Jump to content
pitanje12

Ugovor o doživotnom uzdržavanju i nužni dio

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas  pomoc. Otac je s bratom i samnom sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju prije 7 godina. Umor je  prije 2 mjeseca. Sva njegova imovina je ostavljena po ugovoru  bratu i meni, osim jednog zemljišta koji je s nama usmeno dogovorio da se ostavi sestri iz prvog braka ( kao nužni dio), odnosno da na ostavinskoj kažemo da se odricemo toga u njenu korist što cemo mi i uciniti.

Zanima me da li ista može pobiti Ugovor koji imamo i tražiti nešto dodatno , da napomenem da zadnjih 20 godina nije ni vidla oca.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uvijek se može pokušati osporavati, ali to treba i dokazati. U ovom slučaju se može raditi o pobojnosti ili ništetnosti ugovora, međutim kako sam rekla, u postupku treba dokazati pravnu osnovu, a to i nije baš jednostavno.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru. Iako smo sad tek zbunjeni. Kako moze ona pobiti ugovor u kojem je sve odradeno prema obavezanam kako su navedene u ugovoru. Na temelju cega? Oca nije ni vidala jos dobiva i nuzni dio

Podijeli ovu objavu

Nije rečeno da može pobiti, već da može pokušati pobiti. Imate ovdje na stranici u desnom gornjem uglu tražilicu, pa pogledajte pod pojmom pobijanje i ništetnost, jer ima dosta objava na ove teme.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad