Jump to content

Ponovna prijava na poreznoj


Bergmann

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za novu prijavu ugovora na poreznoj upravi. Naime, podstanar s kojim sam sklopio ugovor i prijavio isti poreznoj upravi ce se iseliti iz stana 15.09. Novi podstanar s kojim sam potpisao identicni ugovor i s istom visinom najamnine ce se useliti 16.09. Da li je potrebno novi ugovor nositi na poreznu za obracun poreza ukoliko i u jednom i u drugom slucaju se radi o istom iznosu najamnine na koju vec imam odredjeno koliko poreza moram uplacivati?

Hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Bergmann je napisao:

Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za novu prijavu ugovora na poreznoj upravi. Naime, podstanar s kojim sam sklopio ugovor i prijavio isti poreznoj upravi ce se iseliti iz stana 15.09. Novi podstanar s kojim sam potpisao identicni ugovor i s istom visinom najamnine ce se useliti 16.09. Da li je potrebno novi ugovor nositi na poreznu za obracun poreza ukoliko i u jednom i u drugom slucaju se radi o istom iznosu najamnine na koju vec imam odredjeno koliko poreza moram uplacivati?

Hvala i lijepi pozdrav.

Potrebno je odnijeti novi ugovor, jer iznos poreza koji plaćate nije jedina bitna stavka i jedina pravna posljedica sklapanja tog ugovora. Ne možete ostaviti da se porez plaća prema ugovoru koji više nije na snazi sa osobom koja ne živi kod vas, to potencijalno može izazvati različite komplikacije u budućnosti (koje nisu nužno vezane za Vašu poreznu obvezu). 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija