Jump to content

Legalna pljačka


roberto30

Preporučene objave

Imam pitanje? Moja sadašnja supruga s kojom sam u braku vec 13 god navodno je ostala prije braka još 2004 god dužna t-comu nekih 5000 kn. Znači prije 15 god dok smo jos hodali sto sad nije bitno osim promjene njenog prezimena 2006 godine. Budući da radi u trgovini 7 g. u 6.mj ove godine otisla je kao i uvjek 15.6. dignuti plaću. Na banci su joj rekli da je blokirana.Otišla je na finu da vidi zbog čega. Na fini su joj dali brdo papira gdje Hanđeković i partneri potražuju za taj dug koji je po njima postao pravomočan u 4.mj 2006 godine potražuju 15 000 kn. U međuvremenu nama nije dolazila nikakva opomena niti nagovjest za taj dug iz 2004 g. Znači ako je rješenje postalo pravomočno 2006.g zašto su čekali do 2019.g da krenu u ovrhu. Koliko sam cuo dug za teleoperatere je 10g nakon čega bi trebala nastupiti zastara. Otisli smo kod odvjetnika koji nam je potvrdio isto i sastavio žalbu. Nakon par dana došla je obavjest da se trenutno dug obustavlja dok se ne ustanovi tko je u pravu.Medutim njoj od onda skidaju 1/3 plaće koji navodno stoje na nekom računu Fine. Zanima me dsli je stvarno zastara i do kada se gospoda Ođaković trebaju oglasti budući da se još nisu oglasili? Evo 15.9. dolazi 4.mjesec da će opet skinuti 1/3 što znači da svaki mjesec skinu 1600 kn što bi ovaj mjesec bilo 6400 kn. Kad nazovemo Ođakovića kažu gospodine mi se vama nismo duzni nista reci ali i dalje tvrde da nije zastara a kod odvjetnika jos nije stiglo nista osim da je obustava i da je novac na posebnom računu Fine? Zanima me dali je nastupila zastara nakon 13 g od pravomočne i kad će se oni više oglasiti i dali postoji rok za njihovo oglašavanje? 

Pomoć i HVALA ! :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kome ste poslali žalbu? Što točno stoji u tom rješenju tj. je li u pitanju odgoda ili obustava postupka i temeljem kojega zakonskog članka? Ovrhovoditelj Vam uistinu nije dužan ništa govoriti, a je li nastupila zastara treba vidjeti u spisu pod kojim je pokrenut postupak, jer se radnjom ovrhovoditelja prekida ovaj zastarni rok od 10. godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik mi je napisao žalbu ili što već. Poslao je na sud gdje se postupak obustavio. I kod mene i odvjetnika je došlo da se novci stavljaju na neki posebni račun od fine. Ali nije mi jasno ako je 2006 god postalo pravomočno zašto su sjeli na račun 2019.g. znači nakon 13 god. A nikad nije dosla ni opomena ni upozorenje niti je ništa potpisano? Rekli su mi da se obratim javnom biljezniku koji je vodio slucaj. Javni biljeznik mi je rekao da oni po zakonu drze spise do 5 god nakon 5 gidina ih se rjesavaju tako da ni oni nemaju ni jedan dokumenat. Stvarno mi nista nije vise jasno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, roberto30 je napisao:

Poslao je na sud gdje se postupak obustavio. I kod mene i odvjetnika je došlo da se novci stavljaju na neki posebni račun od fine.

Prije bi rekla da se odgodio prijenos zaplijenjenih sredstava dok se ne odluči o prijedlogu za proglašenje provedbe ovrhom nedopuštenom.

Prije 16 minuta, roberto30 je napisao:

Ali nije mi jasno ako je 2006 god postalo pravomočno zašto su sjeli na račun 2019.g. znači nakon 13 god. A nikad nije dosla ni opomena 

Njihovo je pravo da pokrenu ovršni postupaka kada žele, a s obzirom da raspolažu sa ovršnom ispravom nisu Vam bili dužni slati opomene i upozorenja. 

Prije 18 minuta, roberto30 je napisao:

Stvarno mi nista nije vise jasno. 

Je li sud dostavio protivnoj strani Vašu žalbu na očitovanje i jesu li se oni očitovalo tj. jeste li zaključkom upućeni da u parnici dokažete da je nastupila zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sud im je  dostavio žalbu. Oni su mi danas rekli da su se oćitovali jos prije mjesec dana advokat mi kaže da još nije ništa dobio a nismo ni mi. A onda su mi rekli da oni o tome ne moraju prićati ni izjašnjavali se da bi nakon 2 mln rekla da po njima nije zastara.

uređeno: od roberto30
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Prije bi rekla da se odgodio prijenos zaplijenjenih sredstava dok se ne odluči o prijedlogu za proglašenje provedbe ovrhom nedopuštenom.

Njihovo je pravo da pokrenu ovršni postupaka kada žele, a s obzirom da raspolažu sa ovršnom ispravom nisu Vam bili dužni slati opomene i upozorenja. 

Je li sud dostavio protivnoj strani Vašu žalbu na očitovanje i jesu li se oni očitovalo tj. jeste li zaključkom upućeni da u parnici dokažete da je nastupila zastara?

Nije se odgodio prijenos jer fina i dalje skida i svaki mjesec nam banka pošalje koliko su skinuli. Da sud je dostavio ali se jos nisu oćitovali. Bar nije ništa stiglo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , roberto30 je napisao:

Da sud im je  dostavio žalbu. Oni su mi danas rekli da su se oćitovali jos prije mjesec dana advokat mi kaže da još nije ništa dobio a nismo ni mi. A onda su mi rekli da oni o tome ne moraju prićati ni izjašnjavali se da bi nakon 2 mln rekla da po njima nije zastara.

Vjerojatno jer je vrijeme godišnjih odmora, pa je sve usporeno.

prije 7 sati , roberto30 je napisao:

Oprostite. Nije mi gramatička jača strana pa možda loše pisem. Ali nekako mi logika govori da oni neće priznati svoju krivicu.Jer svi mi govore i ovo što sam njuška po netu da je zastara nakon 10 g. 

Na Vama je da dokažete zastaru. Rok od 10. godina se prekida svakom radnjom vjerovnika s ciljem namirenja duga, a nakon prekida počinje ponovno teći. Tako da nije baš jednostavno doći u fazi zastare. U pravilu zastare su iznimke.

prije 7 sati , roberto30 je napisao:

Nije se odgodio prijenos jer fina

Treba razlikovati zapljenu od prijenosa. Fina Vama plijeni novčana sredstva i to se ne može odgoditi, ali novce ne prebacuje na račun ovrhovoditelja, jer je odgođen prijenos. Vi ste tek u početnoj fazi postupka, i na Vama će biti teret dokazivanja u parnici da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , roberto30 je napisao:

Onda najbolje da tražim finu zadnjih 10 g ispis dali je bio pokušaj ovrhe ako nije a nije jer su se imali gdje naplatiti onda dokazujem da smo u pravu?

Ovo neće biti dovoljno, jer postoje i drugi predmeti ovrhe osim novčanih sredstava (pokretnine, plaća/mirovina, nekretnine, auta...). Treba provjeriti na sudu, da li se na temelju te tražbine u odnosu na Vas ikada vodio nekakav postupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo baš danas prijatelj koji radi u fini u zg koji je revizor kontaktirao sam ga on mi je rekao da nikada nije bilo nikakvih potraživanja na fini od njihove strane ni strane t-coma. A što se tiče nekretnina i ostalog supruga nema ništa na sebi tako da ne vjerujem da su išta i tamo potraživali. Uglavnom za sud ne znam ali za Finu sam 100% siguran???Ali provjerit ću i sud. Hvala puno od ❤👍..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Vi ste tek u početnoj fazi postupka, i na Vama će biti teret dokazivanja u parnici da je nastupila zastara.

na koji bi on način trebao ili mogao dokazati da je nastupila zastara osim da kaže da ništa nije dobio od ovrhovoditelja više od 10 godina i da je zbog toga nastupila zastara,a logično je da onda sud zatraži od vjerovnika dokaz da je poduzimao određene radnje koje imaju veze sa zastarnim rokom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako i ja mislim. Kakav je to zakon da ja moram dokazivati?Pa ako nije zadtara neka se onda Hanđeković oćituje na koji način nas je obavjestio ili se pokušao naplatiti od 2006 god od kad je pravomočno? Onda tako mogu poslati svim građanima RH i potraživati pare bez dokaza,pa neka narod dokazuje. Ne razumjem ???????:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , roberto30 je napisao:

Onda tako mogu poslati svim građanima RH i potraživati pare bez dokaza,pa neka narod dokazuje.

Nitko Vas nije ovršio bez dokaza, dapače u odnosu na Vas postoji ovršna isprava. Vi tvrdite da je nastupila zastara i morate dokazati svoje tvrdnje. Za ovakve spise bilo je uobičajeno da se pokušala provesti ovrha na pokretninama i plaći, moguće je da Vam je nešto i uručeno, ali putem oglasne ploče i da zato niste upoznati s postupkom. Svašta je ovdje moguće, ali najmanje vjerojatno je da je nastupila zastara i zato Vas upućujem na sud da provjeriti stanje i eventualno stanje u spisu, da Vas takve informacije ne bi kasnije zatekle. Naprosto OD koje spominjete, zastare baš nisu praksa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisano nije ništa a oglasna ploča mi nije nekako dokaz. Kako ja mogu znati sto je na oglasnoj ploči pa ne idem u sud svako jutro kao u dučan da čitam oglasne ploče na sudu?  Oprostite nisam htio uvrjediti. Oni se vade da je netko potpisao na adresi na kojoj nitko ne živi 2006 god. Mogu dokazati da na toj adresi nitko ne živi a i od 2006 g je prošlo 13 god ??? I koje su to kamate i kolike da bi se dug pretvorio u toliki???

 

2004 god kad je dug nastao supruga je još imala djevojačko prezime ??

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, roberto30 je napisao:

Potpisano nije ništa a oglasna ploča mi nije nekako dokaz. Kako ja mogu znati sto je na oglasnoj ploči pa ne idem u sud svako jutro kao u dučan da čitam oglasne ploče na sudu? 

U zabludi ste, jer je dostava putem oglasne ploče itekako dozvoljena. Ako je sve napravljeno sukladno odredbama Zakona o parničnom postupku, tada se takva dostava smatra urednom. 

Prije 6 minuta, roberto30 je napisao:

Oni se vade da je netko potpisao na adresi na kojoj nitko ne živi 2006 god.

Netko je potpisao kada imaju klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, a na Vam je da pobijate da niste Vi potpisali. Točnije ovdje bi trebali ići sa prijedlogom za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti.

Prije 7 minuta, roberto30 je napisao:

Mogu dokazati da na toj adresi nitko ne živi a i od 2006 g je prošlo 13 god ???

Bitno je tko je bio prijavljen na toj adresi u vrijeme dostave, a ne i tko je fizički tamo živio. A ovaj rok u ovom kontekstu nije bitan.

Prije 6 minuta, roberto30 je napisao:

2004 god kad je dug nastao supruga je još imala djevojačko prezime ??

Također, nije bitno, jer se cijelo vrijeme radi o istoj osobi. Udaja ili ženidba nas ne oslobađa dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija