Jump to content

Darovni ugovor


natcy

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me kakva je procedura sa darovanjem i porezom kada su u pitanju sin-majka-kćer. 

Dakle sin želi majci darovati/prepisat nekretninu, da li se na to placa porez? Kakva je procedura po tom pitanju i koliko to traje, da li se to odmah može riješiti kod javnog bilježnika? 

Sljedeće pitanje, kada nakon toga majka želi darovati tu istu nekretninu kćerki, da li mora proći neki određeni period kako se porez ne bi platio ili je i to također odmah riješivo? 

Hvala unaprijed 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, natcy je napisao:

sin želi majci darovati/prepisat nekretninu, da li se na to placa porez?

Ne

 

, natcy je napisao:

Kakva je procedura po tom pitanju

Sklopite ugovor, ovjerite potpise i predajte ugovor uz prijedlog na provedbu u zemljišnim knjigama. 

 

, natcy je napisao:

kada nakon toga majka želi darovati tu istu nekretninu kćerki, da li mora proći neki određeni period kako se porez ne bi platio

Da, dvije godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

molim pomoc vezano uz darovni ugovor kojim bih ocu ( s kojim ne komuniciram ) darovala nekrentninu u kojoj on stanuje vec cca 10god. Moja pitanja su koja bi bila okvirna cijena sastavljanja takve vrste ugovora? Moraju li se stranke fizicki sastati kod potpisivanja istog ili ja mogu doslovno postom poslati ugovor koji sam potpisala i ovjerila kod JB te on uciniti isto bez fizickog  kontakta?

Unaprijed zahvaljujem,

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Makicazg je napisao:

koja bi bila okvirna cijena sastavljanja takve vrste ugovora?

Ako će te Vi sastavljati ugovor, onda imate isključivo trošak ovjere potpisa na ugovoru, i naravno pristojbu na upis u zemljišnim knjigama (250,oo KN) 

 

prije 10 sati , Makicazg je napisao:

Moraju li se stranke fizicki sastati kod potpisivanja istog ili ja mogu doslovno postom poslati ugovor koji sam potpisala i ovjerila kod JB te on uciniti isto bez fizickog  kontakta?

Nije nužno da se fizički sastajete, no prije ovjere kod javnog bilježnika bi trebalo da budu potpisi ugovornih stranaka, neovisno o činjenici da je za provedbu ugovora u zemljišnim knjigama dovoljna ovjera samo vašeg potpisa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija