Jump to content

Nasljeđivanje dugova


chiamore

Preporučene objave

Poštovani, imam pitanje u svezi nasljeđivanja dugova. Naime, radi se o nasljeđivanju mojih postojećih dugova za koje sumnjam da ću ih riješiti za života. Imala sam bankovni nenamjenski kredit koji sam redovno plaćala. Prije tri godine sam zatražila reprogram kredita, koji mi banka nakon gotovo godinu dana rastezanja nije odobrila, već je svojom voljom bez obavijesti raskinula ugovor o kreditu, a daljnja potraživanja po kreditu prepustila nekakvoj agenciji za posredovanje u naplati kredita. Kako se u međuvremenu moja financijska situacija znatno promijenila na gore, taj dug nisam i ne mogu isplatiti. Ne posjedujem nikakvu nepokretnu ni pokretnu imovinu koju bi moje dijete moglo naslijediti u slučaju moje smrti. Posjedujem policu životnog osiguranja koja ne glasi na moje dijete, jer je ugovorena prije njezinog rođenja i nije bila sredstvo osiguranja kredita.  Zanima me da li je i korisnik tog osiguranja u poziciji da iznosom osigurane svote bude dužnik nakon moje smrti? Nadalje, neovisno o tome, hoće li moje dijete biti dužnik potraživanja duga po kreditu, iako neće baš ništa naslijediti od mene? Ukoliko znate odgovor, zanima me da li nasljednici koji oporukom naslijede npr. knjige, slike i sl. (knjižnica, udruga, zaklada itd.) mogu biti daljnji dužnici?

Unaprijed hvala na odgovoru,

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija