Jump to content

Što napraviti ako je racun u zastari


Benzin

Preporučene objave

Pozdrav došlo mi od mobilnig operatera nekakav račun dug od 2000 i nešto kn opomena . Al taj račun je za 2017 . Eh sada piše da je rok do 18.9 tako nešto ako ne platim da će ici ovrha. Eh sada me zanima dali da napisem njima da je to u zastari Ili  bolje da čekam ako dođe nekakvo rijesenje za ovrhu ili nešto da se na to zalim i napisem da je to u zastari vec? Ne znam ni sam sto mi je bolje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko smatrate da je potraživanje u zastari, tada podnesite prigovor na taj račun pozivajući se na zastaru potraživanja. Ukoliko oni svejedno pokrenu ovršni postupaka, tada također u odnosu na rješenje o ovrsi javnog bilježnika možete uložiti prigovor i pozvati se na zastaru, ali u tom slučaju ćete imati više podataka o konkretnom dugu tj. je li uistinu nastupila zastara, pa ćete to morati i dokazivati u sudskom postupku po Vašem prigovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ukoliko smatrate da je potraživanje u zastari, tada podnesite prigovor na taj račun pozivajući se na zastaru potraživanja. Ukoliko oni svejedno pokrenu ovršni postupaka, tada također u odnosu na rješenje o ovrsi javnog bilježnika možete uložiti prigovor i pozvati se na zastaru, ali u tom slučaju ćete imati više podataka o konkretnom dugu tj. je li uistinu nastupila zastara, pa ćete to morati i dokazivati u sudskom postupku po Vašem prigovoru.

Ako ja prigovaram mobilnom operateru jel moram preko javnog bilježnika podnosit prigovor kojeg on ovjeri ili je dovoljno samo napisat im mail Postovani ulažem prigovor na opomenu od datuma tog i tog jer je taj racun u zastari s postovanjem! I potpis ili kako bi najbolje bilo im progovaratprigovarat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PREDMET: Prigovor na OPOMENU

 

 

Poštovani,

Dana 10.09.2019. godine sam primio Vašu opomenu za račun broj 0000321520112017 u iznosu od 985,84 kune i račun broj 0000326766122017 u iznosu od 718,90 kuna odnosno sveukupno u iznosu od 1.704,74 kune.

Na opomeni je pogrešno navedeno da se računi odnose na razdoblje 07/2019 a zapravo se računi izvorno odnose na razdoblje 10/2017 i 11/2017. Od 12/2018 nisam više korisnik Vaše mreže jer sam odjavio broj tako da nisam mogao napraviti dug u razdoblju 7/2019 jer nisam Vaš korisnik.

Nadalje, po navedenim računima nastupila je zastara sa 15.12.2018. godine sukladno članku 232. stavak 1. točka 3. Zakona o obveznim odnosima te Vas molim da račun stornirate u Vašim evidencijama i da mi više ne šaljete opomene.

Obvezu po opomeni u cijelosti osporavam i ne namjeravam je platiti jer je obveza u zastari.

Po isteku postojeće ugovorne obveze kod drugog operatera planiram ponovo zasnovati pretplatnički odnos u Vašoj mreži ali samo uz preduvjet da me obavijestite da ste stornirali opomenu, sukladno nastupu zastare.

Uz želju za nastavkom pretplatničkog odnosa u budućnosti srdačno Vas pozdravljam.

S poštovanjem!

Mislio sam im to poslat , ali ne znam jel treba pvjerit kod javnog ili im samo poslajem na adresu preporučeno s povratnicom ili na neki mail za prigovore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija