Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Flipclip

Limit za plaćanje poreza

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanima me informacija vezana za prijavu poreza, točnije me zanima do kojeg limita ja ne trebam prijavljivati porez na dohodak. Npr. ako dobivam mjesečno 3000kn na račun u banci (freelance) dali ja moram platiti porez? Ima li neki konkretan iznos preko kojeg kad pređem bi trebao platiti porez?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 1 minutu, Flipclip je napisao:

Pozdrav,

Zanima me informacija vezana za prijavu poreza, točnije me zanima do kojeg limita ja ne trebam prijavljivati porez na dohodak. Npr. ako dobivam mjesečno 3000kn na račun u banci (freelance) dali ja moram platiti porez? Ima li neki konkretan iznos preko kojeg kad pređem bi trebao platiti porez?

Hvala

Zapravo, svaki dohodak bez obzira na iznos mora biti prijavljen i porez plaćen, a druga je stvar hoćete li na kraju godine imati pravo na povrat poreza, s obzirom da ste freelancer, odnosno da vam osobni odbitak tijekom godine nije korišten. 

U principu, ako ćete primati mjesečne iznose na račun kao freelancer, morate pronaći neki model kako vam se najbolje isplati legalizirati tu djelatnost, inače bi se moglo dogoditi da vam taj porez naknadno bude obračunat, čak i nekoliko godina unatrag i to po visokim stopama davanja (drugi dohodak). 

Najpovoljniji model ovisit će prirodi vašeg posla, ali u pravilu za freelancera je ponajbolji model paušalni obrt. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici