Jump to content

Domena ili web stranica kao vlasnik sadržaja


marko12345

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

kupio sam domenu, nazovimo je xy.com koja je prethodno bila u vlasništu neke udruge. Ista domena je imala veliku količinu sadržaja na sebi. Kad pogledamo archive.org (prošlost stranice)  svugdje se navodi da prava na sadržaj polaže domena xy.com (copywright xy.com).

Pošto sam ja novi vlasnik te domene, mogu li ja koristiti i sadržaj koji je prethodno bio na toj stranici pošto je prava na taj sadržaj polagala ta domena?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne.

vi ste zakupili domenu na određeno vrijeme, ne i sadržaj prethodnog zakupnika domene.

nije "domena" polagala pravo na autorska prava i ino što se nalazilo na serveru već prethodni zakupnik domene.

hoster domene vam zasigurno nije predao na korištenje sadržaj prethodnog zakupnika domene, a ukoliko je to napravio greškom, dužan je odmah sve to izbrisati sa servera, (mada čisto sumnjam da imate istog hostera kao i prethodni zakupnik domene), osim ukoliko imate ugovor s prethodnim zakupnikom domene iz kojeg je razvidno da vam dopušta korištenje sadržaja koji se nalazio na serveru u vrijeme kada je isti bio zakupnik domene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija