Jump to content

Ozljeda pjesaka


Alapača

Preporučene objave

Pozdrav...

Evo ovako...

U utorak ujutro, srusio me auto straznjim dijelom pri kretanju unazad. Pala sam na ledja, zadobila nagnjecenje trtice, udarac glavom po asfaltu, a straznji lijevi kotac prikovao mi je desno stopalo za cestu. Sreca u nesreci je da se unazad kretao polako pa me nije pregazio cijelu. Sve se dogodilo u blizini bolnice pa su me vidno potreseni vozac i suvozac na vlastitim rukama unijeli u taj svoj auto i potom 300-tinjak metara vozili do ulaza u bolnicu, a potom jos nekih 200 metara na vlastitim rukama do prve medicinske sestre koja me preuzela na kolica i odvezla na hitan prijem, gdje mi je na hitnoj dijagnisticirana spiralna fraktura druge i trece metatarzalne kosti desnog stopala, te kontuzije istog i LS kicme. Otpustena sam s longetom, savjet terapija mirovanjem, analgetici pp etc...

Uglavnom, vozac i suvozac od tog dogadjaja stoje mi na raspolaganju i usluzi kad mi zatreba eventualni prijevoz, odnosno opskrba i slicno... Znam im ime, prezime, broj mobitela. Nemam pojma kojim autom su me srusili i pregazili, odnosno koji auto voze ni koja je registracija, jer sam bila u prevelikom soku da na to obracam pozornost.

Jako su mi simpaticni, dragi i uistinu pazljivi prema meni pa sto zbog toga, a sto zbog soka, nisam htjela da zovu policiju te nije o nesreci nikakav zapisnik sacinjen, a ni hitna nije zvana, jer nam je bolnica bila ispred nosa. U bolnici mi je lijecnik na hitnoj savjetovao takodjer da obavijestim policiju zbog eventualnog prava na odstetu, no i to sam odbila. Da li je bolnica po sluzbenoj duznosti to ucinila, za sada jos ne znam.

I sad...

Zanima me, kako i da li mogu od osiguranja traziti odstetu, a da vozaca ne prijavljujem? Covjek je neki dobrica i stvarno ne bih voljela da zbog tog dogadjaja ima posljedica u smislu kaznenih prijava, financijske stete ili ne daj Boze zatvorske ili uvjetne kazne.

A i kao sto rekoh, stoji mi na usluzi kad god zatrebam.

A s druge strane, moje ozljede spadaju u teske tjelesne ozljede pa se bojim da bih zbog njih mogla dugorocno imati zdravstenih problema koje ce trebati duze lijeciti i financijski namirivati, za sto bi mi svaka kinta itekako dobro dosla... O mogucim vecim posljedicama ne zelim ni pomisljati...

Dakle, sto napraviti da vozaca ne upropastim, a da ja ipak legalno dobijem pravicnu naknadu za pretrpljene tjelesne (visestruka fraktura desnog stopala, nagnjecenje stopala i LS kicme) i vjerojatno dusevne (sok, strah, nesanica) ozljede...?

Svaki savjet neizmjerno cijenim.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala Vam na odgovorima...

Upload...

Bolnica je prijavila slučaj. Policija me posjetila. Revoltirana što oni "simpatični", "dragi" i "pažljivi" momci s početka priče, od 04.09. nisu smatrali shodnim čak niti nazvati me i pitati kako sam, a kamoli ponuditi da mi skoknu u ljekarnu ili do dućana, (tim više, jer znaju da živim sama), "prgavo" sam policajcu izrecitirala ime, prezime i broj mobitela vozača koji me unesrećio. Nije da očekujem da me itko "dadilja, ali smatram ljudskim i poštenim barem okrenuti broj mobitela osobe koju sam unesrećio i pitati ju za zdravlje. Vjerojatno živim u iluzijama...

Policajcu sam, takvom indolencijom ojađena, naravno, do posljednjeg detalja ispričala sve što se dogodilo, a i prilikom odlaska na kontrolu u bolnicu, usput svratila na mjesto zločina i mobitelom uslikala nekoliko fotki te shvatila, da na zgradi u neposrednoj blizini, postoji kamera koja je direktno usmjerena na mjesto na kojem sam stradala. :) Fotke sam proslijedila policajcu na službeni e-mail. Nek' se nađu, zlu ne trebalo...

E, sad...

Predstoji mi čekanje da policija i sud obave svoje.

Ne znam kako to dalje ide, ali pretpostavljam da ću dobiti nekakvo "Rješenje" od suda kada završi pretpostavljam kazneni postupak...

Tada ću naravno, tražiti odštetu od osiguranja, jer šta je - je, moja noga noga vrijedi neprocjenjivo više od 2 sata života koja mi je posvetio neoprezni vozač nakon udesa.

Lijep pozdrav svima.

P.S. Javiti ću ishod situacije kad sve bude gotovo... 

uređeno: od Alapača
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija