Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
Bergmann

Ponovna prijava na poreznoj

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za novu prijavu ugovora na poreznoj upravi. Naime, podstanar s kojim sam sklopio ugovor i prijavio isti poreznoj upravi ce se iseliti iz stana 15.09. Novi podstanar s kojim sam potpisao identicni ugovor i s istom visinom najamnine ce se useliti 16.09. Da li je potrebno novi ugovor nositi na poreznu za obracun poreza ukoliko i u jednom i u drugom slucaju se radi o istom iznosu najamnine na koju vec imam odredjeno koliko poreza moram uplacivati?

Hvala i lijepi pozdrav.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 13 sati , Bergmann je napisao:

Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za novu prijavu ugovora na poreznoj upravi. Naime, podstanar s kojim sam sklopio ugovor i prijavio isti poreznoj upravi ce se iseliti iz stana 15.09. Novi podstanar s kojim sam potpisao identicni ugovor i s istom visinom najamnine ce se useliti 16.09. Da li je potrebno novi ugovor nositi na poreznu za obracun poreza ukoliko i u jednom i u drugom slucaju se radi o istom iznosu najamnine na koju vec imam odredjeno koliko poreza moram uplacivati?

Hvala i lijepi pozdrav.

Potrebno je odnijeti novi ugovor, jer iznos poreza koji plaćate nije jedina bitna stavka i jedina pravna posljedica sklapanja tog ugovora. Ne možete ostaviti da se porez plaća prema ugovoru koji više nije na snazi sa osobom koja ne živi kod vas, to potencijalno može izazvati različite komplikacije u budućnosti (koje nisu nužno vezane za Vašu poreznu obvezu). 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this