Jump to content

Kolika je kazna za lazno predstavljanje kao punomocnik


jafa12

Preporučene objave

Molio bih vas kolika je kazna sto sam  u zemljisnoj parnici zastupao svog brata kao njegov punomocnik,tj.nisam imao nikakvu pisanu punomoc od svog brata.

Ja sam to napravio iz razloga jer je moj brat nedostupan posto on zivi u inozemstvu.

Ja sam njega zastupao iz dobre vjere posto sam ja sa bratom zajedno tuzeni.

Sudac koji je prema sluzbenoj duznosti trebao da zatrazi na uvid moju punomoc, to nije napravio.sada je donesena prvostupanjska presuda koja nije u korist mene i mog brata,te da li ja u zalbi mogu da iskoristim navedeni propust suda za trazenje obnavljanja parnice.

Jer sudski proces nije voden prema propisu zakona.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To da jedna strana nije imala valjano ovlaštenje za zastupanje je svakako bitna povreda odredaba parničnog postupka iz čl. 354. st. 2. toč. 8. ZPP-a, za sobom ne povlači automatski i kaznenu odgovornost (niti se u ovom času mogu sjetiti da postoji takvo kazneno djelo pod koje bi se moglo podvesti ovakvo Vaše neovlašteno zastupanje), tako da se možete pozivati na to, iako Vam to ne ide nužno u korist, to je zapravo argument protiv Vaše strane. Također, ako je brat u bilo kojem trenutku bio pred sudom i naknadno odobrio Vaše radnje u njegovo ime, tada ne postoji takva povreda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija