Jump to content
greggal

NASLJEDSTVO KUĆE I OKUĆNICE NAKON SMRTI OCA

Preporučene objave

Pozdravljam!

Otac nam je preminuo. Pravo na nasljedstvo i podjelu kuće i okućnice, na čijem je imenu (očevom)  sve, pravno imaju 4 osobe. 

Majka  i ja koji smo na istoj adresi kuće i okućnice već 40ak godina te dvije mlađe sestre koje su promijenile adresu udajom unazad 20 ak godina. 

pri nasljeđivanju istog tko od nas ima pravo na koliki i kakav dio. 

Što majka može nasljediti, što ja, a što sestre koje su van adrese stanovanja, s tim da svak od nas želi svoj dio bez odricanja u korist nekog drugog ili uzimanja nužnog dijela?

Zahvaljujem unaprijed! 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 9 sati , greggal je napisao:

Pozdravljam!

Otac nam je preminuo. Pravo na nasljedstvo i podjelu kuće i okućnice, na čijem je imenu (očevom)  sve, pravno imaju 4 osobe. 

Majka  i ja koji smo na istoj adresi kuće i okućnice već 40ak godina te dvije mlađe sestre koje su promijenile adresu udajom unazad 20 ak godina. 

pri nasljeđivanju istog tko od nas ima pravo na koliki i kakav dio. 

Što majka može nasljediti, što ja, a što sestre koje su van adrese stanovanja, s tim da svak od nas želi svoj dio bez odricanja u korist nekog drugog ili uzimanja nužnog dijela?

Zahvaljujem unaprijed! 

Svi nasljednici neovisno o adresi gdje trenutačno žive i od kada, s 1/4, s tim da majka može tražiti 1/2,(bračna stečevina) i u drugoj da sudjeluje u podjeli s djecom, dobiti ćete upute kod JB,

Moj odgovor je utemeljen na sličnom iskustvu a ne pravnom znanju, !!?, eksperti u ovom forumu sigurno će reći svoje,

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , kira je napisao:

Svi nasljednici neovisno o adresi gdje trenutačno žive i od kada, s 1/4, s tim da majka može tražiti 1/2,(bračna stečevina) i u drugoj da sudjeluje u podjeli s djecom

prije 11 sati , kira je napisao:

Moj odgovor je utemeljen na sličnom iskustvu a ne pravnom znanju, !!?

Iskustva su vrlo bitna:idemo:

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad