Jump to content
Micka1

Prolazak kroz crveno svjetlo

Preporučene objave

Pozdrav. 

Neki dan sam se pokušavala uključiti sa ulice Tina Ujevica na Zagrebačku aveniju. Tamo je i semafor za pješake. Napokon kad sam se uspjela ukljucit( prva brzina, tek se pokrenula) opazila sam da se netom prije nego sam ja došla podno semafora prebacilo svijetlo s žutog na crveno. Kako nisam uspjela zakocit, jer bi završila u najboljem slučaju na zebri točno ispod semafora, zanima me mogu li očekivati kaznu ako je na tom semaforu kamera? 

Zeleno se upalilo pješacima tek kad sam ja već prošla i time nisam ugrozila nikoga. 

Nisam nikad kažnjavana I ovo mi je prvi propust. 

Unaprijed hvala 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

S obzirom da postoje kamere koje snimaju crveno (tako kaže korisnik stradivari, a nemamo razloga da mu ne vjerujemo), ali ne znamo gdje su, ne možeš znati unaprijed.

Ako nešto dođe, onda ćeš o tome brinuti.

Podijeli ovu objavu

, sivko je napisao:

3000 kn.

Ispricavam se na mjesajanju i ako sam negdje vec dobio odgovor ali ne mogu nac, ali što nije po novom Zakonu od 1.8 10-20 tisuća kuna prolaz kroz crveno? Ili se to primjenjuje samo u slučaju da je recimo noc 2 ujutro nema nikog i svijetli crveno a netko prođe jer mu se neda čekat?  Pošto piše tamo kao za namjerni prolaz kroz crveno , a sada mi nije jasno što točno smatraju namjernim prolazom po meni bi bilo vidim crveno vec svjetli nema nikog i ja prođem jer eto neda mi se neda čekat.  Jel se smatraju namjernim prolazom tipa uđem u krizanje i taman izađem kad se za moj smjer upali crveno ili tako neke sitnice koje se svaodbenvmo događaju kad su gužve ?

Podijeli ovu objavu

, drot13 je napisao:

Ili prilikom bježanja od policije ili nešto slično, ne ovo u gužvi.

A kako bi se interpretiralo hvatanje žutog, ali prolazak kroz crveno. Znači namjera je proći kroz žuto, ali se fula za pola sekunde i prođe kroz crveno... Mislim s jedne strane je jasno da nije namjera bila proći kroz crveno, iako je neodgovorno ponašanje dovelo do toga, ali to nije bila namjera. Kako se takve bliske situacije krive procjene i rubnog prolaska kroz crveno interpretiraju u smislu kazne?

Podijeli ovu objavu

Nema kazne ako se nisi mogao zaustaviti na siguran način (bio si blizu raskrižja i sl.), pa si prošao kroz crveno. To se procjenjuje u svakom pojedinačnom slučaju, a ako se procijeni da si mogao stati, kazna je kao za svako drugo crveno svjetlo.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad