Jump to content

Obiteljsko pravo-skrbništvo nad djetetom


Blondy87

Preporučene objave

Poštovani, 


imam par pitanja vezanih za skrbništvom nad djetetom. Dijete se je dogodilo iz preljuba, otac želi priznati dijete no majka brani ocu dalje s kime će biti u vezi te prijeti ako ne bude po njezinim uvjetima seli iz države te zabranjuje viđanje djeteta. Zanima me da li majka to može napraviti, jer to smatram otmicom. Da li je bolje odmah na početku tražiti skrbništvo, te kada otac može dobiti skrbništvo nad djetetom? Zanima me isto tako koliko majka može uvjetovati situaciju te koliko će sud ići u korist ocu, odnosno što sve trebam poduzeti da ide. Koja su prava oca? Za sada dijete se tek treba roditi u siječnju no situacija već izmiče kontroli pošto majka koristi dijete kao sredstvo ucijene, te time manipulira! Zanima me kako to riješiti. 

 

Hvala Vam. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, prava oca, u odnosu na zajedničko dijete, su ista kao i prava majke, kao i djeteta na oba roditelja...

Sukladno navedenom i opisanom trebali bi se žurno obratiti nadležnom CZSS kako se nebi, dodatno i bespotrebno, zakomplicirale stvari i time nastale nesagledive posljedice, kako za Vas, tako i za dijete i njegova prava..

Sretno Vam i držite se...! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija