Jump to content

Vožnja neregistriranog skutera bez vozačke dozvole


limepolkadots

Preporučene objave

Poštovani, 

ukratko ću opisati situaciju: prijatelj (19 godina) je nedavno kupio skuter koji nije registriran i koji treba neke popravke da se registrira. U slobodno vrijeme šarafi na skuteru u dvorištu i jedan dan je na sporednoj kvartovskoj cesti u Zagrebu išao isprobati skuter. Iz dvorišta je preko glavne ceste izgurao skuter na tu sporednu uličicu koja nikud ne vodi i na kojoj nema nikakvog prometa. Tamo je skuter upalio, napravio doslovno dva kruga (dvjestotinjak metara) naprijed-natrag, a u povratku prema glavnoj cesti ga je presrela policija u autu. Na toj nazovimo ju cesti u trenutku kad je isprobavao skuter nije bilo nikoga, ni pješaka. Na licu mjesta su mu zaprijetili kaznom od 20ak tisuća kuna jer nema položen vozački i jer skuter nije registriran, ali nikakav papir ili potvrdu ili kaznu od policije nije dobio u ruke, nego je za nekih 2-3 tjedna od poznanika koji radi u policiji saznao da je prijavljen sucu za prekršaje i da je pokrenut prekršajni nalog. Prijatelj ima 19 godina, nikad nije kažnjavan niti je imao kakvih prekršaja, uzoran je učenik koji je nedavno upisao faks.

Moja pitanja su sljedeća:

1) Koliko iznosi kazna za navedene prekršaje, tj. raspon kazne; i postoji li mogućnost da ju sudac za prekršaje smanji s obzirom na njegovo nekažnjavanje, kajanje i tešku financijsku situaciju? Nema nikakve mogućnosti da plati kaznu u visini od 20 tisuća, koju je policajac spomenuo kad je uhvaćen na skuteru.

2) Pošto prijatelj trenutno polazi autoškolu za B kategoriju zanima me hoće li ovi prekršaji imati nekog utjecaja na njegovu autoškolu? Postoji li mogućnost da dobije zabranu polaganja vozačkog ispita ili da ne može izraditi vozačku kad položi ispit? 

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , limepolkadots je napisao:

Iz dvorišta je preko glavne ceste izgurao skuter na tu sporednu uličicu koja nikud ne vodi i na kojoj nema nikakvog prometa. Tamo je skuter upalio, napravio doslovno dva kruga (dvjestotinjak metara) naprijed-natrag, a u povratku prema glavnoj cesti ga je presrela policija u autu. Na toj nazovimo ju cesti u trenutku kad je isprobavao skuter nije bilo nikoga, ni pješaka. 

vrlo česta navika građana ,a pogotovo mladih...provozati se od kuće ili isprobati vozilo i slično....

borba protiv divljaka u prometu dovodi do toga da se drastično kaznjavaju i ovakvi nepromišljeni slučajevi...

uglavnom treba računati da će imati sreće sa sucem kad već nije imao sa policajcem...

u tom smislu treba izbjeći bilo kakvu mudroliju ili izvlaćenja ,već jednostavno priznati prekršaje i navesti da su bili nepromišljeni u tom trenutku ne shvaćajući da pravi neki veliki prekršaj ili da nekoga ugrožava....napomenuti svoj status (da polaže,student i ekonomska situacija) i da se neće više ponoviti...

obavezno iskorisitit sva pravna sredstva (žalbe i slično) i ako nezna uvijek ovdje može pitati za pomoć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, drot13 je napisao:

Nije propust ako ništa nije dobio (može dobiti odmah ili mu može doći kasnije, svejedno), a papire može dobiti nakon par dana, tjedana, ali i mjeseci (zastara je 4 godine).

Pozdrav imam i ja jedno pitanje pa ako mi možete pomoć?

, Mister-X je napisao:

vrlo česta navika građana ,a pogotovo mladih...provozati se od kuće ili isprobati vozilo i slično....

borba protiv divljaka u prometu dovodi do toga da se drastično kaznjavaju i ovakvi nepromišljeni slučajevi...

uglavnom treba računati da će imati sreće sa sucem kad već nije imao sa policajcem...

u tom smislu treba izbjeći bilo kakvu mudroliju ili izvlaćenja ,već jednostavno priznati prekršaje i navesti da su bili nepromišljeni u tom trenutku ne shvaćajući da pravi neki veliki prekršaj ili da nekoga ugrožava....napomenuti svoj status (da polaže,student i ekonomska situacija) i da se neće više ponoviti...

obavezno iskorisitit sva pravna sredstva (žalbe i slično) i ako nezna uvijek ovdje može pitati za pomoć...

Pozdrav imam jedno pitanje i ja pa ako mi možete pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija