Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

natcy

Kupnja nekretnina i zabilježba

Preporučene objave

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje. Naime, kupila bih jedan stan ali u vlasničkom listu kojeg sam izvukla preko e-građani stoji "ZABILJEŽBA, SPOR, TUŽBA RADI UTVRĐENJA BRAČNE STEČEVINE, UTVRĐENJA OSTAVINSKE IMOVINE I UTVRĐENJA VLASNIŠTVA 14.06.2019, i čl. 81. Zakona o zemljišnim knjigama zabilježuje se postojanje spora na 1/6 dijela nekretnine koji se vodi između XX kao tužiteljice spram YY kao tuženog do pravomoćnog okončanja postupka koji se vodi kod Općinskog suda u X pod posl. br. xx." (između kćeri i oca)

Naime, gospodinu je umrla žena i na vlasničkom listu se samo on vodi kao vlasnik stana. 

Pod "Teretovnica" stoji iznos koji bi još trebao platiti, odnosno ima kredit pod hipotekom za taj stan koji bi sada u cijelosti zatvorio te dobio brisovno očitovanje kako bi imao vlasnički list bez tereta, odnosno kako bismo mi dobili čiste papire.

Stoga, s obzirom na taj spor i tu hipoteku, koliko je to nepovoljno za mene kao kupca? Da li je to sve rješivo ili izuzetno komplicirano? Koliko bi mogao potrajati taj spor?

Naime, gospodin je rekao da radi na tome sa odvjetnikom te da je u procesu rješavanja istoga...

Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, natcy je napisao:

s obzirom na taj spor i tu hipoteku

Hipoteka se može lako riješiti, no postojanje spora glede predmetne nekretnine može predstavljati problem po vas. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad