Jump to content

Neplacanje alimentacije


Korisnik93

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

Imao bih pitanje u vezi nevedenog naslova, a stvari su ovakve;

Otac je na sudu dok sam imao godinu dana (1994.godine) dobio pravomocnu presudu u kojoj je pisalo (i dalje pise jer otac do dan danas ima te papire) kako ce me otac uzdrzavati te da je majka duzna placati alimentaciju s odredenom cifrom. 
Stvari stoje tako da je majka nakon toga svega ocu rekla da nek se on sada jeb* samnom i da ona ide u Njemacku.
Tako je na kraju i sve ostalo, od tada pa do moje 18te godine nikada niti jedan novcic nije uplacen u svrhu alimentacije od strane majke koja je po zakonu bila duzna placati.
Moj otac koj je takoder umirovljeni branitelj se u par navrata kroz par godina javio policiji i sluzbi za socijalnu skrb s pitanjem u vezi neizvrsavanja duznosti drugog roditelja, nakon cega je uvijek dobio odgovor da se tu ne moze nista postic jer drugi roditelj zivi izvan drzave, a kako nema nikakve imovine na njeno ime u RH onda pogotovo ne mogu nista poduzeti.

Ja sam se odeslio iz RH prije 2 godine te imam 26 godina. Nadam se da ste razumijeli moje pitanje, pa bi me zanimalo da li je sada prekasno za bilo kakvu potraznju i tuzbu te kakvi su vasi savjeti?

Puno hvala.

uređeno: od Korisnik93
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za zastaru potraživanja pogledajte link

 

prije 23 sati , Korisnik93 je napisao:

drugi roditelj zivi izvan drzave, a kako nema nikakve imovine na njeno ime u RH onda pogotovo ne mogu nista poduzeti.

Da li se nešto promijenili u pogledu njenog imovinskog stanja u RH? Da li imate ikakve podatke o njenom životu u inozemstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija