Jump to content
Gaun

Pravo gradnje

Preporučene objave

Neznam jeli spada pod stvarno pravo ali imam pitanje prava gradnje.

Naime,moj otac ima poslovni prostor kojeg je dao u najam i taj najam traje po ugovoru još nekoliko godina. Pošto se planiram ženiti i skučiti se zanima me dali ja mogu na tom poslovnom prostoru koji ima 55m2 dignuti kat gdje bi napravio stan i tada bi to bila poslovno stambena zgrada?... ili moram čekati da istekne najam pa raditi s tim sto hoću? I još jedno pitanje dali moj otac mora čekati da istekne najam s najmoprimcem da to mogao meni darovnim ugovorom darovati ili to može napraviti i dok traje najam?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ja vam mogu odgovorit na drugo pitanje. Nedavno je moj poznanik kupio poslovni prostor pod najmom. Nikakav problem nije bio za promjenu vlasnika samo dok se ugovor o najmu poštiva.

Podijeli ovu objavu

Možete graditi ukoliko je moguće prema odredbama za provođenje prostornog plana te  dokazom pravnog interesa ako bi vi išli s ishođenjem građevinske dozvole.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Spitfire je napisao:

Možete graditi ukoliko je moguće prema odredbama za provođenje prostornog plana te  dokazom pravnog interesa ako bi vi išli s ishođenjem građevinske dozvole.

A sto je dokaz pravnog interesa u ovom slučaju? 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Spitfire je napisao:

Pisana suglasnost vlasnika zemljišta, odnosno vlasnika postojeće građevine ovjerena kod JB.

A u slučaju da mi otac odnosno vlasnik daruje tu građevinu dok je ona još u najmu ja mogu ishodovati građevinsku dozvolu i graditi dok najam traje?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show