Jump to content

drugostupanjsko rješenje - rok


zima09

Preporučene objave

prije 19 sati , zima09 je napisao:

Poštovani, postoji li rok za drugostupanjsko rješenje u slučaju kada se radi žalba na porezno rješenje na promet nekretnina?

 

Ako mislite na rok u kojem drugostupanjsko tijelo mora riješiti po vašoj žalbi, taj rok je 60 dana. Međutim, kako vidite, oni to znaju držati i po dvije godine.

Možete podnijeti tužbu upravnom sudu zbog šutnje administracije i riješit će vam u roku od oko mjesec dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi rekla da činjenica da su toliko dugo odlučivali ima utjecaja na upravni spor, ali svakako preporučam pokretanje istoga. Nedavno sam uspjela sama dobiti upravni spor protiv rješenja o porezu na promet nekretnina - poništeno je i vratili su mi uplaćeni porez. Troška ionako nemate osim pristojbe ako izgubite na Upravnom sudu.

 

Sad kad ponovno čitam vašu objavu, čini mi se da sam nešto pogrešno razumjela - promašili ste rok za pokretanje upravnog spora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na uputi. Molio bih Vas još jedan savjet. Ostaje nejasnoća odluke drugostupanjskog tijela koja je žalbu ocijenila neosnovanom. Konačno riješenje poreza na promet nekretnina nije odredilo procjenu vrijednosti nekretnine u trenutku nastanka obveze već 6mj. kasnije kada je nekretnina obnovljena ( novo krovište, uvedena struja ,voda itd) i kada je tržišna vrijednost bila znatno veća. Da li bi upravni sud uzeo u obzir ove činjenice ili bi opet moglo biti pojeo vuk magare isto kao i za " rok za donošenje drugostupanjskog riješenja 60 dana al nema veze ako se probije za dvije godine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zima09 je napisao:

Hvala na uputi. Molio bih Vas još jedan savjet. Ostaje nejasnoća odluke drugostupanjskog tijela koja je žalbu ocijenila neosnovanom. Konačno riješenje poreza na promet nekretnina nije odredilo procjenu vrijednosti nekretnine u trenutku nastanka obveze već 6mj. kasnije kada je nekretnina obnovljena ( novo krovište, uvedena struja ,voda itd) i kada je tržišna vrijednost bila znatno veća. Da li bi upravni sud uzeo u obzir ove činjenice ili bi opet moglo biti pojeo vuk magare isto kao i za " rok za donošenje drugostupanjskog riješenja 60 dana al nema veze ako se probije za dvije godine)

Svakako pokušajte s upravnim sporom, jer sud uvijek gleda bit stvari, dok tijela državne uprave prvenstveno vodi računa o formi, a manje o sadržaju. Ako imate dobro dokumentirano o stanje nekretnine prije/poslije renoviranja, gotovo sam siguran da će vam sud uvažiti tužbu i vratiti predmet prvom stupnju na ponovno rješavanje. 

Naime, prvostupanjsko tijelo je prvu procjenu donijelo nakon 6 mj, a predmet je morao biti riješen unutar 60 dana, dakle, da je rješavano po zakonu, cijena bi zasigurno bila manja. Sud će cijeniti te argumente, ukoliko ih imate čime potkrijepiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija