Jump to content

ovrha


branka 21261

Preporučene objave

Upravo danas sam dobila obavijest da sam izgubila sud.Naime radi se o 1996 g.Netko je registrirao obrt na moje ime (sumnjam na bivšeg muza )i napravio dug u firma Badel oko cirka -10000kn.Buduci da nisam boravila u Hr.do 2007g i stoga nisam niti znala za postojanje duga dok nisam dobila ovrhu za isti predmet (2009)i od tada sam se žalila ,na svaki dopis od suda.Svaki puta sam pobijala da ja nisam to uradila ali niti jedan sud nije našao za shodno da me pozove i da me ispita u vezi slučaja.Ja sada radim u Italiji u njezi starih osoba i zanima me šta ja mogu još da uradim da se ta ovrha ne provede.Da li je vama poznato koliko novca se smije u Italiji ovrsit i šta uopće trebam poduzeti da pravda bude zadovoljena  a da čovijek ne uzme pravdu u svoje ruke🤕

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam jos uvijek prijavljena u Hr.iako sam veći dio godine u Italiji.U Hr ne posjedujem ništa.Znači netko je 1996g otvorio obrt na moje ime(e sad ja sumnjam bivši muž ali da vidim potpis na obrtnici ili na računu ja bi prepoznala)ZNAČI JA NISAM NIKAKO BUDUĆI DA NISAM BORAVILA U HR.NEGO U AUSTRIJI.Žalbe sam pisala od otprilike 2008/9 kad sam prvi puta dobila papir za ovrhu.U žalbama sam objašnjavala o čemu se radi ALI ZA SVE TE GODINE nikad nisam bila pozvana na sud da se izjasnim i sad je odluka konačna.Ne znam točno o kojoj sumi se radi to se mora izračunat(preko 100.000).Ne znam šta mi je činit,za sada mi nemaju šta plijenit u hr ,jedino dohodak u Italiji.Znači prije dva dana sam dobila da je od županijskog suda u Bjelovaru  predmet konačno zaključen i odluka je pravomoćna

 

Ne znam šta sada mogu očekivat

 

Budući da ppravda nije zadovoljena a meni uskraćena mogućnost obrane na sudu ,sud također nije za cijelo ovo vrijeme donio neku privremenu mjeru da se utvrdi ko je stvarni duznik u ovom predmetu ,pa tako zapravo samo nagomilao troškove i time potvrdio da je u ovoj zemlji krađa legalna.Na osnovu čega bi imala pravo podnijet izvanrednu reviziju a zatim i ustavnu tužbu ?Mislim na pravnu formulaciju.Svakako ću još pisati i u sabor u pritužbe ,evropski sud  ljudskih prava i ne znam šta još imam na raspolaganju.Imate li vi neki prijedlog šta bi u mom slučaju moglo pomoći.Na žalost našim institucijama nakon ovog više ne vjerujem.Znači imovine nemam ali bi trebala naslijediti pola kuće poslije majčine smrti i sada me zanima kako od grabežljivaca mogu zaštit svoju platu u Italiji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je nešto pametno savjetovati bez uvida u Vaš spis, a kako je postupak trajao godinama vjerujem da bi Vam ovdje bila potrebna stručna pomoć. Pisanje pismena na razne institucije nema smisla, dapače gubitak je vremena. Ovaj Vaš predmet zahtjeva brze i precizne radnje, a pisanje radi pisanja Vas neće nikuda dovesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, branka 21261 je napisao:

Predložite mi koje su to brze i precizne radnje.

Bez uvida u spis ne mogu ništa sugerirati.

Prije 5 minuta, branka 21261 je napisao:

Ona je tvrdila da se ovdje radi o zastari.

Ako tvrdi da je zastara, zašto nije podnijela prigovor zastare potraživanja, te isto pokušala dokazati, jer sud na zastaru ne pazi po službenoj dužnosti.

Prije 6 minuta, branka 21261 je napisao:

Ali šta  je sa tim da ja nisam to uradila?

To treba dokazati, jer oni raspolažu s ovršnom ispravom na Vaše ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To su zapravo zadnje dvije odluke a od prije imam kući.Rado bi vam poslala sve na uvid.A otpremnice i račune nikada nisam vidjela.A niti ugovor koji je morao biti napravljen da bi mogao poslovat sa Badelom.Obrt je bio otvoren samo 6mj.To znam tako što sam u socijalnom dobila izvadak o mom radnom stažu.To sve govori da je prevara smišljeno napravljena.Zatim kuca koju smo zajedno stekli je pripala njemu ali tu su se nalazili moji podaci i on je to zloupotrijebio.A tu su naravno umiješani i općinski službenici koji su to djelo dozvolili.A još nešto ,ja u toj kući ne živim od 92g.kada sam otišla u Austriju.95 g.on je nas razveo bez da sam se ja bilo gdje pojavila.Grad Vinkovci je u pitanju.A 96g je napravio ovo djelo .13 g.nisam primila poštu jer nisam boravila u Hr a 2009 je  došlo pismo da će se održat javna dražba u kući mojih roditelja i tako ja saznajem za slučaj.Budući da se nisu pojavili ja sam pomislila da su sigurno shvatili da je to neka greška.Nakon dosta vremena stiže opet pismo od suda u kojem ja opisujem situaciju ,dugo dugo ne dolazi nikakva pišta od suda i rek kada sam otisla u Italiju  stiže nešto od suda i ja zamolim svoju sestru sa uzme odvjetnicu (2017) i dobivam odbijenicu i sada prije 3 dana još jednu konačnu na koju se mogu žaliti ali je ona izvršna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, branka 21261 je napisao:

došlo pismo da će se održat javna dražba u kući mojih roditelja

Ovo ukazuje i na postupak ovrhe na nekretnini, a on bi se mogao nastaviti po ovoj potvrdnoj odluci Županijskog suda. Jeste provjerili zk stanje te nekretnine, što je upisano u listu C kao teret?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnina nije moje vlasništvo a kako sada stvari stoje neće nikada ni biti.Koliko ja znam nije niko upisan na kuću.Moj otac je umro 2010 i tada he sve pripalo majci zato što smo se i ja i moja sestra odrekle u njenu korist.E sad je ona u međuvremenu napisala testament u slučaju njene smrti pola sestri pola meni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako provjerite zk stanje, mada iz Vaše objave nije posve razvidno, da li se dražba odnosi na pokretnine ili nekretninu.

Oni su htjeli pokretnine plijeniti zbog toga što sam ha imala tu prijavljenu adresu nakon dolaska iz Austrije.Ja nisam bila vlasnik kuce a nisam ni sada.Ali nisu došli uopće.A to je moguće i sada da se ponovi jer ja tamo imam prijavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, branka 21261 je napisao:

Još nešto .Moja odvjetnica je predložila da ja probam s njim razgovarat i da on prihvati dug.Da potpiše kod javnog bilježnika i da mene oslobodi ALI ON SE KAŽE NE SJEĆA NIČEGA osim što zna da sam bila u Austriji.Ma zna on dobro sve šta  je radio ali sad osjeća da ja njemu ne mogu ništa.

Sporazum je uvijek dobrodošao, samo tko bi se prihvatio ovolikog duga, a kojega je usput i nekome ˝smjestio˝.

Prije 1 minutu, branka 21261 je napisao:

Oni su htjeli pokretnine plijeniti zbog toga što sam ha imala tu prijavljenu adresu nakon dolaska iz Austrije.Ja nisam bila vlasnik kuce a nisam ni sada.Ali nisu došli uopće.A to je moguće i sada da se ponovi jer ja tamo imam prijavu

Onda je u pitanju ovrha na pokretninama i s njom su prekinuli zastarni rok. Moguće je da se ponovi, pa onda neka Vaši navedu da tu ne živite i da nema nikakvih Vaših pokretnina na predmetnoj adresi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, branka 21261 je napisao:

To cu svakako napravit.Ali šta biste vi napravili da ste na mom mjestu.Koji potez bi bio najvažniji i najhitniji za uraditi

Kako sam Vam već i rekla

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Bez uvida u spis ne mogu ništa sugerirati.

Iz Vaših objava meni ovdje puno toga nije jasno kao npr. kako točno glasi ovršna isprava (ako je uopće stekla svojstvo ovršnosti), na koju odluku je bila uložena revizija (treba mi točan sadržaj odluke),  kako revizijska odluka glasi, ima li aktivnih pokrenutih ovršnih postupaka u odnosu na Vas, što je s tim postupkom ovrhe na pokretninama,  na temelju čega odvjetnica tvrdi da je nastupila zastara itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje kod sebe imam spise od kad je odvjetnica uključena ali ne znam kako bi Vam to poslala i gdje.Postupak ovrhe na pokretninama je bio zakazan samo jedanput i to 2009 i nikad više .Ali ni tada na zakazani niko nije došao.Ja sada očekujem opet takav postupak s obzirom  na  presudu.Dalje na temelju čega je odvjetnica  zaključilada je nastupila zastara ja ne znam.Ali znam da je meni u razgovoru  rekla da se konsultovala sa nekoliko sudaca koji su rekli da bi sudili zastaru.E to meni nije bilo NIKAKO JASNO  a šta je sa počinjenim kriminalom.To nije važno ili šta???

 

 

Dalje każe da je  djelo zastarilo ali da to što je on napravio  je gospodarski kriminal koji ne zastarjeva 40g.To me zbunjuje .Sama sam vrlo zbunjena zašto ona isla na zastaru a ne . izvođenje dokaza koji sigurno postoje negdje u arhivama.Ja sada radim pa pišem kako stignem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, branka 21261 je napisao:

Dalje każe da je  djelo zastarilo ali da to što je on napravio  je gospodarski kriminal koji ne zastarjeva 40g.To me zbunjuje .Sama sam vrlo zbunjena zašto ona isla na zastaru a ne .

Govorite li Vi o zastari u ovršnom postupku ili u eventualnom kaznenom postupku?

prije 1 sat, branka 21261 je napisao:

Postupak ovrhe na pokretninama je bio zakazan samo jedanput i to 2009 i nikad više .Ali ni tada na zakazani niko nije došao.

Odvjetnica bi trebala znati fazu ovog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija