Jump to content

Limit za plaćanje poreza


Flipclip

Preporučene objave

Prije 1 minutu, Flipclip je napisao:

Pozdrav,

Zanima me informacija vezana za prijavu poreza, točnije me zanima do kojeg limita ja ne trebam prijavljivati porez na dohodak. Npr. ako dobivam mjesečno 3000kn na račun u banci (freelance) dali ja moram platiti porez? Ima li neki konkretan iznos preko kojeg kad pređem bi trebao platiti porez?

Hvala

Zapravo, svaki dohodak bez obzira na iznos mora biti prijavljen i porez plaćen, a druga je stvar hoćete li na kraju godine imati pravo na povrat poreza, s obzirom da ste freelancer, odnosno da vam osobni odbitak tijekom godine nije korišten. 

U principu, ako ćete primati mjesečne iznose na račun kao freelancer, morate pronaći neki model kako vam se najbolje isplati legalizirati tu djelatnost, inače bi se moglo dogoditi da vam taj porez naknadno bude obračunat, čak i nekoliko godina unatrag i to po visokim stopama davanja (drugi dohodak). 

Najpovoljniji model ovisit će prirodi vašeg posla, ali u pravilu za freelancera je ponajbolji model paušalni obrt. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija