Jump to content

Naknada pogrebnih troškova


anonimno

Preporučene objave

Otac mi je umro prije par dana.Bio je srčani bolesnik,3 puta tjedno je išao na hemodijalizu,bio 100% invalid u invalidskoj mirovini.Umro je u 49 godini života.

Moja majka je trenutno nezaposlena i nema nikakvih prihoda,osim s burze rada jer je nedavno dobila otkaz nakon 25 godina rada.

Ona ima 47 godina.

Zanima me dali ima pravo na njegovu mirovinu i dali ima pravo na naknadu pogrebnih troškova?

Ako ima pravo,kome se mora obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja majka je umrla u Domu lani u IX mj. i socijalna radnica mi je rekla da odmah papire predam da dobijem onih 800 kn za pogreb jer se sa 1.10.2005 ukida to pravo. Da li se pravo ukinulo ne znam, ali otiđite na socijalno.

Za mirovinu čini mi se da žena mora imati 50 g života ili maloljetnu djecu pa onda nisu potrebne te godine.Znači trebala bi čekati još 3 godine i tražiti mirovinu očevu. Najbolje je da ode na mirovinsko kao što je savjet prije mene, ali i da se raspita više puta. Kod nas netko pravo ostvari sam po sebi a netko se za njega bori i istražuje mjesecima.

A i zakoni su "dvojaki".Kao i ona latinska poslovica OTIĆI ĆEŠ VRATITI SE NEĆEŠ POGINUTI. Ovisno gdje staviš zarez.

Puno sreće i sućut zbog oca ( i moj je umro mlad u 47g.)

Još pitanje, ima li školaraca, redovnih studenata u obitelji? Tu onda djeca ostvaruju pravo na mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija