Jump to content

Kraj probnog roka - kakve su moje obaveze?


Shelly

Preporučene objave

Na novom poslu radim na probnom roku od mjesec dana. U ugovoru o radu mi pise da je otkazni rok dva tjedna. Meni taj ugovor ovako i onak o istjece za dva tjedna i zaista ne zelim vise raditi tamo. Dali je dovoljno ne potpisati ugovor na odredjeno kad prodje probni rok ili imam kakvu obavezu prema poslodavcu da ostanem na radnom mjestu dok on ne nadje novog radnika? Meni logika nalaze da me oni ne mogu pravno gledano zadrzati dulje od 7.9. kada mi istjece probni rok. Ja ako nista novo ne potpisem pravno sam slobodna od tog datuma? Znam da mozda Nije korektno ne javiti nista ranije poslodavcu ali atmosfera je toksicna i ne zelim im najaviti ranije da ne racunaju na mene jer se bojim da ce mi zakinuti od place s cime se prijete za svaku sitnicu... Hvala na pomoci 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, Borbena7 je napisao:

Ugovor o radu je na određeno do kojega datuma?

Na ugovoru pise od 7.8 do 7.9. da ide ugovor. To je probni rad. Na ugovoru pise Ugovor na odredjeno vrijeme. Mjesec dana. Imam otkazni rok od 2 tjedna ali mislim da se on racuna samo ukoliko ja odlucim otici prije tog 7.9. 2019... ja bih sve odradila zajucno sa tim 7.9. Moram li kakav otkazni rok imat, ili obavijestit ih puno ranije da ne namjeravam ostati u firmi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Shelly je napisao:

Na ugovoru pise od 7.8 do 7.9. da ide ugovor. To je probni rad.

Je li ovo trajanje ugovor o rad ili trajanje probnog roka? U ugovoru o radu ukoliko je na određeno vrijeme treba pisati da traje na određeno do nekog datuma i onda je taj datum zadnji radni dan, naravno ukoliko se ne sklopi novi ugovor o radu, a otkazni rok vrijedi ako se ugovor o radu otkazuje prije isteke roka na koji je ugovoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ugovor o radu je na određeno do kojega datuma?

Na ugovoru pise od 7.8 do 7.9. da ide ugovor. To je probni rad. Na ugovoru pise Ugovor na odredjeno vrijeme. Mjesec dana. Imam otkazni rok od 2 tjedna ali mislim da se on racuna samo ukoliko ja odlucim otici prije tog 7.9. 2019... ja bih sve odradila zajucno sa tim 7.9. Moram li kakav otkazni rok imat, ili obavijestit ih puno ranije da ne namjeravam ostati u firmi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija