Jump to content

Plaćanje grobnog mjesta


kbdon3

Preporučene objave

Poštovani,

Molim savjet u svezi raspodjele plaćanja naknade za grobno mjesto u okolnosti da smo sestra i ja naslijedili po jedno grobno mjesto u grobnici sa 4 mjesta pri čemu su dva mjesta pripala također pokojnoj supruzi darovatelja a pri čemu su Gradska groblja Zagreb izdale riješenje za naplatu za cijelu grobnicu ( sva 4 mjesta) na moju sestru.

Dakle, jedna osoba plaća za sva grobna mjesta iako je korisnik samo jednog!?

Pitanje je kako "prisiliti" Gradska groblja da izdaju riješenja za naplatu posebno svim korisnicima grobnih mjesta prema pravomoćnim riješenjima o nasljedstvu, a sve u svrhu pravične raspodjele plaćanja grobarine.?

Hvala i lijepi pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Jesam, Gradska groblja su registrirala moje riješenje i u veden sam kao korisnik jednog grobnog mjesta, drugo je na moju sestru a treće je problematično jer nije  naš rođak a upisan je kao korisnik dva mjesta dok se račun izdaje samo na jednog.

Dakle, kako natjerati Gradska groblja da šalju odvojene račune za korisnike grobnih mjesta?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kbdon3 je napisao:

Dakle, kako natjerati Gradska groblja da šalju odvojene račune za korisnike grobnih mjesta?

Konkretno, njihova Odluka o grobljima kaže da su oni dužni uplatnice za plaćanje godišnje grobne naknade dostavljati osobi koja je u grobni očevidnik upisana kao korisnik ili drugoj osobi koju je odredio korisnik. Ako ima više korisnika, uplatnice se dostavljaju korisniku određenom njihovim sporazumom ili korisniku koji je pristao na plaćanje. Prema tome, napravite sporazum da plaćate za svoj dio i dostavite im ga na postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija