nisam se ni trudio sakrit vec sam spustio na sredisnji naslon i izasao iz auta, svi smo predali osobne oni su pretrazili auto i nasli su to i svalili sve na mene jer sam u tom trenutku bio u autu, odveli su me u postaju napisali mi potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta i obavijest o pocinjenom prekrsaju. Rekli su da za mjesec-dva na adresu dolazi poziv na sud i da sudac tada odredi kaznu ili nakon rasprave ponovno na adresu dolazi kazna. Moja pitanja su sljedeca:

1. Koliku kaznu mogu ocekivati s obzirom da imam jedan jedini prekrsaj voznje pod utjecajem alkohola (0.77 promila) na koji sam pisao prigovor 18.03 tj dan nakon kazne, studiram nezaposlen sam i tako dalje sve standardne stvari koje citam ovdje na portalu.

2. Kojim danima dolazi ta obavijest? Dolazi li samo kroz tjedan ili moze subotom i nedjeljom?

3. Koji je najgori slucaj sto se moze dogoditi sto se tice kazne?

4. Nakon koliko vremena se prekrsaj "brise"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Propisana je 5000 kn, ali sudovi izriču obično od 700 do 2000 kuna (u slučaju priznanja, kajanja i sl.).

2. Nosi ju poštar, tako da dolazi kad rade poštari.

3. Novčana kazna 5000 kn.

4. Protekom 3 godine od pravomoćnosti presude si rehabilitiran i možeš reći da si nekažnjavan, ali u policiji događaj i dalje ostaje evidentiran (ne briše se).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

1. Propisana je 5000 kn, ali sudovi izriču obično od 700 do 2000 kuna (u slučaju priznanja, kajanja i sl.).

2. Nosi ju poštar, tako da dolazi kad rade poštari.

3. Novčana kazna 5000 kn.

4. Protekom 3 godine od pravomoćnosti presude si rehabilitiran i možeš reći da si nekažnjavan, ali u policiji događaj i dalje ostaje evidentiran (ne briše se).

Dakle ovako na blef neki ako budem na sudu normalan i priznam i pokajem se najgore sto se realno moze dogoditi je kazna oko 2000 kn? I prekrsaj za alkohol od prije par mjeseci uopce ne utjece na ovaj sadasnji prekrsaj? Jedino sto nisam siguran je gdje ce taj poziv doci jer mi je prebivaliste u BiH, Mostar a boravak imam prijavljen ovdje u Splitu kako studiram i nisam policiju stigao od panike uopce pitati na koju adresu stize :smijeh:

Nekako mi je logicno ako su vec pitali imam li boravak ovdje da ce onda ovdje dostaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, sivko je napisao:

Kolika će bit samo zavisi od suca.Ako nisi za alkohol bio kod suca onda si nekažnjavan.Doći će ti na adresu boravka

Za alkohol sam napisao prigovor i ostavio u PP. To je bilo u 3. mjesecu i nisam nikakvu obavijest o rješenju dobio. Ja pretpostavljam da će mi prije doći poziv za sud za marihuanu nego za alkohol.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Evo napokon nakon dovoljno mjeseci da dam mali update na situaciju. Dosao mi je jutros poziv za sud koji ce se odrzat 17.02 pa cu otici na to obaviti taj razgovor i javit ishod situacije. Nadam se da nece spucat kaznu od 5000 kn al sta bude bit ce.

ps. Kazna od alkohola iz 3. mjeseca koju sam spominjao jos nije stigla :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tek sam sad uhvatio vremena da napisem novo stanje. Uglavnom dosao sam tamo 15 min ranije usao unutra upoznao se sa sutkinjom, ona mi je prava ocitala i rekla da prepricam situaciju što sam i ucinio. Razgovor je bio opusten skroz nista strasno i gotovo u manje od 10 min. Rekla je odmah da ce mi dat rok od 90 dana da platim 2/3 kazne koju ce ona u narednih par dana napisati uzimajući u obzir sve one standardne stvari (da sam student, nezaposlen, prvi put, itd) i poslat na moju adresu. To je to zasad, cekam kaznu da dode na adresu kroz par dana pa javim sta konačni ishod bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo mjesec dana nakon rocista stigla je i kazna od 2000kn koju imam pravo platit 2/3 u roku 90 dana. Takoder pise u papirima da se imam pravo zaliti na ovu novcanu kaznu i sad ne znam koliko je to pametno plus nemam volje vise cekat jos milijun mjeseci i strijepiti kad ce kazna doc tako da cu vjerovatno kroz ovaj tjedan platiti 2/3 kazne i stavit ovo iza sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala momci na odgovoru. 

Sa mnom su bila 3 prijatelja, koja se, koliko znam, ne spominju u prijavi, jednog dana kada cu ici na sud, da li da ih spominjem ili kazem da sam bio sam? Negdje sam citao nesto o omogucavanju drugima da konzumiraju ili tako nesto. 

 

Obzirom da mi je prvi prekrsaj, vidio sam da ste pisali drugima da ocekuju kazne od oko 2000kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija