Jump to content

Najam stana pravnoj osobi


domyy

Preporučene objave

Zdravo,

Zanima me postoje li neka ograničenja za fizičke osobe prilikom iznajmljivanja stana pravnim osobama.
Negdje sam pročitao da ukoliko godišnja najamnina prelazi 85.000 kuna tada je potrebno plaćati porez na dohodak povrh poreza od najma. Navodno kod najma privatnim osobama tog ograničenja nema.

Ima li netko više informacija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , domyy je napisao:

Zdravo,

Zanima me postoje li neka ograničenja za fizičke osobe prilikom iznajmljivanja stana pravnim osobama.
Negdje sam pročitao da ukoliko godišnja najamnina prelazi 85.000 kuna tada je potrebno plaćati porez na dohodak povrh poreza od najma. Navodno kod najma privatnim osobama tog ograničenja nema.

Ima li netko više informacija?

Ne, nema nikakvih ograničenja. To što ste pročitali nema smisla. Naime, porez od najma je vrsta poreza na dohodak i ne pravi se razlika između fizičkih i pravnih osoba ni u jednom smislu. 

Najvjerojatnije se radi o starom tekstu kada je limit ulaska u PDV bio 85 000 kn, a sada je 300 000 kn. Dakle, ako ne pređete 300 000 kn, godišnje, nema problema. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, domyy je napisao:

Hvala na odgovoru,

Ipak postoji ograničenje, samo je podignuto na 300.000kn u godini dana? Ukoliko bi fizička osoba iznajmila svoj stan pravnoj osobi u iznosu većem od 300.000 kuna tada bi fizička osoba morala ući u sustav PDVa? Da li to znači da bi se morao otvoriti obrt?

Da. Ako su bruto primici veći od 300 000 kn ulazite u sustav PDV-a. Obrt ne morate otvoriti, ali poslovne knjige vodite kao da imate obrt.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija