Jump to content

nakon prava - MUP


BornaM

Preporučene objave

Hej forumaši, nisam našao na sličnu temu ovoj te se nadam kako nisam promašio mjesto gdje ću postaviti pitanje. Naime, student sam pravnog fakulteta te već sada kao apsolvent znam da mi se ne smiješi lagana budućnost. Nakon 5 godina muke u obzir sam uzeo i mogućnost da odem sad u 10mj na policijsku akademiju prođem obuku koja traje do 7mj te onda obavljam poslove SS spreme - policijski službenik. Naravno ovo ne izgleda ni malo obečavajuće, ali nakon 3 godine službe ostvario bih pravo na  zvanje koje bi,ukoliko položim državni ispit, dobio nakon godinu dana (sveukupno 4 godine službe). Time bih ''preskočio'' policijske službenike koji nemaju fakultet za 3 zvanja odnosno 12 godina njihovog rada. Sad da dalje ne pišem, ali uglavnom, moj plan je napredovanje u službi te nakon određenog vremena bih mogao biti na zadovoljavajućem radnom mjestu. 

Što mislite isplati li se raditi u društvima ili odvjetničkim uredima po cijele dane za 4500kn i 5500kn minimalno 2-3 godine ili se vrijedi okušati u policiji kad im već sad toliko nedostaje ljudi - valjda im nedostaje i kvalitetnih ljudi hehe :) 

uređeno: od BornaM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 3 godine u policiji mogao bi polagati za narednika (VŠS), pa nakon još 3 za inspektora (VSS). To je skroz ok, ali računaj da ti za napredovanje po radnim mjestima treba i malo sreće ili malo poguranca, tako da bi moglo proći i više od planiranih godina prije nego dobiješ radno mjesto na kojem ćeš biti zadovoljan (i što se tiče posla i što se tiče plaće).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Nakon 3 godine u policiji mogao bi polagati za narednika (VŠS), pa nakon još 3 za inspektora (VSS). To je skroz ok, ali računaj da ti za napredovanje po radnim mjestima treba i malo sreće ili malo poguranca, tako da bi moglo proći i više od planiranih godina prije nego dobiješ radno mjesto na kojem ćeš biti zadovoljan (i što se tiče posla i što se tiče plaće).

Znam da, vjerujem da bi do VŠS mogao doći u roku , obzirom da se VŠS preklapa sa SSS stoga tu nema onih ''stranačkih uhljeba'', dok za inspektora bih vjerovatno trebao mali ''poguranac''. Šta mislis o mojoj ideji ? :D i ne smijem zaboraviti beneficirani radni staž - do 55 sam u mirovini hehe

uređeno: od BornaM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je gdje ćeš raditi, jer u temeljnoj i prometnoj nema puno rješenja s VŠS (ne znam kako je na granici), a kako je trenutno na tim mjestima puno ljudi koji zapravo samo čekaju mirovinu, za sada nema puno muvinga. Takvih rješenja ima nešto više u krim. policiji u postajama, ali je situacija slična. Dobro, za 3-4 godine bi se to moglo promijeniti (vjerojatno i hoće), jer će dobar dio ljudi u međuvremenu otići u mirovinu, pa će biti više opcija.

A kad dođeš do VSS, onda treba imati jako puno sreće da uletiš negdje gdje taman nekoga trebaju (ne mogu svi biti uhljebi, netko mora i raditi), ako već nemaš poguranac (mada poguranac ne treba biti u negativnom smislu, nego neki kolega s kojim si radio ode negdje, pa te povuče za sobom jer zna da dobro radiš).

A što se tiče beneficija, kod većine radnih mjesta VŠS i skoro svih mjesta VSS je samo 2 mjeseca, tako da ti ne skida godine od granice za odlazak u mirovinu (onu punu starosnu, bez penalizacije), pa VŠS radi duže, a VSS najduže. Naravno, to je ok jer su radna mjesta takva da se ne radi vani i bolje su plaće, pa se svejedno isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je što netko ima malo više spoznaja o takvim temama. Definitivno bih bio najzadovoljniji u krimu, čuo sam kako puno njih zapravo i radi ''po nalogu'' u krimu jer nisu zadovoljili pretpostavke za krim, a to je 8 godina rada i mislim VŠS,ali nisam siguran za spremu. Obzirom da nitko ne želi u policiju nadam se onda da će taman za 4 godine,a možda i prije po nalogu hehe, otvoriti se neko bolje radno mjesto i za mene :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Njega,on bi "strelovito" napredovao.Još on ne zna gdje bi "zaglibio".😂

Pa dobro, netko mora imati i sreće, pa to možda bude baš on...:-D

 

prije 2 sati , BornaM je napisao:

može objašnjenje? :( 

Puno ti ovisi gdje počneš raditi. U nekim postajama je veća fluktuacija, pa ima i više šanse za ugrabiti nešto, a u nekim  su starosjedioci, pa bi prije dočekao premještaj nego radno mjesto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, drot13 je napisao:

Pa dobro, netko mora imati i sreće, pa to možda bude baš on...:-D

 

Puno ti ovisi gdje počneš raditi. U nekim postajama je veća fluktuacija, pa ima i više šanse za ugrabiti nešto, a u nekim  su starosjedioci, pa bi prije dočekao premještaj nego radno mjesto...

Sigurno bih,ukoliko dobijem policijsku postaju donji lapac ( mislim da je to jedna od najmanjih i najzabačenijih haha) tražio premještaj prvom prilikom, ali ove godine su barem njih 90% polaznika dobili mjesto koje nije više od 100km udaljeno od mjesta njihovog prebivališta ili ukoliko su dobili nešto što premašuje tih 100km - onda je to bio Zagreb. Više sam nekako za intervencije u  ZG-temeljnoj   nego za spavanje i granicu po istoku Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija