Jump to content

dtr0501

Preporučene objave

Pozdrav,

molim savjet.

Iz DORHa mi je dosla obavijest  o pocetku istrage te mogucnosti zalbe. Radi se o stjecanju koristi(materijalne) i krivotvorenje sluzbene isprave. Cifra je cca. 270 000kn. 

Nikada do sad nisam kaznjavan.

Bio sam na uvidu u pisarnicu i razlika u iznosu u dokumentu o istrazi te placenom racunu je 100 000kn.

 

Sto da radim?

uređeno: od dtr0501
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivotvorenje službene isprave je kazneno djelo koje se kažnjava kaznom zatvora od 6 mjeseci do 5 godina. Ako Vam bude izrečena kazna zatvora do 1 godine, na nju se može primijeniti uvjetna osuda, ako ste ranije nekažnjavani, možete očekivati to, ali ćete materijalnu štetu koju ste prouzročili morati vratiti. 

Rješenje o istrazi koje Vam je uručeno - na njega se možete žaliti, ali ako mislite priznati i kajati se za kazneno djelo, nema smisla da se žalite, cilj neka Vam bude što korektnije se držati i što više surađivati s državnim odvjetništvom i sudom da Vam se izreče što manja kazna. Također, istaknite sve olakotne okolnosti na svojoj strani - djecu koju morate uzdržavati, primjerice, slabe materijalne prilike, stanje nužde, raniju neosuđivanost i sl.

Ako mislite poricati kazneno djelo, onda je taktika sasvim drugačija, no slažem se, angažirajte odvjetnika kaznenjaka s kojim ćete dogovoriti taktiku ovisno o dokazima koji Vas terete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na ovako iscrpnom odgovoru.

Inace, ostecenih strana nema jer je dug u potpunosti podmiren ali su odlucili podignuti kaznenu prijavu zbog uzimanja novca te krivotvorenje isprave.

Nisam nikada kaznjavan te idem kod odvjetnika kako bi sastavili prigovor odnosno zatrazili razgovor sa ZDO.Inace, bio sam u prostorijama PU i dao iskaz. 

 

Hvala jos jednom na odgovoru.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, dtr0501 je napisao:

Inace, ostecenih strana nema jer je dug u potpunosti podmiren ali su odlucili podignuti kaznenu prijavu zbog uzimanja novca te krivotvorenje isprave.

Naknadno "saniranje" štete ne briše kazneno djelo, ali će se svakako cijeniti kao olakotna okolnost, sad da li baš za čistu uvjetnu osudu, pitanje je, ali sam mišljenja da bi u najgoru ruku u obzir mogla doći djelomična uvjetna osuda. Iili možete pokušati sa DORH-om dogovoriti rad za opće dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovani,

sto se tice dugovanja potpisan je ugovor s ostecenim da ce sva steta, odnosno dug, biti pokriveni.

Ukoliko ne gotovinski tada kompenzacijom(nekretnina).

S obzirom da nikada nisam kaznjavan za ista, sto mogu ocekivati?

 

Takoder, moze li mi netko reci, kako doci do zamjenice drz. odvjetnika da bi se razgovaralo o eventualnoj nagodbi?

Djelomicna uvjetna osuda znaci da se neki period treba provesti "iza resetaka"?

Kako je rijec o priznanju te nema negiranja, koliko ce otprilike trajaci proces?

Takoder, u radnom sam odnosu cijelo vrijeme, nema ponavljanja kaz. djela, znaci li to ista?

Zahvaljujem unaprijed.

 

 

Lp

 

Zaboravio sam napomenuti da je drz. odvjetnistvo procjenilo da se radi o pronevjeri u iznosu 270000kn dok je ugovor(prije pocetka procesa) s ostecenom strsnom potpisan na 430000.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Poštovani,

sto se tice dugovanja potpisan je ugovor s ostecenim da ce sva steta, odnosno dug, biti pokriveni.

Ukoliko ne gotovinski tada kompenzacijom(nekretnina).

S obzirom da nikada nisam kaznjavan za ista, sto mogu ocekivati?

Vrijedi već rečeno, no ukoliko ciljate na čistu uvjetnu osudu, smatram da bi bilo oportuno da dug doista i bude saniran prije završetka rasprave.

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Zaboravio sam napomenuti da je drz. odvjetnistvo procjenilo da se radi o pronevjeri u iznosu 270000kn dok je ugovor(prije pocetka procesa) s ostecenom strsnom potpisan na 430000.

Otkud ovolika disproporcija u iznosu?

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Takoder, moze li mi netko reci, kako doci do zamjenice drz. odvjetnika da bi se razgovaralo o eventualnoj nagodbi?

Najbolje putem branitelja dogovoriti sastanak.

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Djelomicna uvjetna osuda znaci da se neki period treba provesti "iza resetaka"?

Najmanje 6 mjeseci, a maksimalno polovicu izrečene kazne (koja mora biti ispod 3 godine, znači u zatvoru maksimalno nešto malo manje od godinu i pol dana).

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Kako je rijec o priznanju te nema negiranja, koliko ce otprilike trajaci proces?

Ovdje postoji i mogućnost donošenja presude na temelju priznanja, no za to je potreban i DO, a pitanje je da li će ona biti zadovoljna sa sankcijom koja vama odgovara. U svakom slučaju, i da se ode u "klasični" postupak, sve bi moglo (i trebalo) biti riješeno na jednoj raspravi.

prije 3 sati , dtr0501 je napisao:

Takoder, u radnom sam odnosu cijelo vrijeme, nema ponavljanja kaz. djela, znaci li to ista?

Radni odnos je kod oštećenog poslodavca? Vodite računa kako će po pravomoćnosti kaznene osude, vaš poslodavac imati mogućnost da vam dade izvanredni otkaz ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovanje

Javljam vam se u nadi dobitka nekog savjeta,šta da radim al mislim da je za mene prekasno. Moj otac,teški je alkoholičar i nasilnik u obitelji,moji su roditelji rastavljeni ali on ne zeli otić iz naše kuće dok ga moja majka ne "isplati" da mu da pola svoje kuće,novce da mu da, a dobro zna da moja majka nema te novce jer smo jako siromašna obitelj. Ja vas molim neki savjet jer mi je razbio vrata dva ili triput već,mene jednu noć primio i bacio na moj krevet koji je skroz puknuo,pola godine sam spavao na strganom krevetu sve dok moj kum nije kupio novi,a moj otac ništa po tom pitanju nije napravio,bili smo na sudu al i dalje ništa od toga jer je moj otac i dalje tu kod nas živi,prije par mjeseci cijela kuća dolje je bila krvava,u dnevnom boravku do wc-a sve je bilo puno krvi,ne znam jel se to on pokušao ubit al znam samo da je jako nestabilan čovjek,mentalno,priča sam sa sobom,kad mislim na to da priča sam sa sobom mislim na to da zna napisat na svoja vrata od sobe "Dobro jutro dragi kako si spavao" ja vas molim,bilo tko trebam hitno neki savjet jer ja njega smatram kao mogući budući ubojica,traumatizira mene i moju sestru godinama,molim vas neki savjet ili će on nas ubit ili ću ja sam sebe jer sam mentalno iscrpljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tons je napisao:

Javljam vam se u nadi dobitka nekog savjeta,šta da radim al mislim da je za mene prekasno.

Kao prvo za nikoga nije prekasno, pa ni za Vas. Uvijek postoji nekakvo rješenje, iako možda nije jednostavno doći do cilja, ali je moguće.

prije 2 sati , Tons je napisao:

ali on ne zeli otić iz naše kuće dok ga moja majka ne "isplati" da mu da pola svoje kuće

Možete li malo više reći o ovoj imovini? Čija je to kuća, kako je stečena i kako je otac došao do ideje da je njegova polovica?

prije 2 sati , Tons je napisao:

bili smo na sudu al i dalje ništa od toga jer je moj otac i dalje tu kod nas živi

Povodom čega ste sve bili na sudu i kakve su sudske odluke?

prije 2 sati , Tons je napisao:

bilo tko trebam hitno neki savjet

Koliko Vi i sestra imate godina? I je li tko iz obitelji u radnom odnosu? Je li ikada CZSS bio upoznat sa nasiljem u obitelji?

prije 2 sati , Tons je napisao:

molim vas neki savjet ili će on nas ubit ili ću ja sam sebe jer sam mentalno iscrpljen.

Na ovakve stvari nemojte ni pomišljati, a ako se već ne možete kontrolirati u pogledu tih misli, nije sramota potražiti stručnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo se obratite njegovom obiteljskom liječniku i predložite da mu se odredi prisilno zadržavanje na tri dana, a nakon toga je moguće odrediti produljenje. Obratite se i policiji s opisom obiteljskog nasilja te im navedite o čemu se sve radi. Svaki incident prijavljujte, barem ćete imati par dana odmora od njega ako ga privedu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija