Jump to content

Moguća rastava i nastavak boravka


Rsnzr

Preporučene objave

Poštovanje. Suprug i ja smo u braku 3 godine. Trenutačno smo u takvim odnosima da je sporazumna rastava moguća opcija. On je Hrvat, ja državljanka trećih zemalja. Privremeni boravak imam odobren prema osnovu sklapanja braka. Djece nemamo. Obzirom da će mi osnov za privremeni boravak nestati rastavom, da li bi se mogao tražiti boravak po osnovu stalnog zaposlenja koje imam ovdje u Republici Hrvatskoj? Da li bi u tom scenariju, u momentu kad bi podnijeli zahtjev za rastavu, ja trebala odmah podnijeti zahtjev za privremeni boravak uz ugovor o radu za stalno koji imam sa poslodavcem i prijaviti da smo u procesu rastave na MUP-u? Hvala. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, sivko je napisao:

Naravno da se može produžit boravak po osnovi zaposlenja.

Najbolje je upit dat direktno MUP-u jer je upitno kako takve stvari tumače.Napomenut da se to ima ugovor na neodređeno.

Hvala. Poslati ću upit mail-om i navesti relevantne podatke. Našla sam ovaj članak na internetu, mislim da isto piše i u narodnim novinama, pa sam zbog toga došla na tu ideju. Tri godine boravim tu, radim skoro dvije, ugovor za stalno imam, normalno osigurana itd.. 

20190909_125817.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija